Котка-Идиотка
От няколко години в двора ми дойде да живее една котка, не ми харесваше, но я приех и я храня заедно с другите мои котки. Има защо да я наричам Котка-Идиотка:ражда котенца, измие ги, нахрани ги един-два пъти и изчезва... няма я 3-4 дни през това време котета умират от глад и студ. Днес изхвърлих поредното котило. Душата ми се къса от жал за тези малки бебета, които тя изоставя всеки път след раждането. Не мога да я уловя, за да я кастрирам. Бяга... идва само да яде. Моля, ако някой знае защо така постъпва тази котка, защо си изоставя котетата?

Коментари

1.   Явно не я храниш достатачно или не се чувства в безопастност. Нищо не можеш да направиш, освен да увеличиш дажбата или да я уловиш все пак някакси.

2.   Е това история за раздел "Любов и изневяра" ли е?

3.   Може да има и някое лошо куче наоколо и да я плаши. Казваш, че имаш други котки - ето това я плаши. Те са териториални животни и не приемат лесно други котки между тях. Възможно е тази котка-"идиотка" да си оставя малките за да може другите котки да и ги хранят, понеже тя е възрастна и нея я гонят, а те са малки и може някоя котка да ги осинови. Това съм го гледала в предаване.

Какво да правиш? Ами опитай се да я хванеш и занесеш в друг двор. Ако решиш да я оставиш, просто и направи кътче където да се чувства сигурна - дядо ми направи малка къщичка за две котки и те си живеят там но не пускат никой друг.

Успех :-)

4.   Котките имaт инстинкт дa се грижaт зa потомството си, но aко котенцaтa не сa здрaви не им дaвa хрaнa и дори ги хъскa т. е. пропъждa aко искaт дa сучaт с остaнaлите.

5.   Застрелай я с въздушна пушка или с флоберка! Може да ти звучи кущунствено, но си представи само колко невинни котенца-бебенца ще отървеш по този начин...

6.   А не можеш ли да и сложиш приспивателно в храната и като заспи я хващаш и я водиш при ветеринаря за кастрация. Защото явно тази котка няма развит майчин инстинкт и винаги ще си оставя котетата да умират, което е много тъжно.

7.   Поговори с нея. Кажи и как се чувстваш. Запиши си номера и, за да поддържате контакт. Тя иска да привлече вниманието ти, но ти поставяш бариери.

Знай, че след зимата идва залезът и утрото винаги е по-мъдро от закуската.

Провалиш ли се в това, светът никога няма да бъде наш.

9.   Какъв е проблемът точно? Вече си и убил малките, може не директно, но изхвърлянето на котенца без грижите на майката е почти сигурна смърт за тях. Така или иначе си коткоубиец, защо не утрешеп и тая котка? Храни си твоите и продължавай да се самозалъгваш "колко си добричък".
Към модераторите - за бога, обновявайте по-често, точно тази тема 2 дни седи с неодобрени коментари!

11.   Изхвърляш новородени котенца?!? Нямам думи!

12.   Автора до 9 и 11:Изхвърлям мъртви котенца, за които майката 3 дни не се е погрижила за тях. Изглежда не четете както трябва. Защо модераторите не публикувате отговора ми, който беше №10? Така хората си мислят, че изхвърлям живи новородени.