Родителски реакции относно възрастова разлика
Ще пробвам да не разтягам големи локуми: аз съм момиче, което до края на годината ще навърши 22г; излизам с човек, който тази година направи 27. Т. е. разликата ни е точно 5 години. Дотук нищо нередно или екстремно. Проблемът е в родителите ми, или по-точно майка ми, защото вечно тя има думата в семейството и дори говори от името на баща ми. Нашите са консервативни хора, с малко по-остарели виждания за връзките. По нейно мнение, тази разлика е нелепа и прекалено голяма. Директно ми каза, че ако ще и да е най-свестният тип, не приема връзката ни (дори не го е виждала, тъй като отношенията ни са доста пресни все още). Предишните ми гаджета са били с не повече от 2 години по-големи от мен, и тя разбира се приемаше това. Сегашната ситуация е просто смешна, прие новината все едно й сервирах, че е над 30-годишен. Лично за себе си считам 5 години разлика като нещо нормално, нещо като максимум, но все пак в рамките на допустимото. Изобщо не може да се говори с нея, а иска да ми бъде приятел номер 1. Вечно приема новостите остро и иска да налага правила в личния ми живот. Види ли ме да се глася да излизам някъде, се започва... "Къде пак? С кого? Нов ли има, какъв е, що е"... и това дори на прага на вратата. Но нека не се откланям. Има двойки, които са с дори 10 години разлика и нагоре, но имат далеч по-сериозни проблеми за разрешаване, от това родителите да им се пречкат за възрастта. Не мога да си обясня тази паника и това отрицание. Толкова ли е страшно за една майка 22 годишната й дъщеря (пълнолетна най-малкото), да излиза с някой 5 години по-голям от нея... Това извън нейната зона на комфорт ли е, не знам.

Коментари

1.   Ами защо не се изнесеш от маминка? На 22 г. Не бива родителите да решават вместо трб, но правата идват със задължения - да се издържаш сама например. Моят съпруг е 20 г. по-голям от мен, но аз на 18 г. съм се изнесла ит вкъщи, винаги съм била самостоятелна и със самочувствие да си решавам сама живота и родителите ми могат да си изкажат мнението, но от 12 г. решавам сама и си плащам сметките САМА. Няма по-сладко нещо от самостоятелносття, дори яденето на мама, изчистеното, топло и сигурно жилище и джобните на тати.
Хващай су дисагите и бъди най-после пълнолетен човек и тогава ще имаш и права, и задължения. Сега си просто детенцето на мама. Който плаща, той поръчва музиката!

2.   5 години е съвсем нормална разлика когато е в полза на мъжа, така че не виждам проблем. Аз съм жена пък харесах мъж с 8 години по-малък, което вече не е добре. Но първоначално мислех, че е моя възраст. Все пак мисля да се откажа, не ми се струва редно.

3.   Точно при консервативните хора 5 години разлика си е напълно нормална. При по-старите двойки е нормално да са се оженили той на 25, тя на 20.

4.   Без да се обиждаш, майка ти е абсолютно изперкала и трябва да я отрежеш категорично. 27 годишен бил твърде старт за 22 годишна!!!
Ще се пръсна от смях! Аз пък да ти кажа, жени, които не са минимум 5 години по-млади от мен въобще не ги слагам в сметката за потенциална стабилна връзка. Ти няма да си вечно на 22. Докато се усетиш и ще си вече дъртофелница (30 ). Тогава и 15 години разлика ще ти се струва приемлива.

5.   5 години не са нищо като разлика, още повече, че не сте примерно на 14 и 19 г. :-) не трябва да позволяваш майка ти да ти се меси в личния живот. не знам доколко си финансово зависима от родителите си, но просто й кажи, че това не е нейна работа и не тя взема решенията.

6.   5 години не са нищо в този случай, а майка ти е луда, както и ти задето още я слушаш като малко момиченце? Боже, на 22 си? А баща ти и той ли е съвсем безгласна буква? Ужассссс! (горкото момче на 27 ако се забърка с подобна свекърва)

7.   Момиче, пълнолетна си, защо изобщо оставяш вашите да ти се бъркат в личния живот? А и защо им казваш на каква възраст е приятелят ти? Дори и разликата ви да не е 5, а 15 години това пак не им влиза в работата. А иначе 5 години са си съвсем нормална разлика. Дядо ми беше по-възрастен от баба ми с 12 години, пък живяха щастливо близо 50 години. Така, че не разбирам какви са тия глупости. Много по-важното е да се обичате и да се разбирате, а не кой на каква възраст бил. Или майка ти предпочита да излизаш с някого на твоята възраст, който обаче ще те тормози и ще се отнася с теб като с парцал. Това по-добре ли е? Така, че хич не им обръщай внимание на вашите, а гледай да си щастлива. Животът е твърде кратък за да се занимаваме с глупости, а това в случая си е пълна глупост!!!

8.   5 години е напълно нормална разлика. Родителите ми имат разлика 4 години. Родителите ти наистина са доста консервативни... Запознай ги с него, може нещата да се пооправят.

9.   №1, сега не знам на колко си, но след някоя и друга година, ще усетиш за какво става въпрос - 20 години са си много както и да си го обясняваш и с течение на годините става само по-зле.

До авторката: Разликата ви е съвсем нормална. Проблемът при теб не е, че живееш с родителите си, а това, че им позволяваш да се месят в неща, които са лични решения. Финансовата независимост, не е равносилна на емоционална такава, както си мисли №1.

10.   Вместо да се радва... в смисъл, че един мъж на 22 мисли различно и по-безотговорно и е по-вероятно да те нарани от един мъж на 27

11.   "Ако ще да е най-свестният, не приема връзката ни" - е, не е истина просто. И то заради разлика 5 години, която си е напълно в реда на нещата.
Майка ти е доста ограничена, да не кажа и нещо по- грубо.
Ако ви се задълбочат отношенята с това момче, ги запознай. Вярвам, че ще си промени мнението.
Моите гаджета всичките са били с 6 г. по-големи от мен, тъй като с момчетата на моята възраст ми е доста трудно да общувам и доста се разминаваме в интереси и т. н.

12.   не са много и на 30 да е пак не е много и какво значение имат годините,а тя с баща ти колко разлика имат?

13.   Разбирам те отлично, но с времето всичко си идва на мястото.

15.   Кажи на майка ти, че си я видяла как се натискат със съседа, и ако много знае ще кажеш и на баща ти!
Ако не си затвори устата и ти ще отвориш твоята!

16.   5 г. разлика си е съвсем нормално... до 7 за мен е приемливо. Тъкмо мъжа да е малко по-улегнал уж. На 27г- да се е изучил, започнал работа и вече наживял се и да иска нещо по-сериозно например.

17.   Винаги съм била на мнението, че човек прави това, което му позволят да направи! С две думи - ти сама си допуснала някой, който и да било, да се намесва в личния ти живот. Аз например уважавам и обичам родителите си, споделям им обаче това, което аз намеря за добре и те не нахалстват за повече, защото знаят, че във всичко трябва да има една граница, която не бива да се пристъпва. Ти след 3-4 години (евентуално, не задължително) вече ще създаваш семейство, и какво, майка ти пак ли ще има думата? Скръцни й малко със зъби както се казва, без да се карате разбира се. Обясни й, че има неща, които трябва да решаваш сама! И между другото не съм съгласна с номер 1 по въпроса с издържането. Не смятам, че когато някой те издържа има правото да се меси във всичко! Ужасно е само като си го помислиш и за мен лично си е вид манипулация.

18.   Проблема в цялата ситуация е майка ти. Тя е прекалено властна и налагаща се. Не й го позволявай това, за да не ти съсипе живота.

20.   5 години е съвсем нормално! Майка ти е доста странна.

21.   Ти си вече дърта магарица. Като си толкова тъпа ще пускаш и толкова тъпа тема.

Клюкарката

22.   И какво ти пука за мнението на майка ти? Щом го обичаш и искаш майка ти да приеме връзката ви, значи ще се наложи да намериш начин да извоюваш това. 5 години не са нищо. Това е любов. Там няма граници.

23.   Че 5 години е най-нормалната разлика. И проблемът е в това, че позволяваш на майка ти да решава вместо теб. Един приятел е по-голям с 13 г от гаджето и, един друг с 10, бившето ми гадже беше с точно 5. Баща ми е по-голям от майка ми 11 г. Просто е изнеси от вас и си поеми живота.

24.   5 години са нищо! има хора с по 20 години разлика и нищо не им прави впечатление-живеят си живота

до редакцията:как определяте кои истории да публикувате, защото досега каквото съм писала не сте го одобрявали, а видях истории, на които авторите нямат толкова голяма нужда от съвети, колкото аз имах за моите

25.   Майка ми е сега на 58
Баща ми е сега на 45. 13 години разлика. Па какво се е случило света ли е свършил. Майка ти е с старо разбиране или най вече с психични отклонения

26.   От авторката -
Някой попита разликата на нашите колко е, ами 1 година в полза на баща ми. Дори и на баба ми и дядо ми е около 2. Доста от вас отправихте критика, че позволявам да ми се месят, което не е точно така. Не обичам да стоя безучастно и също отварям уста. Казвам им, че ми омръзна да ме наставляват, все едно съм вчерашна 15г тийнейджърка. Веднага ги успокоявам, че момчето не пуши, не пие, не е някакъв агресивен тип и т. н., защото нашите вечно излизат с думата, че светът бил станал много страшен. Не съм се отчаяла, че ще ми забрани да се виждам с него, защото ако с времето нещата се задълбочат, ще й се наложи да приеме фактите. Ясно е, че се притеснява да не попадна на някой лош тип, ама това с разликата.... не знам какво да мисля. Явно й идва като гръм, тъй като е свикнала около нея всички да са се вземали с до 3г разлика. Пък и като си дам сметка, с момчето визуално си подхождаме доста - и на двама ни ни казват, че сме младолики и ни свалят поне по едно 3 години надолу. За изнасяне не мога дори и да си помисля - студентка съм в друг град и тази година ми е последната. След това ще си се установя в родния си град и ще си търся работа. На тоя етап дори идеята за едно изнасяне би докарала удар на майка...

27.   Тея пък и тея като почнете да ми плямпате за изнасяне "щото видиш ли човек като има пълнолетие не бивало да е на гърба на родителите си". Е да, но в тези трудни времена няма как ;). Стига сте дрънкали тъпотии, а влезте в положение на момичето, защото 90% от вас, които говорят за такива неща все още са си с мама и тате ;).

28.   Пет години разлика е напълно в реда на нещата. Повечето ми познати са с такава разлика, а ние с мъжа ми имаме разлика десет години и това не е проблем за никого. Дори при възрастните е било нормално съпрузите да са с голяма разлика, тринадесет и повече години, става въпрос за хора 40-50 набор, поне такава разли689ка са имали дядо ми и баба ми. Авторката е крайно време да бъде самостоятелна, живота и решенията, които взема трябва да са лично нейни, а не на майка й.

29.   До 27ми коментар: и аз мисля така. Пък и не съм чак толкова много над пълнолетието, друго си е да съм завършила и да съм се установила с работа и т. н., например около 24-5 годишна. Независимостта не идва само със скръцването на зъби, трябва да инвестирам време и работа - да видя как се оцелява за известно време без родителско побутване. За този период е някак немислимо, защото и без това съм единствено дете и е някак разбираемо нашите да си ме къткат допоследно.... ако им сервирам, че искам да се отделя, ще стане страшно.

30.   Моите ми се месиха че приятеля ми бил с 16 години по - голям и ни развалиха връзката. просто не им казваи личния си живот. не е тяхна работа. Вече нишо не си казвам.

31.   Майка ти явно има проблем с нейния сексуален живот. Кажи й да си оправи проблема, вместо да ти се бърка на теб. Баща ти не взема ли отношение? Съвсем нормална разлика имате. На 22-години повечето още бройкат - за какво ти е такъв?
Ако човека ти е читав и 20 години разлика да имате, това няма никакво значение. В наше време хората съвзем изродясаха, така че съм склонен да приема всякаква разлика (разбира се между пълнолетни), стига хората да си допадат - защото това е най-важното.

32.   Ти сама го каза - пълнолетна си и тя не може да се меси в личния ти живот.
*THG*