Семейството ми не приема, че съм бисексуална
Момиче на шестнайсет години съм.
Как да накарам семейството ми да разбере, че харесвам и момичета? Винаги съм харесвала и тях.
Майка ми е израснала с двама родители, но аз за жалост съм имала само нея и не баща. Може би за това харесвам момичета и по-големи момчета/млади мъже. Както и да е, не това е темата.
Как да ги накарам да го приемат. Колкото и да не ми се иска да го призная пред себе си, искам одобрението им. Всичките ми приятели са окей с това, имам подкрепата им и когато има прегръдки и целувки с някое момиче пред тях не им прави впечатление. Но майка ми го намира за гнусно, а леля ми, чичо ми, всички останали и братовчедите ми... не щат и да чуят, какво остава да ги запозная с приятелката си. Имам по-голям брат, той е наред с всичко, сякаш не му пука, но питат ли ме за гаджето ми...
Знам, че ще кажете ''абе кво те интересува мнението им? ''. Или ''с времето ще го приемат''. От много сплотено и любящо семейство съм, не искам да... ме намират за отвратителна. Така излиза, защото в очите им всеки хомосексуален е гнусен. Докато братовчедките ми водят приятелите си на гости, аз нямам право да водя приятелката ми.
Как да им го набия в главата, че не е нужно да съм с мъж един ден, за да съм щастлива?

Коментари

2.   Аз също съм момиче на 16 и съм бисексуална, но родителите ми не знаят. Понякога се бъзикам с майка ми и тя въобще не се усеща, че й говоря истината. Принципно съм водила само едно момиче у нас, което ми беше гадже, но казах на родителите ми, че ми е най-добра приятелка и е дошла да си говорим и да гледаме нещо на лаптопа. Докато майка ми минаваше из коридора за нещо ние с момичето си говорихме и се смеехме, но като майка ми си отиваше в стаята и с приятелката ми почвахме да се натискаме супер много и така никой не разбра и тя си идваше всеки ден у нас и дори приятелите ми не разбраха. Излизахме си с тях и те даже не се усещаха като с нея се гушкахме по-така, мислеха че сме си приятелки. Има случай които казвам на мама ''абе мъжете са ебаси тъпите същества, не искам да имам мъж'' и тя само казва, че само за момента така мисля и с времето ще ми мине това мнение. Мисълта ми е, че не е трябвало да казваш на родителите си за случилото се, ако си беше мълчала и да си водиш приятелката у вас и да се правите на най-добри приятелки, щеше да е стотици пъти по-лесно. Голяма грешка си направила, сега дори да кажеш, че вече си харесваш само момчета, всеки път като доведеш момиче ще те проверяват като рязко влизат в стаята. Супер неловко ще бъде, няма как да ги накараш да го приемат, ако те не харесват такива хора, освен ако след години не се ожениш за момиче в държава където е позволено и просто те вече ще знаят, че няма накъде.

3.   Виж какво заради тяхното мнение, няма смисъл ти да се чувстваш нещастна нали? И да искаш, и да не искаш не можеш да промениш това ти си БИ и това е то... единственото което ти остава е да говориш и говориш с тях на тази тема. Знам със сигурност е трудно но, щом това ти харесва, щом се чувстваш добре, щом искаш жена до себе си.... не съжалявай давай напред

4.   Няма как да им го набиеш в главата. Ставаш на 18 и се изнасяш! Познавам двойка момичета, които вече 13 години градят дом и живот заедно, и са прекрасни. Ти в никакъв случай НЕ си гнусна. Каквото може да направиш, е никога да не помисляш, че си гнусна или подобно :)

5.   Майка ти иска един ден да стане БАБА (това всяка майка го иска). Да разбирам, че ще я лишиш от това?

7.   Защо въобще си им казала? Води си момичета вкъщи. Много знаят дали правиш секс с тях или сте само приятелки.

8.   Семейството ти са напълно прави, няма как да ти помогнем след като това за тях е табу, за мен също.