Огледайте се, любовта е навсякъде около вас!
Здравейте. Все още се чудя дали поставих правилното заглавие на тази тема.
Живеем в объркан свят, в който не всичко си е на мястото. Събитията не винаги се развиват в желаната от нас насока. Едно от нещата които не можем да контролираме е именно идването на правилния човек в живота ни. Не мисля че неговата липса в настоящия момент трябва да ни пречи да обичаме и да се радваме на всичко около нас. Той ще дойде рано или късно, при всеки един от вас. Просто не спирайте да вярвате в неговата поява. Правилният за вас човек е като звезда скрита зад облаците. Просто изчакайте да се поразсеят малко и ще го видите. А видите ли го вие ще ви види и той, защото търси именно вас.
Да кажеш "Не мога да намеря любовта. " е все едно като да кажеш "Не мога да видя природата от всички тези дървета". Именно до този извод ме доведе мъката ми по едно момиче. По което таях много големи надежди, но явно просто не сме били един за друг. Това си е. Живота трябва да продължи. А мъката и омразата са най-безсмислените неща с които да си пропилеем времето на този свят. За да го има всичко около вас, някой е вложил своята любов за да го има и за да можем да го видим и да му се насладим. Наслаждавайки се на любовта около нас, рано или късно ще намерим и правилния човек с когото да я споделим, да изиграем най-великата игра, да изживеем най-великото приключение, нашият живот.
Не спирам да вярвам че някъде по света има човек върху чието сърце е написано моето име. А този човек може да е на всякъде. На улицата, в мола, в библиотеката или до шадравана в центъра на града. А може би дори в коментарите по-долу. :D
Най-голямата грешка която мога да направя е да спра да го търся. Бъдете себе си, бъдете истински, живейте, градете, обичайте. Това е най-доброто нещо което можете да направите за себе си. И когато ви дотежи от нещо, сетете се за човека когото не познавате, написал тази тема, и за нейното заглавие.

Коментари

1.   Много си сладък! От написаното си правя извода, че си доста млад, но в теб има мъдрост, каквато рядко се среща. Остани си все така позитивен!

2.   Еха, авторе, доста ме впечатли. Признавам. Пожелавам ти в най-скоро време да откриеш това, което търсиш. Или по-скоро то да те намери. Някак си, ей заради такива пичове като теб, все още не съм изгубила надежда. :D Успех^^

4.   Съгласен съм с теб авторе, но понякога се утрепваш да я търсиш, отчайваш се, писва ти, примиряваш се и хоп тя те намира и връхлита...
Успех!

5.   Това все едно съм го писал аз преди 15-тина години. И след няколко години срещнах онази Жена, която е моята половинка, с която се разбираме само с поглед. Още като се видяхме и двамата усетихме, че сме един за друг, без дори да се познаваме. Не знам как да ти го обясня, интуиция ли е, някакво духовно общуване ли е, не знам, но в онзи момент определено разбрах, че това е Тя и то още преди да съм и казал "здравей" дори.

Минаха години, вече сме семейни с деца, минали сме през много трудности, предоставени от съдбата, но през цялото време запазихме вярата си един в друг и тези трудности не само не ни разделиха, а ни сплутиха още повече. С всеки изминал ден я обиквам все повече, колкото и да ми се струва, че няма на къде.

Даже съм поствал историята си как я срещнах, но вече съм давал линка няколко пъти, няма да ставам банален.

6.   Съгласен съм, но искам и да да добавя - защо тази любов и щастие все трябва да я търсим в другия, а не в самите нас. Мисля че най-важно е човек да намери вътршен мир, да обича себе си и да е щастлив и сам, а пък ако се появи и човек, който иска да сподели щастието с нас - още по-хубаво

До номер 5- ти си истински щастливец, радвай се всеки ден, че съдбата те е дарила с такава хубава любов

7.   Толкова се радвам за теб, авторе! Радвам се, че си такъв оптимист. Това, което си написал е абсолютната истина! Радвам се, че си толкова умен и позитивен! Радвам се за теб!

8.   Каква любов? ако си СРАМЕЖЛИВ и нямаш плочки, бицепси, мускули, и тем гпупости (за мен) ще си умреш САМ!

9.   Хубаво че мислиш така, оптимистично някак. Обаче е хубаво и да живееш в реалността. Защото, има хора които никой не ги обича... И тези хора се принуждават да си вземат котка... Абе, сложно е...

10.   ЕЙ да спрете антидепресантите/наркотиците! Любовта не знам си какво не знам си що... Добре, че си ти да ни просветлиш. Сега е моментът да го напишеш във Фейса, Tweeter, Skype, Viber, WhatsUp а и да си направиш един блог. АМАН

11.   Само, че момче, тя, любовта и ти може евентуално да се намерите, ама да е малко късничко... За теб не е- млад си, но за една жена може и да е. Аз я срещнах късно и сега като резултат може да нямам собствени деца. Така, че нещата не са толкова розови, както ги описваш и за някои неща си има краен срок, който МОЖЕ да се изпусне и голям смъсъл от фалшив оптимизъм няма особен. Не, че от песимизъм има де!

Ж40

12.   8, ако си мислиш, че някой ще те обича заради плочките, си много зле.

13.   Знам, че съм песимист, но правилния човек идва и май рано или късно си заминава или се превръща в неправилен. За жалост в повечето теми тук цари някаква пошлост и лицемерие. Все иде реч за изневяра, а на правилния човек изневерява ли се? Тук частично ще се съглася с н. 6 - човек ако няма собствен красив вътрешен мир, все нещо ще му куца и във всяка дълга връзка ще намира причини за превръщането на правилния в неправилен. Дано да има повече хора като н. 5, който искренно ме радва и ми дава надежда, че все пак любовта може и да съществува като в приказките.

14.   Авторе, искам да те поздравя, момиче съм :) Въпреки жестоката истина, която виждам в околните, аз знам, че все още има момчета като теб, макар да са малко :) Лошото е, че вече добрите момчета са толкова разочаровани от действителността, че не вярват на никого и се затварят в себе си като повтарят, че могат да продължат и сами, че не им пука за нищо... от лични наблюдения го споделям. Радвам се, че ти поне вярваш в любовта и истинските отношения и си толкова ведро настроен :)
Поздрави!

16.   8, по-скоро ако нямаш финикийски знаци или плочки, тогава си обречен! За съжаление днешната представа за любов се е оплела с усещането за сигурност, което пък незнайно защо е решило, че единствено парите и добре оформеното тяло те пазят (а има и други средства за това). Никой обаче не се е замислял, че трудно ще намериш честен богаташ, както и нежен и разбиращ мъжкар с физика като Шварценегер. Преди да ми скочите - казах трудно, а не невъзможно. Но дори тези хора да са 5 % от населението на страната, то жените не са 5% от населението на страната, за да има пълен синхрон. А коя връзка може да оцелее без честност, нежност и разбиране? Уви, никоя!

17.   Има истинска ЛЮБОВ, има и друг свят с истински хора с истински отношения посветени на доброто и творят. Само, че да попаднеш на тях - трябва да се промениш и тогава ще те приемат... :)