Гаджето ми се вижда с мой бивш!?
Здравейте! Момиче съм на 21 години и си имам приятел вече повече от 2 години и половина.
Наскоро той започна работа и се сближи с негов колега и с компанията му. Един ден бяха отишли на басейн- той и въпросната компания и когато разгледах снимките, останах поразена. Част от компанията е мой бивш, с който излизах около година, когато бях на 14-15. Знаете, първа любов, първа тръпка, първо предателство... да речем, че не завърши добре. Попитах гаджето си за въпросния. Той отговори, че бил супер забавен, разказвал много истории и дори ги бил поканил на вилата си в едно близко село.
Нямам против мъжката компания. Но някак не ми е приятно той да общува толкова с човек, който е имал отношения с мен. Беше преди доста време, но познавам семейството му, наговори куп глупости из града ни за мен и знам що за стока е. Забелязах, че е целият в татуировки (нямам нищо против по принцип, дори самата аз имам 2, но неговите са някак плашещи и разпръснати без логика), има избит преден зъб от побой, така и не завърши училище, вече е на 22, а не е пипвал работа. Не знам кое ме тревожи повече- че може да му повлияе като цяло или да му наговори глупости за мен. Имам доверия на приятеля си, но въпреки това съм притеснена. Не че има кой знае какво да крия от миналото си. Дори не съм спала с този бивш, все пак бях на 14...
Приятелят ми казва, че се филмирам. Обичал ме и нямало да стане нищо от нещата, които ме тревожат. Да продължа ли да настоявам?

Коментари

1.   Пак познатата история! "Здравейте! Аз съм ххх на ххх години. -ала-бала- ". Накрая "молба" за съвет или въпрос...

2.   Не, не настоявай, ще го избуташ от себе си

3.   Ако приятелят ти наистина те обича няма да имаш проблеми, с който и да излиза той ще продължава да те обича. Ако го наговарят срещу теб и той се отдръпне това значи, че той вярва повече на човек, който познава от съвсем скоро, отколкото на теб. И в двата случай нищо не губиш. Ако те остави, само защото са му говорили срещу теб това каква любов е? Това не е нищо. И да си тръгне ти ще знаеш, че това е било заблуждение, увлечение, но не и любов. Ако въпреки всичко той ти вярва и те подкрепя значи трябва да не го изпускаш. Това е идеален случай да провериш колко силна е любовта му към теб. Остави ги за малко да си излизат без да се бъркаш и виж какво ще се случи. Това е като тест дали ще я бива връзката ти. Ако се разделите пък не виждам причини за страдание, защото в такъв случай той не те е обичал истински. Успех! :)

4.   Само да попитам вие момичетата като сте по малки както тя каза като е била на 14-15 от каде ги намирате теиа батали да ви са първа любов? Това ме навежда на мисълта че момичетата са доста ограничени в мисленето.

5.   номер 1, какъв ти е проблемът?? нормално е хората да уточнят поне основни параметри като пол, възраст, учещи / работещи, по този начин човек по-лесно се ориентира в ситуацията и дава по-адекватен съвет.
към авторката: мисля, че неоснователно се притесняваш. минало е много време, и двамата сте били деца, едва ли храни лоши чувства към теб. а и дори да е така, какво компрометиращо би могъл да разкаже за теб или да настрои приятеля ти? ти по-добре го познаваш до каква степен се влияе от чуждо мнение, но едва ли е толкова страшно.
Ж42

6.   Ти да не си принцесата на Мароко, че ще определяш кой с кой ще попада в една компания? Ще ти кажа една дълбоко пазена тайна... светът не се върти около теб! Остави хората намира. Най-вероятно момчето, което е било преди 100 години, въобще не мисли нищо за теб. А ти за него - да.
Дръж се нормално с приятеля си, ако не искаш след 10 години да забраняваш на новия си приятел да се вижда с него.

Дивна

7.   Демек ся се притесняваш сегашния ти приятел да не разбере, какви си ги вършила преди така ли? Може да си сигурна че вече всички от тая компания, ако не и целия град знаят къде даваш, гълташ или не, и какво ли още не! Няма лошо поне всички като се усмихват - вече знаеш защо.
ПП: Ако не се лъжа една Бургаска група имаше такава песен- Минди...