Днес ми липсва в нея онова, което преди ме дразнеше
Говореше за всичко, по много, постоянно задаваше въпроси или се кискаше прекалено неприлично. Исках малко почивка от всичко това, малко тишина. Ядосвах се, че е такава и колко пъти не съм я слушал или нарочно пуснах музика много силно, за да не ме залее с поредния порой от думи.
А сега, не мога да повярвам, че го пиша. Сега това ми липсва. Сега ми е прекалено тихо вкъщи.

Тя ми звънеше постоянно. Ако не можеше да каже защо ми звъни, ми казваше „Аз само да те чуя за малко” Това ме побъркваше. Чувствах се преследван, обсебен. Започнах да си изключвам телефона и като го включех имах по 10 пропуснати от нея и още няколко смс-а, но задължително поне един. Побъркваше ме. Нали ще получи смс като си включа телефона, какво е звъняла десет пъти, за бога. Мислех, че е някаква маниячка.

А сега хващам телефона по няколко пъти на час и се чудя дали да не й звънна „само да я чуя”

Имаше ужасни навици. Понеже се нанесе при мен, аз имам свой апартамент, тя се опита да ми превзене пространството. Още първите дни започна да домъква някакви цветя. Когато й казах, че не ги искам в дома си, тя само се усмихна и каза, че дома ми имал нужда от украса.
Сега поливам някакво цвете, което тя не си взе. И не само, че го поливам, ами изчетох де що има информация за него, за да мога да го поливам правилно. И на всичкото отгоре се ядосвам, че не иска да цъфти.

Тя все искаше да гледаме някакви тъпи, романтични комедии и се заливаше от смях, обсъждаше героите, буташе ме на някой момент и казваше „Гледай, гледай го, как може? ” (примерно) А днес аз гледам такива филми и ми е скучно да ги гледам, защото го няма нейното „превод в ефир” и даже веднъж-два пъти си поплаках на такива филми.

Хиляди нейни недостатъчци ме ядосваха, дразнеха. Направо бях станал друг човек, заядлив. А сега всички те ми липсват, сега седя и си мисля колко хубави неща имаше в нея. Как обичаше да танцува, докато готви. Как се смееше сладко, когато й разказвах нещо. Как ме хващаше за ръка като малко дете и ме дърпаше примерно към някоя сергия или някоя гледка. С каква ненаситност тя обичаше живота.

Не беше някаква красавица, дори напроотив беше леко пълна и не ходеше с високи токове и къси поли, въпреки че и така съм я виждал, когато съм я молел. Не, тя намъкваше кецовете си и хукваше нанякъде.

Пееше ужасно фалшиво, но заставаше на средата на крръчмата и започваше да пее с цялото си сърце. Беше ме срам от нея, сега си спомням, че хората всъщност й се радваха. Тя беше свободна и го демонстрираше постоянно.
И това ми липсва. Може би не успях да издържа на темпото й, може би вече годините ме бяха направили неузнаваем циник, който мрази хората, които обичат самото живеене и преливат от енергия. Не издържах на нейния позивитивизъм. Но след като тя си тръгна, а го направи така неочаквано и решително, че още се чудя как успя. Нито звънна повече, нито нищо. Само ми писа тогава и тогава да съм си вкъщи и две нейни приятелки дойдоха да й съберат нещата.

Не, не си правя илюзии, че ще се върне. Исках само да излея някъде всичко, което чувствам, защото ми тежи. Благодаря.

Коментари

1.   Ами да... винаги оценяваме някого, когато то загубим... За съжаление....

2.   Измислица.

3.   За съжаление винаги е така. Не ценим нещата, които имаме, а когато ги загубим си даваме сметка какво съкровище сме имали! И сам си знаеш, че тя няма да се върне, но поне можеш да съхраниш спомените за нея и понякога, когато болката отмине, ще изплуват в главата ти и ще те карат да се усмихваш. А и знае ли човек, може би някой ден ще срещнеш и друго специално момиче...

4.   Авторе, историята ти ме развълнува. Би било хубаво тя да я прочете.
Пустият ни акъл, дето все ни идва от после. Не си единственият, който оценява някой след като го загуби, но животът продължава. Оппитай се да си изкарш правилните изводи и следващият път да не ги повтаряш.
Макар че много трудно човек преодолява себе си, все ни се иска да поправим другият, а обикновенно ние самите сме за поправяне.

Написал си прекрасна изповед, удоволствие беше да я прочета.

5.   Много съжалявам! Уви, хората винаги разбират колко много се нуждаят от нещо, когато го изгубят. Но сигурно нещо е станало, че така внезапно да си събере багажа и да си замине.

6.   Ами да ти кажа и аз си поплаках сега на историята ти :) Не мога да повярвам, че това го пише мъж, защото аз не вярвам на мъжете, но явно съм попадала на такива, за които аз да плача и да се раздавам, а те за мен-не. :) Обади и се. Тя е наранена, не е спряла да те обича!!! Ако чувствата се заличаваха толкова лесно и аз сега щях да имам щастлива връска, а не ад, в който живея, само и само, за да съм с него! Обади и се и кажи всичко, което си написал, или и копирай историята и и я прати! Не можеш да си предствиш колко е искала нежност от теб и колко е искала и ти да и се обадиш 10 пъти ей така да я чуеш! Чакам да видя какво си направил, действай! Не се отчайвай като мен, защото ще се промениш ти самия от толкова болка, а мисля, че не е нужно :)

7.   Добре, че те е зарязала. Не виждам причина да искаш да я върнеш, при положение, че от твоя страна няма НИКАКВА любов. Когато обичаш някого, го обичаш заедно с НЕДОСТАТЪЦИТЕ му. В случая, нейните "недостатъци", ако изобщо мога да ги нарека такива, защото това не са недостатъци, а част от нейния характер. Ти не си я харесал от самото начало, самозалъгвал си се. Не знам какво си правил с нея, но е добре че сте се разделили. Не мисля, че с саможивник като теб се живее лесно... дано следващите ти приятелки да мълчат като пукали, за да те дразнят още повече с недостатъка си да не говорят много...

9.   Когато е била с теб е била другата ти правилна половина, авторе! Сега къде е... може би живее с пълни обороти и прави друг някого щастлив. Оставила е само едно цвете, за което да се грижиш, а в теб една празнина. Върни си я, ако е наблизо, ако не-приеми следващата с нейните недостатъци, може пък да ти е за урок, а може с раздялата ви да си я направил по-щастлива....

10.   Защо не се опиташ да си я върнеш?

11.   Не знам измислена или не е твоята история, но много ми хареса

13.   До 2)
Измислица е друг път, когато го изживееш...тогава се включи !!!!!

НИРО

14.   Тоалетната хартия става безценна, едва когато забележим, че липсва

16.   Когато някой е далеч от нас, сме склонни да го поставяме на пиедестал. Я си представи, че се върне и започне отново телефонния терор? Представи си всяка вечер от живота ти някой да е "коментатор" на филма?! Не, не казвам, че не я обичаш или че не трябва да я обичаш, а просто да приемаш реално нещата - тя е човек с недостатъци, също като теб. Нито тогава, навремето, е била по-черна от дявола, нито сега е ангел.
Между другото, не знам какво е станало между вас, но предполагам, че все пак има някакъв шанс да се съберете. Помисли... От теб зависи!

17.   Хаха, еми няма пълно щастие. :) При всички е така, споконо. Сега някой друг сигурно боготвори това, което ти не си оценил. Прави си сметката следващия път. Успех и много щастие ти пожелавам! :)

18.   нормално е да ти липсва човек, с когото си бил заедно. опитай се обаче да си дадеш сметка дали наистина е било любов или навик, дали ти липсва като елемент от обкръжението (просто защото сега си сам) или защото я обичаш. когато някой липсва, е доста лесно да си припомниш предимно положителните страни на общуването с него, но когато сте заедно, го виждаш в неговата цялост - и хубавото, и лошото. така че може би в момента я идеализираш леко.

19.   Н. 16 е прав. Според мен ти липсва компанията и се чувстваш самотен и имаш нужда от половинка, а не точно от жената, която описа. В момента, в който се върне със всичките си несъвършенства, ще искаш да бягаш пак. Ние хората можеме да толерираме някои несъвършенства, други не понасяме, така според мен и си намираме подходящи партньори - с чиито несъвършенства успяваме да живеем, дори да им се радваме. Имала съм приятел, с когото като съм му се дразнех постоянно, а когато бяхме разделени ми липсаше (сега разбирам, че ми е липсвала идеята за възка, такава, каквато я искам. Сега съм с човек, с когото когато разстоянието ни дели съм ок, но когато сме заедно съм луда от любов. Със сигурност мога да ти обещая, че втория вариант е за предпочитане ;)
Просто си намери някого, с когото ти е приятно да съжителстваш. Не е твоя вината че си се дразнил на жената, просто явно не е била човка за теб, нормално е да не си пасваме със всички. Успех - с намирането на подходящата и със спасяването на цветето!

20.   Разбирам те. Бях на твое място допреди време, но сега въпреки, че спомените са останали дълбоко в мен- не боли вече!
Всичко ще отмине, въпреки че няма да я забравиш. Ще дойде друга която ти пожелавам да оцениш навреме.

21.   Ние хората имаме гадния навик да идеализираме другите, когато не ги виждаме често и да ги демонизираме, когато се виждаме прекалено често.

22.   А цветето какво е? Нямаш ли някой друг познат/а да ти даде насоки как да го гледаш?

23.   6, не мисля, че тя вече има чувства към него, ако той се е държал толкова неадекватно в тази връзка. Признавам си, и мен ме развълнува тази история и поздравявам автора, наистина е трогателна. Дано ти мине по- бързо, защото явно наистина те боли и се разкайваш. Но приеми това като урок как трябва да ценим хората до нас, докато не са решилинда си тръгнат и да търсят щастие на друго място.
Аз наскоро така си тръгнах от моя бивш приятел, без предупреждение... просто дълго търпях подобно пренебрежение. Сега ни най-малко ме вълнува дали въпросния човек съжалява и си чука главата, защото аз изстинах напълно към него. След подобно поведение човек се чувства изтощен и като му падне пердето, вече е късно и чувствата ги няма.
Та, авторе, пожелавам ти занапред само щастие и да внимаваш повече в отношението към дамата, която ще застане до теб. Цени я, когато трябва, обичай малките неща в нея, дори недостатъците й.

24.   Наистина ужасно разтрогваща история .. От това, което прочетох мога да разбера, че я обичаш ужасно много ... но си бил сляп за всяко подобно нейно качество :) Няма да е зле да я поканиш да излезете на кафе, обяд, вечеря, разходка, кино .. поговорете, кажи и това, което каза на всички нас, може би ще те разбере, и ако изпитва същото към теб .. има шанс да се съберете, още по-щастливи от преди ^^ Успех!

25.   След като е изпратила приятелки да й вземат багажа, значи я боли и не иска да те вижда. Това значи, че още има надежди да си я върнеш, но трябва здравата да се постараеш. Не е сигурно, обаче, че ти го искаш.