Роднините му не са българи !
Здравейте! Момиче на 17 години съм и съм от заможно семейство, което е едни от най-богатите в града ни. Уча в ГПЧЕ и тази година завърших с 6. 00. Сега предполагам, че ще си кажете : -Абе, тя е някакъв мутирал, зъбат зубър! Не, изобщо не е така. Смея да твърдя, че съм едно от най-красивите момичета в училище. Чаровна съм и имам много хубава усмивка... не го казвам само аз, но и всички около мен. И като всяко нормално момиче на моята възраст основният проблем са МОМЧЕТАТА и по-точно едно определено....
Преди 2 години се запознах с НЕГО, който е с 3 години по-голям от мен. Той живее в съседният град и срещите ни се оказват голяма пречка. Родителите му не разполагат с никакви средства, дори са с 3 заема и той не среща никаква подкрепа от тях. От година работи и им помага с каквото може...
Той се държи с мен невероятно и аз го обичам с цялото си сърце и душа. Вече 1. 8 месеца сме заедно и нито веднъж не е повдигнал въпроса за секса... Знам, че и той ме обича... виждам го и го усещам...
Всичко между нас е окей, но основният ми проблем е, че баща му не е българин/майка му е българка/. Всички казват, че е помак, но доста се съмнявам в това... наблюдавайки братовчедите му по бащина линия съм направо ужасена!
Започвайки връзка с въпросното момче родителите ми бяха твърдо "ПРОТИВ", но след няколко седмици се съгласиха с думите : "Сега си влюбена и не виждаш това, което ние. Обичаме те и ще уважим решението ти... само да не съжаляваш след година! "
Точно така и стана. От няколко седмици приятелят ми се събира с някакви от неговият квартал, а те са просто отвратителни... най-долните, най-пропадналите, най-най... Когато му кажа, че не ми е приятно да се събира с тях той ми отвръща с думите: "Израснал съм с тях. Аз не правя разлика.. няма значение какъв си, а как се отнасяш с хората. С мен те се отнасят добре и аз се отнасям така с тях. " Разбирам, но уважението си е уважение... яденето и пиенето на една маса съвсем друго!
Преди седмица се бяха събирали и случайно попаднах на клип, който съдържаше някакви отвратителни сцени. Приятелят ми, човекът, който толкова много обичам играеше някакъв мазен кючек с още по-мазен циганин...
Споделих на мама и тя ме посъветва да го поставя пред свършен факт и да го накарам да избира. А днес споделих всичко на баба ми, а тя по най-спокойният начин ми каза, че това момче изобщо не е за мен и още в началото се е изумила как нашите са позволили такова нещо и най-доброто за мен е да приключа тази връзка. Каза ми, че и задълбочавайки връзката си няма да мога да живея сред тази цигания, защото съм свикнала на съвсем друг начин на живот. Сподели ми мнението си и добави, че той никога няма да може да се откъсне от близките си... каквито и да са те...
Трудно ми е да реша, защото това е първото момче в което се влюбвам, което обичам...
Бих помолила тези, които ще прочетат историята ми да споделят своето мнение и да ми дадат съвет как да постъпя в тази ситуация.
Предварително ви благодаря!

Коментари

1.   послушай баба си. бабите ни са живели много и са видели много и знаят кое как е в живота по-добре от нас.

2.   Очевидно момчето ти е под нивото на 'най-красивата и богата в града". И преди да ме обориш, ще ти кажа, че нямаше да споменеш заемите на родителите му.
Намери си момче на нивото ти, да си се глезите и да сте перфектни заедно.
Остави на нас, момичетата от обикновени семейства, с обикновена външност да обичаме обикновените момчета, които ни правят щастливи.

3.   Според мен просто си свикнала с него и като гледам как се чудиш дали да го зарежеш... определено не става въпрос и за нещо толкова сериозно между вас.

4.   "Вече 1, 8 месеца сме заедно"...
"Роднините му са цигани, ама той не"

Какво да се коментира тук извинявай?

6.   Съветвам те да се откажеш от него, защото ако се съберете по цял ден ще слушаш вкъщи някакъв неразбираем език, а и също така ще те принудят насила да спазваш техните обичаи и традиции, а може би да говориш и техния език. Това че майка му е българка не променя факта, че няма да се опитат да те направят като тях, защото все пак баща му на въпросното момче все пак е доминиращия във семейството, аналогично циганските обичаи и традиции.

7.   най-вероятно майка ти и баба ти са прави. ти си влюбена и просто си била сляпа за различията между вас, а те явно са сериозни. за съжаление само любов не стига за успешна връзка се искат и други неща: общи интереси, сходно образование, социално положение, сходни принципи и разбирания за живота.
обърни внимание, че не визирам материални неща, а говоря за различия във възприемането на света, избора на среда, контакти, а с въпросното момче явно сте на съвсем различни вълни. за съжаление не съм оптимистка за връзката ви, с времето ще ти правят впечатление все повече и повече детайли, докато се разделите.
Ж42

8.   Ако родителите ти, със сърцето си не те подкрепят, значи интуицията им подсказва нещо. Довери се на родителите си, те винаги ще ти мислят доброто. Дори и сега да ти е трудно, след време ще ти олекне.

9.   Аз не видях конкретен аргумент защо не искаш да си с него. Това, че играе мазен кючек и че е помак (дори не си сигурна), не са аргументи, които ме убедиха, че не е редно да си с него. По-скоро вашите ти влияят на мнението.

10.   Мисля че приятелят ти, май си има две лица. Ако, както се подрзбира, има и циганска кръв, представи си, че ако един ден се ожените, на какво ще приличат децата ти.

11.   От авторката:
Приятелят ми не е от циганите /ако мога да го нарека циганин/, които сме свикнали да виждаме по улицата. Не е черен, не говори цигански и техните не приличат на роми. Родителите му работят и в своята работа са се наложили като специалисти и заемат отговорни позиции. /Не разполагат със средства, защото всичките им пари отиват, за да погасяват заемите/
Бих казала, че той е много симпатично момче /не защото сме заедно/. Прекалено е бял с руса коса и синьо-зелени очи. Предишните му приятелки са били все българки и явно те не са откривали някакъв особен проблем в това, че не е чист българин. Разделяли са се поради финансовото му положение, тъй като той не е имал възможност да им купува подаръци и т. н.
Проблемът е там, че роднините му са почти типичните цигани... а аз този факт няма как да го пренебрегна, а и не само аз. Предполагам, че след време нашите ще се възпротивят и може би трябва да приключа тази връзка, докато все още не се е задълбочила.
Благодаря на всички, който са се постарали да напишат коментар. Всеки един ще ми бъде полезен. :)

12.   И какво като е играл кючек?
Как можеш дори да си помислиш да го караш да се отдели от най-близките му? !
Изглеждаш ми като надута, богата глезла, която се среща с не толкова заможно момче и се притеснява другите какво ще си помислят за нея.
По това което си написала май момчето трябва да помисли дали да продължава да се вижда с теб, а не ти!

13.   Според мен изобщо не си отивате. Намери си някой, който ще подхожда както на теб, така и на семейството ти.

14.   Не е късно да го зарежеш. Малка си, а и дори не сте го правили. Животът е пред теб. Щом вашите разполагат с толкова средства, дори и да го зарежеш няма да се забавят новите ти любови. Красива си, умна си, имаш достатъчно пари, какво толкова се чудиш? Действай!!

15.   Не мога да преценя от написаното човешките му качества както и твоите, но ако ще го зарязваш нека да е заради тях, не заради какви са били роднините му и произходът му.
Моят братовчед се влюби лудо в една циганка от заможните и хубавите, но роднините му не му я дадоха, защото бил рус и бил българин, а после искаха Мерцедес и 10 хил. лв. Той се отказа от любовтта си и от 10 г. е сам. Смятай, колко глупави са тези неща.
Бяхме тръгнали да я крадем -), но той не искаше така да има булка, което е жалко - така бихме уважили традициите на семейството ? и те нямаше да имат против

16.   Мило момиче, намираш сили и се разделяш с него. Ти си едва на 17. Чест прави на родителите ти, че са позволили тази връзка изобщо, но е дошъл момента, в който да се усетиш и да си научиш урока - изборът е твой. Това че е светъл, не означава, че не е циганин. С такива оправия няма - вие сте от абсолютно различни светове и това няма как да се пренебрегне. По- нагоре са ти писали, че едва ли не няма значение. Има и то огромно. Послушай баба си и хора с по-голям житейски опит. В противен случай ще стигнеш да същите мисли и изводи един ден, но по трудния начин. Повярвай в този случай не си струва!

17.   Хора, разберете едно нещо... помаците не са цигани или турци. Помаците са българи, които през 17 век са помохамеданчени насилствено, защото на Османската империя са и трябвали войници за войната за Крит срещу тогавашната Венецианска държава.

Що се отнася до манталитета, той не зависи от раса, пол, възраст, националност и т. н. Мога да ви дам примери за лош манталитет сред всички нациоланлости.

Изявления като "Той е помак" или "Той е турчин" ме изкарват извън равновесие. Той или е добър човек или е лош човек или образован или необразован. От други критерии няма нужда...

18.   Послушай баба си, сега си влюбена и въпреки това забелязваш циганията около твоя човек, а какво ще стане след време, когато чувствата поизбледнеят? Бъди умна и прекрати тази връзка, ще боли, но ще е за добро. И между другото има много светли цигани и макар външно да не приличат на цигани, са си цигани по душа... Младо момиче си, не съсипвай живота си.
М, 36

19.   До №17 - авторката не знае дали е помак. Знаем какви са помаците. Вярно е, че навсякъде има мърша, но тук говорим за средата, в която този човек е израснал и която го е формирала. А това, че не приемаш изявленията, които делят хората по етнос означава само и единствено, че нямаш никакъв опит от общуване с такива. Всичко има значение, когато избираш човек за връзка. Финансовото положение не е важно, защото пари се печелят, но другите неща, включително и етнос са важни. Поживей сред цигани, турци или помаци, поработи заедно с тях, но там където са мнозинство, и пак ела да поговорим...

№16

20.   От авторката :
Как бихте постъпили вие, ако ви се налагаше да се разделите с такъв човек?
С течение на времето ще се отдръпвате или ще седнете, ще си поговорите и вие ще изтъкнете причината поради която желаете да се разделите?

21.   Моля те направи разлика между циганин и помак! Аз също съм помак но никои до сега не ме е сравнявал с цигани! Сигорен съм че ако ме видиш няма да познаеш въобще какъв съм понеже съм израснал в среда в която и ти! аа и още нещо не бъди такъв расист ВСИЧКИ СМЕ ХОРА!!

23.   По редно е да продължиш живота си без него. Колкото и да се обичате, различията ви са видими. Като започнем с това, че ти си имах достатъчно средства, а техните имат няколко заема. Ти си красива, той-не. Нищо не разбрах за характерите ви освен това, че той се държи добре с теб.
За някой хора религията, расата и цвета на кожата нямат значение, но в нашата България имат.
Виждам, че си се влюбила в бедно помаче/ромче/ и това ти прави чест, че дори и човек с възможности ти си предпочела бедното, а не скъпото, газарското и прочее.
Ако продължиш връзката си с този човек, това ще бъде най--голямата грешка в живота ти. Понякога само любовта не стига, защото идва момент, в който тя се изчерпва и ти остава само уважението, а в този случай и то няма да ти остане.
Бъди смела и не позволявай любовта да те заслепява!
Трябва да бъдеш горда с твоите родители, защото са ти позволили на толкова крехка възраст да вземеш решение, посъветвали са те, но са те оставили сама да си трошиш главата и да откриеш грешката си.

24.   Явно си се осъзнала, затова ще те посъветвам да слушаш сърцето си.

25.   Мило девойче с "хубава усмивка", аз също съм от заможно семейство, но никога не съм делила хората на такива със заеми, на помаци и други. Повярвай ми, най-добрите ми приятели от години са с ограничени за БГ възможности. Другите, които са с големи финанси и които мислят като теб имат приятели само за парлама. Много такива познавам. Не знам от чак какво заможно и интелигентно семейство произхождаш, че да не правиш разлика между помаци и цигани. А като сте толкома заможни и с предубеждения, мила ми принцесо, следващия път като ходите на почивка в Родопите, се оглеждай за много руси и синеоки помашки цигани, че може пак да се влюбиш. Аман от разглезени лигли като теб.

26.   От Авторката до 23:
Здравейте! Да, споменах, че родителите му са със заеми, но това не означава, че според мен бедността е фактор, който ограничава контактите ми. Част от приятелите ми са хора, който от доста време живеят в лишения, за да си изплатят заемите или чисто и просто да преживяват по някакъв начин.
Бъдете сигурна... убедена, че моите приятели не са за "парлама"! Едните живеят в лукс, а другите в постоянни лишения... и в единият, и в другият свят съм открила хора, на който мога да се доверя!
Семейството ми е достатъчно заможно, щом по някакъв начин успяваме поне 2 или 3 месеца от годината да прекарваме извън страната... на екскурзии, разбира се.
Също така е и достатъчно интелигентно, щом са ме научили да отстоявам позицията си и да изразявам мнението си.
Явно не сте ме разбрала правилно. Никога не съм търсила в някой, в когото да се влюбя. Когато се запознахме с въпросното момче не знаех абсолютно нищо за него и за семейството му, в последствие ми стана ясно всичко, но прекалено късно...
Влюбвайки се човек не чува никой около себе си и единственото нещо, за което мисли е ТОЙ! Надявам се, че ще ме разберете.
Госпожо, госпожице, не знам и аз, бъдете спокойна... десетки пъти съм ходила в Родопите и още не съм се влюбила! Нямам и намерение да го правя. Само ще Ви кажа, че от помак до помак има разлика, от циганин до циганин има, а също така и от българин до българин!
През цялото време, през което съм била с НЕГО съм била най-щастливият човек, но наблюдавайки обкръжението му и това, че един ден ще се наложи аз да общувам с тях... не ми се мисли! Обичам го, но след време ще съжалявам за решението, което съм взела....
С момчето не сме заедно от седмица, но поддържаме връзка и понякога се чуваме по телефона. Решихме да си останем приятели, защото колкото и да сме различни ние се обичаме... а чувствата към един човек не си отиват за ден-два.
И само да вметна, че не съм нито глезена, нито лигла... просто мисля за себе си и за бъдещето си!
Със сигурност не бихте искали дъщеря Ви да излиза с циганин... затова не Ви го пожелавам!

27.   Авторката лично на мен ми направи впечатление на интелигентно и здраво стъпило на земята момиче. В крайна сметка живота си има логичните закономерности - нито тя ще свикне с циганията около приятеля си, нито той ще превъзмогне средата си. Истински пълноценна връзка може да има само между хора от една среда, с еднакви възприятия за света, с еднакви интереси. Пък и не виждам защо се хванахте за кючека, той си е показателен, лично на мен също не би ми било приятно да гледам как приятелката ми друса мазни кючеци сред циганки например. Приказките "как любовта е питала" и другите подобни приказки ги има само в приказките, едно нормално българско момиче никога не би се чувствало добре в сред цигани.

28.   Момчето трябва да си помисли дали да излиза с теб а не ти.