Една история
Здравейте читатели! Искам да споделя моята история с цел да ми олекне, а не с цел да бъда съдена или да решавам живота си взависимост от вашите коментари. Все пак бих оценила всеки адекватен такъв-за това благодаря предварително на всички които че могат да дадат хубав съвет. Така, по същество-студентка съм 4 курс в голям град преди живеех с приятеля си но вече не. От известно време може би година подържам връзка с човек много близък до сърцето ми-мой така наречен бивш приятел въпреки че никога не сме били двойка официлано, дори не сме имали интимни отношения. Той живее в родния ми град, и като се прибирам там 4-5 пъти годишно се виждаме за малко, но всеки един момент с него е уникален. Виждам и чувствам че не съм му само бройка, че държи на мен по някакъв начин-дори много пъти ме е карал да спя при него само ей така без секс и т. н. Когато го питах влюбен ли е в мен каза-"почти", което не ме трогна както се сещате, защото е очевидно че аз съм влюбена в него и той го знае. Искам да имаме бъдеще, да сме заедно той е на 31 аз на 22 но той не искам да мръдне от родния си град и да дойде да живее с мен. Иска винаги аз да си ходя там, никога не иска да дойде при мен. Чудя се този човек въобще заслужава ли си? И дали в крайна сметка не цели само да ме вкара в леглото? Въпреки че не мисля че е това... дали е просто егоист... Моля пищете си мненията, ще се радвам и на мнения от хора имали подобни случаи. Благодаря!

Коментари

1.   "но той не иска да мръдне от родния си град"- само заради това бих те посъветвала изобщо да не сe занимаваш с него. От малкото инфо, което даваш за него, си го представям като комплексиран стар ергенин. Стар не заради годините, а по манталитет ;)
И ми се струва странно, че оставаш да спиш при него и не правите нищо. Мъж на 31 да има жена в леглото и да не иска секс. Има нещо много гнило. Изглежда ми, че иска да замаже очите на хората, уж има връзка с момиче.
Или е гей, или не му става. При всички положения има някакъв сериозен проблем.

Млада си, учи, започни работа, пътувай и се забавлявай! Сигурна съм, че ще срещнеш къде- къде по-нормален от този.

2.   Чудя се този човек въобще заслужава ли си?

Е то голямо чудене пада бе моме! Аз като мъж точно на 31 искам да ти кажа, че ако при мен идва да спи момиче на 22 няма да го оставям на мира с часове. И това, че не иска да мръдне от дома също е супер ненормално да знаеш! Има му нещо на тоя тип. Не се разправяй с него! Зарежи го и си намери някой, , жив" човек с жажда за живот и любов!

3.   Поговори с него за това, явно има някаква причина мисля че ще си изясните този проблем, не съм съгласен с номер1 да го зарязваш веднага, а за секса щом е чакал толкова дълго явно много те обича за да се подложи на такова въздържание, може да не иска да напуска настоящата си работа ако работи, причините могат да бъдат много но има начин да ги разрешите и той е да си поговорите на 4 очи. Успех и не се отчайвай, вярвам че ще бъдете щастливи!

4.   Хмм, доста странна история. И аз, като номер 1, смятам че има нещо гнило в цялата работа. Точно на неговите години съм, но не ми е ясно, защо ще каня момиче да спи вкъщи и то не веднъж, и накрая няма да правим нищо. Ако е било един или два пъти, мога да допусна, че те е пробвал или, че е бил притеснен, но да се случва постоянно-не знам. Явно не те иска за бройка, ако беше обратното, досега отдавна да беше преспал с теб и да те е разкарал. Наистина може да е гей, който не желае да бъде разкрит или да има някакъв сексуален проблем. Ти обаче го познаваш отдавна, би трябвало в общи линии да знаеш с кого си имаш работа. Имам предвид бивши гаджета, компания, в която се движи, работа, образование, характер и т.н. Възможно е да има болни роднини, за които трябва да се грижи и затова да не иска да напусне града. Дай малко повече подробности за него, че честно казано ми стана интересно:)

5.   Благодаря че се отзовахте! Той по принцип си работи от вкъщи повечето му приятели се изнесоха от града защото е доста западнал и за това много ме е яд че не иска да се изнесе от там.Не го задържа нищо с една дума,очевидно е твърде голям егоист.Гей със сигурност не е,но както казахте и вие определено манталитета му е закоравял..........

6.   Няма никакви болни роднини, те са в чужбина. Той си има апартамент в града, както и в СОФИЯ. Говори от години че иска да се изнесе от града, но само приказки. Иначе той се е опитвал да имаме интимни отношения, но беше рано още(смисъл аз не се чувствах готова) и никога не ме притискал, затова е искал поне да спя при него ако не друго... Уж му е мъчно и така нататък, но и това са си само май думи. Ние не сме двойка в момента и не е длъжен да ми звъни но все пак се дразня като не го прави, като цяло несериозна работа, загубена кауза ми изглежда все повече и почвече...
Авторката

7.   Пичът просто не обича да пътува! Какво толкова си седнала да се чудиш! Има такива хора, не е само той така! Аз например също не понасям да пътувам, супер тъпата работа е :)

8.   До номер 2
Ти като мъж точно на 31 вместо да не даваш мира на 22-годишните защо киснеш по сайтовете за проблемите на 22-годишните... малко закачка така! Ай полека със самочувствията

9.   От 4 до 6

Да не би да си го отрязала рязко и да си е помислил, че не го искаш достатъчно. Може би е много срамежлив и в момента го играе влюбеният добър приятел, който не смее да направи нищо. Честно казано малко вероятно е да е така, при положение, че говорим за мъж на 31 години, но пък има всякакви хора. Възможно е да е и горделив и да чака ти да направиш първата крачка, след като си го отрязала веднъж. Все пак ситуацията е странна

10.   Здравейте! Към номер 7-обича да пътува даже много,обиколил е цялата област край града,и други градове също.Демек пътуването не му е проблем,проблема му е че явно е абсолютен егоист,който неможе да мисли за никой друг освен за себе си.При положение че има шанс да промени живота си,и да се махне от провинцията.....До номер 9-не съм го рязала рязко,казах си му че от разстояние не става за да сме заедно трябва да е тук,защото аз няма как да се върна там защото уча.Да много е горделив,за това и е в това положение,на 31 сам като куче(омръзнало му било уж да е сам-очевидно не е така).

11.   Подкрепям коментар 3, а към коментар 9 : "Възможно е да е и горделив и да чака ти да направиш първата крачка, след като си го отрязала веднъж" - това е действително при мен, мъж на 30 съм.. Към авторката - ЗНАЕМ, че е редно да се понаправите на недостъпни известно време, знаем, че се отказва секс като мъжът се пробва за първи път, знаем, че колкото по - трудно - толкоз по интересно.. , а вие трябва да се научите да разпознавате кога сте започнали да прекалявате с "бягането" щото има хора, на който им омръзва.. и НЕ, не е вярно, че "ако ме обича достатъчно - ще ме гони" - писва - разберете го...
И друго - не изключвай варианта, че може да е от типа хора, за които е по - важна емоционалната ви свързаност и след това секса, да има и такива мъже -рядко, но факт!
Това, че не иска да мръдне от запустяващия си град (където не вярвам да има кой - знае колко добра работа) си е проблем, който може спокойно и трезво да обсъдите....