Дали да му дам ли втори шанс?
Здравейте... горе долу от заглавието се подразбира за какво става въпрос. Ще се опитам накратко да обясня как стоят нещата. Значи, той е първата ми любов, всичко бих направила заради него. По време на връзката ни аз бях потърпевшата т. е. него нищо не го интересуваше, за абсолютно нищо не му пукаше, все аз го дърпах за ръкава, за да направим нещо двамата, прощавах му за всичко, предполагах, че се вижда с други, но го преглътнах. Но стана така, че той пожела да приключим, заради друга жена, разбира се... Е и какво стана- с нея нищо и се върна пак при мен. Знам, че напълно не я изтри от живота си, макар че тяхното не беше нищо повече от любов за една нощ. И самия той потвърди, че е така, каза че съжалява. Моли се да се видим, но аз не знам дали съм готова да го видя отново, имам чувството, че ще ми спре сърцето. Винаги съм си мислила, че хората не се променят, а сега се надявам силно да се е променил. Не знам какво да правя, много ми е объркано напоследък. Разума ми ме спира да му дам втори шанс (може да се каже, че е пореден втори шанс), но вътре в мен нещо ми шепне да опитам. Ще се радвам да чета мненията ви, благодаря много!

Коментари

1.   НЕ! По-добре ужасен край, отколкото ужас без край!

2.   Плюй си на петите и бягай надалече. Бъди благодарна, че ти е отворил овреме очите. Този мъж не те е уважавал досега, ако му простиш и тази постъпка, още по-малко ще те уважава и в бъдеще. Връща се при теб само за да не е на сухо и може би защото си дава сметка, че при теб ще има сигурност и ще може да си прави каквото иска. Мъжете са малко като кучетата, които ако един път охапят стопанина си, ще го повторят - та така и с изневярата, особено ако са го направили напълно съзнателно и им се е разминало безнаказано. Бягай преди да е късно!

3.   Остави тази работа с промяната, хората не се променят от днес за утре. И до кога ще се е променил, докато срещне следващата?

4.   Пак съм аз. Ти да не си му някаква резерва, която да му е вързана, щом някоя го зареже?

5.   Ако ти шепне да опиташ, то сигурно ще опиташ, в което явно няма много лошо, щом си го решила. Аз лично съм давал така на мойта шансове и не съм останал доволен. Моето мнение е не, но решението е твое.

6.   Недей... това ще се повтори...

7.   Според мен другото момиче го е зарязало и сега търси къде да успокои егото си, защото знае, че си му сигурна и търпиш поведението му. Не му се връзвай, колкото и да ти се иска. Много пъти съм била в подобно положение, но се научих да не се унижавам.
Познавам и изключения - моя приятелка беше в същата позиция с един мъж, който я зарязва 2-3 пъти. Сега са заедно от 6-7 години, наскоро се венчаха. Но мисля, че това са редки случаи.

8.   щом вторият шанс е пореден, няма никакъв смисъл от него. просто приеми, че си направила неподходящ избор и продължи напред. на почти всеки се е случвало, особено в началото да сгреши. просто го забрави, няма начин да се промени по поръчка от днес за утре.

9.   На колко години си? Той на колко е? Има значение. Щом веднъж е кръшнал, ще кръшне и втори и трети. Въпроса е, че ако е на 45-50 години ще си седне на задника. Винаги трябва да се даде втори шанс, още повече че става въпрос за семейство и близък човек. Пробвай все пак. Хората се разделят, когато е невъзможно да живеят заедно и има куп причини за това вътре в семейството. Една изневяра не бива да става повод за окончателна раздяла нито при единия нито при другия. Но все пак ти си го познаваш най-добре, ако му дадеш шанс дали ще го оправдае. Виновна не е другата жена, вината си е в него, във вашите отношения отвътре в семейството. Семейството, както всичко друго гние отвътре навън, чуждата жена или чуждия мъж са следствие от взаимоотношенията вътре. Така че ти си знаеш най-добре в крайна сметка

10.   И аз ще се присъединя към горните коментари. Според мен отново ще останеш разочарована. Както го описваш, той просто е с теб, защото няма нещо по-добро в момента и си му под ръка. Можеш да пробваш, но бъди много внимателна, следи всяка негова реакция и не позволявай отново да ти завърти главата. Мисля, че за месец-два ще разбереш дали се е променил или само те използва.

11.   Имам подобна история и от личен опит ти казвам - НЕ, НЕ СЕ ВРЪЩАЙ ПРИ НЕГО. Точно, когато очакваш най-малко, ще се появи човек в живота ти, който да те оцени. Човек, който се държи така, не те оценява. Нито теб, нито това между вас!

12.   Лудa ли си, тъкмо си се отървaлa от тоя? ! Горе сa ти го кaзaли, подкрепям нaпълно. Я си гледaй животa, порaдвaй се нa свободaтa си сегa, нa спокойствието си. Опознaй себе си по- добре, зa дa не допускaш тaкивa грешки кaто този. Нa него му трябвa еднa сигурнa, тип мaмa, дa си го гледкa, глезкa, обслужвa и той дa си вее пишлето когa и кaк може. Товa ли искaш зa себе си? !

13.   №9, мисля, че са още младежи, а не хора със здраво семейство
Моят съвет също е "не". Особено, ако съм права и сте тийнейджъри или студенти. Любовта тепърва ще ви навестява. Пък и дори да сте като предположението на №9, пак не бих. След една такава раздяла сама се оправям с къща, дете и всичко. Трудно ми е, но хич не съжалявам. А след 30-те е многоо по-трудно, от това да си на 20. При нас всъщност даже и изневяра не е имало.

15.   Това е унизително!! На твоя място, не бих се върнала при него, ако ще и да изглежда като Брат Пит на младини. Жените трябва да имаме достойнство, просто го остави да си ближе раните, не те заслужава. Ще си патиш, струва ми се, ако му простиш, дано да бъркам.