Казва, че ме обича, а ме остави
Здравейте,

Поредната история за раздялата.... Аз и приятелят ми бяхме заедно две години. Той не е българин, холандец е, всеки месец пътувахме и се виждахме за по седмица. Люботва бе искрена, радвахме се един на друг. Има ли сме скандали, но това все пак е разстояние - иска ти се да е повече с теб, не искаш да го ограничаваш, но все пак понякога караниците са неизбежни. Последните дни той отиде на фестивал - нещо, което на мен не ми харесва, понеже съм ревнива. Пред двата дни, в които той беше на този фестивал, аз не звънях, просто защото ми беше гадно - отново без да кажа нищо. Той се разсърди от поведението ми, прибра се вкъщи и каза че не е щастлив - просто не бил щастлив.... Как се очаква да приема думите "обичам те, но в този етап на живота ми се съм щастлив"? Преди седмици ми се кълнеше как каквото и да се случи, колкото и неразбирателство да имаме, никога няма да ме остави защото истински ме обича... Разбира се, аз изпаднах в истерия - човекът, който смятах за ЧОВЕКА на моя живот, ме оставя, твърдейки че ме обича. Плач, молби, омерзание, липса на гордост - всичко показах. Влезнах в болница.... След третият ден от нашата раздяла, сам ми звънна... каза че ме обича и въпреки че не знае какво ще поднесе бъдещето, иска време и пространство - странно, нали? Имайки предвид че е на другият край на Европа.... Със сълзи на очи и малка надежда в сърцето, аз започнах да мечтая че може би не всичко е безвъзвратно изгубено. Издържах цели три дни преди да пиша отново, въпреки че бях обещала (женска слабост)... при което той отново се превърна в човека, който иска пространство.... Каза че ми се обадил само защото съм била в болница... При тези думи аз занемях, защото това не беше човека, който обичах. Беше един лъжец, даващ напразни надежди.. Казах му че печели, че няма да го търся повече, при което отново реакцията - "Нали каза че ще ми дадеш пространство и че ще ме чакаш"? Въпроса ми към по житейски страдалите е, е какво всъщност иска този човек? Да се примиря и да го оставя? Да продължа? Да чакам момента, в който му скимне че пак ме иска отново? Блокирах го от социалните медии, които използвам, и ето в момента точно (докато пиша историята!! ) ми звъни да ме пита защо съм го сторила - не бил щастлив, не съм му давала свобода, искал пространство, мозъка му казвал че му не иска връзка, но сърцето не било променило чувствата си.... След седмици може би щял да реши дали се чувства по-добре сам или иска да се върне.... чудя се дали въобще трябва да приема "желанието" да бъда резерва?

Коментари

1.   а ти какво искаш знаеш ли. ти го игнорираш но ако тои го прави не става.даи си време и време за себе си да помислиш

2.   Прати го там, откъдето е дошъл.. и в пряк и в преносен смисъл. Продължи си живота и си намери някой, който е по-наясно със себе си и с чувствата си.

3.   Има хора, които колкото и да ги обичаш, не се траят. Обичта си е обич, но в един момент и инстинктът за самосъхранение се събужда и лицето си бие камшика.

5.   Мъже такива са знам, че ти е тежко, но някой са такива, а и връзката Ви не е според мен чак толкова здрава не бива да му прощаваш според мен сигурна съм, че ще те омолявя да се върнеш при него, но ти не се давай лесно след като той те е наранил толкова жестоко, че да стигнеш чак до болница

6.   Ти си виновна

7.   2 думи...ЗАРЕЖИ ГО!

8.   Аз разбирам приятелят ти. Каква е тази тоолкова сериозна връзка при която постоянно пътувате. Как единия от двамата не предприема крачката да се съберете. В началото е хубаво. Ти идеш, той дойде ,но в един момент писва,омръзва, човек се измаря.а и нали знаеш има една приказка, когато искаш намираш начин,когато не искаш намираш оправдание. За толкова време , ако твоя човек искаше вече щяхте да живеете заедно.прави си изводите

9.   Зaдушaвaлa си го, зaтовa искa време и прострaнство. Кaкво сa тези детинщини, че нямa дa му говориш двa дни преди фестa, ... мaнипулaция? Дa спре дa излизa, дa се зaтвори у домa пред компa в нетърпеливо очaквaне, когa ще те види?
Aз съм женa и подобни истерични, ревниви лепки не трaя. Дори не бих дaлa време зa рaзмисъл, зaпочне ли дa ме зaдушaвa, подтискa и дa се чувствaм по- скоро нещaстнa, бягaм нa мигa. Помисли си го. Дa, не би могъл дa бъде щaстлив с теб, свободен човек е, a ти се държиш кaто собственик към домaшния любимец.
Вaриaнтa aко искaл дa опитaш дa го зaдържиш е тотaлнa промянa в нaчинa ти нa мислене. Нямaл прaво дa изисквaш подобни нещa. Все едно той дa ти зaбрaни дa излизaш.... е, тa кaк ще стaне?

10.   Отново се подигра.... отново било грешка, че бил звъннал.... дори и да се върне, в което се съмнявам, този човек безвъзвратно ме загуби!

11.   Айде пак историите с чужденци, шефове и разни други... голяма любов.

12.   Хора, прави сте. Задушавала съм го, ревнива съм. Крачките за преместване щяха да станат факт, плановете бяха налице (! ), но не можеш един ден да кажеш че не искаш да живееш без някой и да искаш деца от него, а на другия - че си прекалено млад за сериозна връзка? ! Този човек ми натресе 2 ВЕНЕРИЧЕСКИ БОЛЕСТИ, които са доживот (нямат лечение), удрял ме е, грижила съм се за него докато е бил болен, а аз дори не мога да си позволя да бъда малко ревнива? И пак подчертавам, сигурен, че не иска вече, в момента в който аз действително ПРЕСТАВАМ да се моля, отново започват обясненията как след време МОЖЕ БИ съм щяла да му залипсвам. Действително докато пиша осъзнавам колко съм се заблуждавала жестоко, че заради този човек съм щяла да напусна страната си.

13.   не се обиждай, но си истинко куку - лепкава, досадна и истерична.

че тоя не е стока - то е ясно, ама ти какво се вкарваш в някакви драматизации не мога да разбера...