А уж го бях забравила ...
Мислих, че съм го забравила. Че е просто човек от миналото ми, с когото съм имала кратка авантюра. Хиляди пъти съм си представяла, че го виждам и просто се разминаваме като непознати, бях сигурна, че нищо няма да ми трепне, даже напротив - ще съм доволна от себе си, че съм го преживяла. До днес. А дори не го видях. Видях мъж, приличащ поразително на него. Онемях. Не спирах да гледам към него - косата му, очите, устните, ръцете...и всички спомени и моменти с него за секунди ме връхлетяха като торнадо. Несъзнателно започнах да го търся с очи между останалите хора, копнеех да го видя, да ме погледне с дълбоките си тъмни очи.
Запознахме се по много смешен начин, станахме си приятели, но осъзнах, че той иска да бъдем и нещо повече. Аз пък не го харесвах като мъж или поне не го осъзнавах. Стана изведнъж - една вечер просто се случи. Никога не съжалих за тогава, само за това, че се уплаших от евентуално обвързване, което тогава мислих, че не искам и се скрих от него. Най-тъпата и нелогична постъпка в живота ми. След няколко месеца разбрах, че излиза с едно момиче, подразних се, но реших, че явно са им сериозни отношенията, така изглеждаха. Малко след това и аз срещнах един мъж - красив, добър, за кратко време ме накара да забравя за всеки друг.
И днес се засрамих се от себе си. Засрамих се, защото съм омъжена и вече майка, а един непознат предизвика в мен такива вълнения и желания, че корема ми цял ден е свит на топка.
Не знам дали исках просто да споделя, за да ми олекне или да прочета нечие мнение или по-скоро да дам аз съвет на някой, изпитващ подобни чувства и емоции. Съвета ми е банален - да изживеят момента, без да се замислят, без да се вкарват в излишни размишления и филми. Нали сте чували приказката ''По-добре да го направиш, вместо един ден да се питаш какво би било, ако...'' Е, аз сега цял ден се питам какво щеше да е да имам връзка с този човек. На моменти се чудя дали не избързах като се омъжих, макар, че обичам мъжа до мен и разбира се, обожавам прекрасното ни дете. Дори и да не беше любовта на живота ми, поне щях да съм я изживяла и да знам струвала ли си е или не, а не сега да търся нечии чужди очи и да се чувствам най-грешната, че мислено предавам човека до мен.

Коментари

1.   И на мен ми се е случвало. Точно човек дето не не съм искала да имам нещо общо, така се развиха нещата, че и аз започнах да мисля за него непрекъснато, виждах мъже, които приличат на него и нещо ми трепваше. С него не сме имали връзка, все се разминавахме, дори не сме се целували, а е един от хората дето са оставили най-траен спомен. Може би точно, защото не е изживяно, с други дето съм имала връзки даже не се и сещам за тях. Права си, че винаги човек ще се пита- дали не изпуснах любовта на живота си. И аз бих дала същия съвет като теб, дори да се разочароваш, поне си пробвал и си разбрал, че не е за теб. А така като не си пробвал винаги ще те гложди това чувство. От друга страна си мисля, че ако сме били един за друг, нямаше да е токова сложно, и щеше да се получи между нас. Не знам кое е правилно и кое не. И аз като теб изпитвах привличане към този човек, но не бях готова за връзка, имах много проблеми и го отблъснах, за което се съжалявам, но вече е късно. От друга страна може би прекалено идеализираме тези хора, именно защото не сме били с тях и не сме видели, че и те са обикновени хора с недостатъци, като всички останали, а другите с които сме били и сме скъсали им знаем недостатъците, които са били причина за разялата и затова не ни липсват. Аз не съм омъжена, но дори сега да се появи този човек и да се опитаме да имаме нещо, може би ще се разочаровам, защото ще ми се срине идеализирания образ, който съм си изградила за него. Затова не съжалявай, ако е трябвало да сте заедно, щяхте да бъдете, гледай напред, аз така направих не мисля вече за този човек и ми е много по-леко. А и все пак да имаш една неосъществена евентуална любов си е в реда на нещата, човек трябва да изпита различни неща с различни хора, за да си направи някакви изводи. Може би извода за нас е бил, да не изпускаме възможности, и то не само за мъже, а и за всичко в живота, за да не съжаляваме след това.

2.   Спокойно ,никога няма да се срещнете отново,а на теб никога няма да ти мине!

Приеми обстоятелствата такива каквито са!

3.   Както се казва ''старата любов, ръжда не хваща'' :)

4.   Започни да си гледаш настоящият живот и остави минали хора и минали събития да не ти мътят мозъка.Ако халюцинациите продължат-бягай на доктор.Така може да откачиш.

5.   Прилича ми на песните на Араш и Хелена :-D

6.   Аман от такива като теб...Навийте си нещо на пръста, набийте си нещо в кухата глава и се овесите на рамото на някой , който не е виновен с нищо а пък тегли цял живот с вас...щото оня другия те погледнал с "онея дълбоки очи "-разбираш ли ме правилно и ти цял живот ще се чудиш , кво щяло да стане - ми кво да стане щяхте да се наебете и да ти мине или пък толкоз безумно да се влюбиш, че чак да те заболи сърцето от кеф....Сега си с другия , който впрочем ти се води мъж/съпруг и между другото се грижи и за теб и за детето ти , надявам се.....Разрови си неизживените емоции , намери си мозъка някъде там, извади си главата от задника и отдай на човека до теб заслуженото , щото и него го обичаш уж...

7.   От авторката:
До номер 6 - и какви са тези като мен, че не схванах? Сега, ако ми кажеш, че нямаш бивша любов, връзка или просто някой/я, за които не ти трепва нещо като се сетиш...е, няма да ти повярвам. Не съм си зарязала семейството, не съм и не бих изневерила най-малкото, защото с това което аз имам съм сигурна, че много малко хора могат да се похвалят и го осъзнавам напълно! И аз ще кажа АМАН, ама от такива псевдо моралисти със заучени фразички и клишета, които по всичко личи, че не познават доста от чисто човешките емоции.

До номер 1 - благодаря за многословния и точен коментар. Сега, след 2 дни разсъждавам доста по-трезво и ако някой друг беше писал тази история, щях да му отговоря 1:1 с твоите думи. Понякога прекалено идеализираме някой, а то е точно, защото не го познаваме така добре. И каквото и да е можело да се случи, щом е станало друго, значи така е трябвало.

8.   6 съм - към авторката - извинявай , че реагирах по грубо и бурно с предишния си коментар.Просто се поставих на мястото на мъжа ти и се почуствах отвратително...За бившите да разкажа една случка преди много години: Тя случайно минавала през града , в който живея и се обади да се видим.Беше прясно омъжена от 1-2 години да кажем , не помня точно...Срещнахме се на едно заведение, разменихме си по една нормална прегръдка и целувка.Разказахме си нещата на кой какво му се случва..както и да е. Накрая на вечерта отидох до тоалетната и на излизане тя ме чакаше отвън и ме бутна обратно вътре...И аз я исках, но отказах, колкото и нереално да звучи..Погнусих се от мисълта, че някой ден и моята жена може да ми е толкоз "вярна"...Представих си вниманието и обичта, която евентуално се опитва да й даде съпруга й (не бяхме говорили за него, нямах впечатление дали е лош или добър и дали тя се чуства Ок с него).Много ме е яд на това типично женско емоционално обвързване , че щом някога сте били с някой и трудно го забравяте..Ми и на мен ми трепва като се сетя за някои бивши, дори и за тази , която споменах..ама стискаме зъбите и затваряме страницата, иначе се чудим цял живот какво щяло да излезе ...Те така - постъпих умерено глупаво, беше ми доста кофти в самия момент, на нея също..тя рязко си смени настроението, нацупи се ..Чуваме се отвреме навреме , приятелчета сме и си мисля , че в крайна сметка тя оцени моята постъпка тогава.Със същият мъж е , имат си дете и животът продължава..Кой е толкоз тъп , че да отказва секс наготово нали??Еми така го почуствах - така го направих, не съжалявам!