Моля за съвет!
Здравейте, на 19 години съм от София. Преди около два месеца приключих връзка с едно момче, което наистина много обичах и сигурно все още обичам, макар и по-малко. Въпроса е там, че той както мен е млад не се е наживял, нае*ал и т. н. Аз също. Проблема е, че когато съм с него съм нещастна, параноична, следя го постоянно внимавам да не ме излъже, проверявам, защото му нямам доверие тъй като съм го хващала доста често да ме лъже. Общо взето някакъв Ад от който все исках да се измъкна, но исках ли да го оставя той започваше да плаче, да ме умолява, да ми се кълне в любов... дори да заплашва. И аз разбира се давам шанс за 20път, защото все се надявам да се промени, да спре с глупостите, да сме си щастливи, той да ми спечели доверието отново, но абсолютно винаги става едно и също... Той ми се моли, аз прощавам-той прави същите грешки, не се променя, аз решавам да го напусна, той се моли... и така в кръг една година. Не знам дали все още го обичам или просто съм свикнала с него, но ми омръзна от тази ситуация сега тези два месеца аз го оставях, той не ми пишеше по 10 дена и след това отново се молеше и т. н. Но сега положението е различно наистина се чувствам толкова спокойна, когато го няма всичко е толкова по-просто, но започне ли да ми се моли и... аз глупавата се връщам понеже не ми е стигнало унижението.. Пише ми мило, държи се мило, казва ми колко ме обича и т. н, но го виждам, че му се живее, а няма как да са съвместни двете неща аз също искам да се наживея и тогава да се обвържа. Той лично ми е казвал, че иска да е с мен, но иска и да се забавлява по начини, които не са подходящи за обвързан човек и го разбирам, но тогава защо просто не се наживее, а се връща при мен след като знае, че ние няма как да сме заедно повече. Толкова съм му ядосана и обидена за всичко, което стана. Иска ми се един ден крайно да съжалява за това, което направи и че ме изпусна.

Коментари

1.   Добре си постъпила, че си го оставила, щом му нямаш доверие. За мен най-важното в една връзка е доверието, а не само любовта.

2.   Ами щом не те е потърсил значи няма смисъл да се занимаваш с него,ако за някого си важен той ще намери начин да те види,просто продължи напред.

3.   Стигнах до на*бал и спрях.Какво значи това ,че човек трябва да спи с много хора,преди да остане с един ли?А в миналото хората през целия си живот са имали по един партниор и са били само с него.Ама то човечеството не отива на хубаво..

4.   Това да се "наживееш" е мега глупост, сори, че трябва някой да ти го каже. Кога ще имаш деца? Сори, че и това ти го казвам, ама днешното общество е малко извратено и няма да ти го каже, знаеш ли. Жените са най-фертилни на възраст от 15 до около 27-28. След това се увеличават рисковете за заболявания на плода. Биологично, твоето тяло в момента е в перфектният период да имаш колкото се може по-здрави деца. И вие викате, че искате да се наживеете.. аман от простотии сори. До кога ще се наживявате, докато станете на по 35 и накрая се окаже, че трябва да си правиш ин-витро както още около 100 000 двойки в България, които искат да забременеят ли?

Иначе твоят бивш звучи малко като мухльо щом реве при всеки твой опит да си тръгнеш. Остави го и си намери истински мъж, с когото да градиш истински съвместен живот и семейство. Това ми е съветът. Не да се изживяваш като кифла, а да градиш връзка и здрави отношения.

Така, и освен това кажи на твоя бивш да не се държи като дебил и да се "наживява", ами да гради себе си и да напредва в живота си.

5.   Първо излезте от пубертета, а после мислете и се занимавайте със сериозни неща! Като ти чета писанието си представям някакъв маймунски цирк от зоологическата градина, а не отношения между нормални хора...

6.   Вие сте луди бе!!! Аз съм на 19 години и явно мисля по-трезво от Вас.. КАКВИ ДЕЦА НА ТЕЗИ ГОДИНИ ИЛИ СЛЕДВАЩИТЕ 5-6? Та аз ще уча!! Първо се правят парите и след това децата. А не да си народя 2-3 деца докато стана на 25 и какво? С какви пари да ги гледам? Преди да тръгнете да ми давате акъл се замислете малко, защото аз искам да си стъпя хубаво на краката да узрея на акъл и след това да раждам деца, когато мога да си позволя да ги гледам.

7.   до 6 от 4:

Къде пише, че първо се правят парите, а след това децата? Това, че 90% от хората правят така не значи, че така е добре. Казах ти вече какво да направиш според мен - търси си сериозна връзка, пък децата и на 25 пак е добре като възраст. Идеята е, че с това мислене "да се наживея" и на 25 не ми се вярва да си настроена за деца, а ще си мислиш с кого искаш да се въргаляш в леглото утре. И в един момент вече като затиктака биологичния часовник (защото той затиктаква, повярвай ми), може да останеш само с пръст (не с нещо друго) в уста.

8.   Що за глупости, номер 4 - едва след 36-40 г. се увеличава риска за плода, но днес дори тогава жените си раждат здрави деца, защото има вече медицина, методи за следене на бременността. По-добре човек да изчака, докато може да си позволи да храни и облича дете, свой дом (може и под наем), защото това е нормалното, всичко останало е паразитиране или мизерия

9.   до 8 от 4/7:

Искаш да кажеш - наживявай се мило дете, ходи и се въргаляй с колкото се може повече мъже, апък сериозните отношения ги остави за след 36? Така ли да разбирам написаното от теб?