...имало едно време
...едва ли историята ми е с нещо по-различна от повечето истории за изгубената любов... бях студентка първа година, когато го срещнах, бяхме млади и много влюбени, връзката ни минаваше през доста изпитания, но винаги съумявахме да я запазим и да поддържаме огъня...взаимно се допълвахме и правехме планове за бъдещето. Често са ни спирали непознати хора и са ни казвали , че сме красива двойка, всички около нас бяха сигурни, че такава любов рядко се среща. Бяхме щастливи и се обичахме. Но, след около 6 години всичко се промени, започнахме да планираме съвместният ни живот и той се изплаши.

Започна да ме отбягва, каза че иска да промени живота си, иска да стане човек с влияние и позиции в обществото, а с мен не виждал как ще го постигне, не сам била достатъчно силна и амбициозна, имал нужда от друга среда и хора които да го изкачат към стремежите му; Дори приятелите си, с които е израстнал вече бяха скучни и безполезни, започна да страни и от тях и все по-рядко да излиза с тази компания;

Аз се отдръпнах, оставих го да размисли, не исках да го притискам, опитвах се да го разбера, колкото и трудно да ми беше. Исках да му дам време. Но той започна да се среща с различни жени, докато най-накрая намери подходящата: преуспяла, независима, която му помогна и му даде необходимия тласък, за който той така мечтаеше... През това време продължаваше да ми звъни и да ми казва колко държи на мен и как има нужда от моята близост, която не успява да получи. Не от него, а от най-добрия му приятел разбрах че той ще става татко и бързо се стягат за сватба.

Няма дя ви казвам как преживях тази раздяла - бях на ръба, все едно част от мен вече не съществуваше. повече от година бях като сянка, не излизах с общите ни приятели, изолирах се от всички, добре че беше семейството ми защото незнам как щях да го надживея.

Сега съм на 32, мога да кажа достатъчно зряла, финансово независима, постигнах голяма част от мечтите си; Амбицирах се много - повишиха ме в работата, имам вече собствено жилище, благодарение на родителите ми; Това не ме задоволи - реших да пътувам, почти 3 години учих и живях в чужбина; Успях и там да се докажа или по-точно да докажа на себе си, че съм стойностен човек. Да, но дори и света да обиколиш, и от най-хубавото да опиташ - нямаш ли пламъка на любовтта, който да те топли - смисълът на всичко останало се губи...пиша тази история с надеждата, че един ден пак ще се влюбя и ще бъда щастлива; Срещнах достойни за уважение мъже, които искаха да споделят живота си с мен, но аз не мога да живея така, не искам брак само защото така е устроен човека - да продължи рода, искам да градя с любов и пламък бъдещето си.

Случва ми се да го срещна на улицата - в очите му все още виждам онзи пламък който добре познавам, усещам тъгата в гласът му, знам че винаги ще бъда в сърцето му, но така ни е било писано...всеки да продължи по своя път. Това исках да споделя, това е болката, която ме съпътства от години...Имах много мечти...сега имам само една - да намеря отново пламъкът в сърцето си...

Коментари

1.   Мила, моята история е подобна....Желая ти наистина много кураж, сили и вяра и гледай напред, понякога щастието е покрай нас, просто ние не сме свикнали да го търсим....Успех!

2.   Този мъж изобщо не заслужава да мислиш за него. Пожелавам ти да срещнеш подходящия!

3.   Моля те.......На него не му пука за теб, какъв пламък.....Ти си на 32 и не си мисли, че цял живот ще имаш кандидати. Побързай и спри да живееш с миналото

4.   Здравей! Историята ти наистина ме разчувства. И не можах да я подмина. Първото, което искам да ти напомня, и което ти изглежда не осъзнаваш, че пламъкът си е в тебе, но продължава да гори за онзи, който не заслужава. НЕ ЗАСЛУЖАВА!

Да продължавам ли?

Мога да ти кажа много неща, защото отстрани винаги е лесно. Можеш да прочетеш много неща, защото в тях е отразен човешкият опит. А от него всички ние един ден научаваме, че има неразрешими ситуации. И стига да не е заплашено самото съществуване на човека, избор винаги има. Понякога той никак не е лек. Но по-важното е, че после човек трябва да живее с този избор. /Това съм го чела някъде, не съм толкова умна/. Въпросът е защо ти избираш да живееш така?

Успех, момиче! Аз съм на твоята възраст и ти пожелавам да обичаш повече себе си! Отнели са ти много, не им подарявай и останалото! Не си губи главата, защото някой може да поиска да те погали по нея, а ти ще си със затворени очи да го видиш...
Успех!

5.   Желая ти успех, намери щастието с друг и бъди щастлива, този човек е пропилял шанса си да бъде с теб, ти не губи времето си да мислиш за него. Лесно е отстрани да кажа така, но времето лекува. Остави го да живее с новата си съпруга и не се обвинявай за това, че между вас всичко е приключило, ти не си виновна. Желая ти успех. Ти поне имаш обожатели, аз съм сама и нямам такива а съм на 28 г., така че, продължавай смело напред. Пиши. Чао.