Объркан съм до максимум
Здравейте. Историята ми може би се е случвала и на други, но сега, като сполетя и мен, разбрах наистина колко болезнено може да бъде. Отнася се за една колежка, която от около 2 години знаеше, че я харесвам. Шансовете ми тогава бяха минимални, защото имах 30 излишни кг. и не бях особено привлекателна гледка. Сега се взех в ръце, свалих излишното, постегнах се, изобщо визията ми е е коренно различна и то в положителна ппосока. Първонаално започнаха едни странни погледи от нейна страна, стремеше се да се намира около мен, понякога умишлено оставаше сама, но аз естствено не реагирах. Първата крачка беше, като ми честити един празник на лично във фейсбук. Озадачих се и реших да продължа. През няколко дни поствах балади, песни с любовна тематика и тя ги лайкваше.. изведнъж стана доста активна на страницата ми. След това започна да харесва и мои снимки, които качвах, но не всички. Аз обаче междувременно имах отношения с едно много красиво момиче и започнах да й лайквам всички снимки, изобщо личеше си, че не разчитам само на първата, както беше преди. Явно то го забеляза и се отдръпна. След това настъпи отново период, в който тя коментираше, харесваше мои публикации и до момента, в който поиска помощ за служебни въпроси на лично съобщение и така се разговорихме, започна да ми се оплаква колко й е трудно, че е много уморена, как ще се справи и т. н. прати ми няколко от любимите й песни, като слагаше постоянно и емотикон ''сърце''. След това ми честити рождения ден на лично, а не както всичките ми причтели публично на страницата. Аз не предприех нищо сериозно отново. Продължих с песните и тя отново харесваше : ''Please forgive me", "Id come for you", "Bqgstvo", ''Jiva rana" i pr. vse intimni... Един ден нещо ми беше станало и си написах на профила нещо от сорта колко е трудно човек да изкара от ума си това, което е в сърцето му. Последва директен коментар от нейна страна, че трябва да следвам сърцето си, защото то знаело пътя... Писах й на лично, че трябва да се мисли и за последствията, а тя ми отговори, че ако сърцео го иска, последствията ще са правилни. Написах й, че съм още неузрял за подобни стъпки и, че се надявам след време любовта пак да ме понавести., след което с=изчезнах за 1 седмица. След това отново станах активен, но вече не ме отразяваше, а смо коментираше с приятелките си публично как ако не си мъж на място, мъж заема твоето място, даже една нейна фр. й беше постнала снимка, на която пишеше : Хората ми казват да слушам сърцето си, аз не знам какво е това "" с последвали иронични коментари. Аз продължих да флиртувам с другото момиче и явно това се забелязваше. Отидох за няколко дни извун София с нея и веднага се почна публикуване на коментари как нямало смисъл човек да се влюбва и т. н. След това се виждаме, аз имам имен ден, подминава ме като пътен знак, но и аз не реагирах. Вечерта ми го честити във фейсбук така : Честит имен ден. Дано само с хубаво ти споменават името". Аз отговорих, че е жалко, че се разминаваме така, а тя :''Не съм те забелязала дори, напоследък не виждам надалеч". После реших да и определя среща, веднага се съгласи, като аз уговорих час и място, но тя си даде телефона, баз да й го искам. Отидохме, държа се супер дружелюбно, спокойно, с усмивка на лице и като дойде моментът да я попитам дали и тя има симпатии към мен, ми отвърна отрицателно. Харесвала друг, но той не й обръщал внимание. Според мен, когато човек знае, че го харесват, а той иска да покаже, че няма как да откликне, игнорира отсрещния и дотам, а не му напомня постоянно за себе си на интимни песни, снимки, и лични съобщения. Забеляза, че към мен имат интерес и още няколко момичета и веднага ги игнорира изцяло. Според вас дали става въпрос за наранено женско достйнство, след като я отрязах за съвета да следвам сърцето си и изчезнах и сега иска да ми отмъсти с безразличие.. Наистина ми е интересно как смятате. Чудя се и защо ми даде телефона си?

Коментари

1.   Първо излез от виртуалния свят и най-вече ФБ... Това с тези статуси, коментари и задни мисли вече ме озадачава. Най-малкото е смешно големи хора да си правят изводи от някакви си картинки и копирани статусчета. Момичето явно се е разсейвало с чата с теб. Това, че е споделяла балади и пр. не значи, че те харесва. Нито пък това, че ти е честитила празниците на ЛС. От къде знаеш, че и с останалите й приятели не прави така? Може пък да не иска да виждат всички, че общува с теб и затова да го е написала на ЛС. Харесала си е друг и точка, приеми го.

2.   Ти реално не си я ОТРЯЗАЛ, защото тя нищо не ти е предлагала. Това, че коментира песни и харесва снимки нищо не означава, поне за повечето хора. Според мен е имала известна доза симпатии, но е усетила (вероятно), че се занимаваш и с други момичета. Мен лично това много би ме отблъснало, бих се почувствала като някакъв резервен вариант, а това, повярвай ми, не е ласкателно за никоя жена.

3.   Според мен имали сте странна комуникация- общували сте през фейсбук,а не лице в лице, както би трябвало да бъде. Ти правиш заключения само на базата на това какво е хатресвала тя във фейса-това е относително и не е опказателноп за нейното истинско отношение. Тя може да е с друг мъж и пак да харесва твои публикации.
Ти си мъжа и ти избираш жената,която искаш - след като си нямал смелост или нещо те е спирало към нея ,а си бил с друга -значи така е трябвало да стане.

4.   Момче... събуди се и заживей в реалния свят.... а не във филма наречен фейсбук...!

5.   Пич, за мен твърде много си се филмирал. Понякога си втълпяваме неща, които реално не съществуват, но ние въпреки всичко сме убедени, че е така. Колкото до колежката ти, жените принципно обичат да са харесвани, независимо че нямат никакви симпатии към определен мъж. Други се надуват и правят на недостъпни, изобщо хора всякакви. На мен ми стана интересно обаче, как колежката ти е научила че излизаш с друго момиче и още повече къде ходиш с нея. Освен това, ако въпросното момиче ти харесва, какъв го дириш при колежката си.

7.   Аз съм авторът и не уточних, че съм й го казвал директно и преди, че я харесвам, но тогава не ми обърна внимание. В момента, в който промених визията си, започна да ми напомня за себе си ежедневно с коментари и тенденциозни лайквания. А относно реалния свят- виждаме се ежедневно и по погледите се усещаше, че очаква да предприема нещо. Плюс това беше детинско да се разминем рамо до рамо и аз като я питах защо се е направила, че не ме забелязва, да ми отговаря, че въобще не ме е отразила и разбрала, че съм там при положение, че говорих преди това с най-добрата й приятелка, която пък напоследък стана изненадващо любезна с мен. Изобщо, когато аз знам, че някой изпитва симпатии към мен, но аз не ги споделям, просто го игнорирам и така спестявам неговите излишни надежди и своите угризения. Интересно ми е да чуя от женската половина на вас кое в крайна сметка ви прави най-силно впечатление у един мъж, кое би ви отблъснало и как бихте си отмъстили?

8.   Отговарям на 7 - Впечатление ми прави поведението и конкретно сериозното поведение,а от всичко прочетено от теб ти не ми направи впечатление на такъв. С тази активност в фейсбук допълнително затвърди мнението ми и заради голямата вероятност да ме обориш ,че си много сериозен ще кажа,че напълно осъзнавам факта,че не те познавам като кажа,че си изграждам мнението от думите ти.
Аз не отмъщавам.Глупаво е и страшно безсмислено.
И онези,които си мислят ,че отмъщават чрез изневярата си или чрез това да накарат някого да ревнува или нещо от сорта са много заблудени хора както и ти щом смяташ ,че това от нейна страна може да е евентуално отмъщение.

Като цяло ти си обърнал нещата и това със занимаването с друго момиче е много как да кажа.........смотано.
Мнението на номер 5 е много точно.

9.   Ами мен като жена би ме отблъснало ако някой мъж тъче на няколко стана. Ама много би ме отблъснало.
Друго, би ме отблъснала нерешителността.
И трето, биха ме отблъснали тъпите игрички на котка и мишка, на "крачка напред, две назад" и други подобни.
Тоест, това са грешките в твоето поведение, според разказа ти.
Сега, какво значи "казах й, че я харесвам". Как точно и го каза? И на мен на работното място няколко мъже ми казват, че ме харесват. Ето така: Ейййй, кво гадже си! Лелееее, акко не бЕх женен....! Ако ми паднеш какво ше ти направаааа...!! , и все в тоя дух. Познай дали ги отразявам? Когато харесваш някой не му казваш, а му ПОКАЗВАШ. Бориш се за чувствата и вниманието му, не му подмяташ едно изречение и да седнеш да чакаш, после да решиш, че те е отблъснала, защото си дебел. Ми не е за това, отблъснала те е, щото си нямал ПОДХОД. (Тук отварям една скоба и моля всички мъже, запишете си някъде с големи червени букви думата ПОДХОД и я помнете вечно. Ние не ви отблъскваме, защото срте пълни, бедни, без висше образование и прочие, вие просто нямате подход.)
Второ, не обръщай внимание на коментарите, че фейсбук няма значение, и че не е реалния свят. Има си голямо значение даже, и тук смятам, че си на прав път в разсъжденията си. Остави ги хейтърите, да хейтиш фейсбука в момента е една от най-модерните социално значими позиции, даже изпреварва вегетарианството и отказа от ваксинации. Това, което се случва на стената ти е показателно и значи нещо. И си прав, ако момичето нямаше интерес, нямаше да бъде активна на стената ти. Това, че ти честити на лични, не е кой знае колко значимо нещо, но определено аз не лайквам снимки, статуси и особено любовни песни на мъже, ако не искам да им покажа нещо с това. Няма смисъл, разбираш ли.
И ако прочетеш пак разказа си, ще разбереш какво се е случило. Момичето е искало да привлече интереса ти, или да си го върне. ти си се направил интересен, тя е срещнала друг, който не се прави на интересен. Ти си я унижил, отблъсквайки чувствата й ("Един ден нещо ми беше станало и си написах на профила нещо от сорта колко е трудно човек да изкара от ума си това, което е в сърцето му. Последва директен коментар от нейна страна, че трябва да следвам сърцето си, защото то знаело пътя... Писах й на лично, че трябва да се мисли и за последствията, а тя ми отговори, че ако сърцео го иска, последствията ще са правилни. Написах й, че съм още неузрял за подобни стъпки и, че се надявам след време любовта пак да ме понавести., след което с=изчезнах за 1 седмица."), тя е срещнала мъж, който не я унижава по този начин. Ти си и показвал, че за теб е резервен вариант, че си имаш и други, че е една от многото, за него може би е единствана. Всичко е ясно и тя го е написала - "ако не си мъж на място, мъж заема твоето място". Какво има да се чудиш, изгуби, приеми го и заминавай при резервните ти варианти. Момичето е имало интерес към теб, ти си се държал неадекватно, отблъснал си я с поведението си, забравяйки, че не си единствения мъж във вселената и нея просто я е грабнал друг. Сега ние тукак какво трябва да направим, да ти кажем, че те харесва, за да си начешеш егото ли? Ми добре, харесвала те е, но според мен вече е изгубила интерес. Това е моята позиция, аз на нейно място също бих те отсвирила. По-скоро бих се хванала с мил и добродушен естествен дебеланко с добро сърце, отколкото с надут пуяк като теб. Външността, моето момче, е е всичко, трябва и в главата и в душата да има пълнеж, капиш? Значи почнах спокойно, ама усещам как все повече ти се карам и ти се ядосвам, затова спирам до тук. Айде със здраве и бъди по-малко повърхностен, ако можеш. Поработил си върху тялото, поработи сега върху душата си.
ЕднаЖенаКаза

10.   Искам да рабера защо, като се видяхме и й признах, тя се държеше все едно никога не ми е напомняла за себе си през ден, а след това смени темата и през цялото време беше усмихната и ведра и обърна разговора в друга посока, при полжение, че видя, че на ме ми стана страшно неприятно.

11.   Номер 9 е написала, че е ядосана. И аз се почувствах така като чета автора, защото той не се интересува от самото момиче. Просто неначесаното му его иска да й разнищи чувствата. Момичето направо се е отървало, че не я е харесал. За мене й е хвърлил въдицата във фб, като е бил наясно, че не я иска. Така ли ги игнорира жените, с примамване. Като жена не виждам нищо мъжкарско в това поведение, а сега с това ровене ми пада изцяло в очите. Може да съм крайна, съжалявам, това ми е мнението.

12.   Понеже номер 9 е казала всичко искам да те попитам само едно, как ги свали тези 30 килограма, аз имам да свалям 5 и не ми се получава - иначе си пълен мухльо!

13.   Авторе, как ? призна, какво точно ? каза, би ли споделил? Според мен ти бъркаш някъде. Има шанс момичето да те харесва, не знам обаче ти дали я харесваш. Звучиш така сякаш искаш да и отмъстиш за това, че навремето те е отблъснала. Би ли разказал по-подробно как си разкривал чувствата си и тя как е отговаряла и двата пъти? Мисля, че така ще стане по-ясно кой кого харесва и кой къде бърка. Аа, и въпросът ми е, ти харесваш ли я?

14.   Аз съм авторът. Преди, когато бях доста по-пълен, й бях казал директно, че много я харесвам, че за мен е доста по-различна от останалите, а тя подходи с очевидна ирония и ме игнорира изцяло. Това донякъде ме амбицира да се взема в ръце и да се променя. Друг момент, който не споделих, е, че не съм от супер обиновено семейство, т. е. в къща съм, в добър квартал, бих казал- средна класа, но преди не го афиширах, тъй като липсата на визия беше убила у мен всяко желание за социален живот. Изведнъж, след като се промених и се поразбра за соц. ми статус, тя стана ненадейно заинтересована от мен. Започнаха погледите, оставаше сама в стаята, когато другите отиваха да обядват. Един ден и аз реших да я погледам така втренчено и нищо не последва. Направих си експеримент, прибрах се вкъщи веднага постнах ''Trying not to love you"' и хоп-лайк. Впоследствие започна да ми честити само на лични, а с другите колеги го правеше пулично на страницата им, с което ми показа, че подхожда по различен начин. Когато усети, че се виждам с друга, се отдръпна, но в момента, в който започнах да демонстрирам, че съм отново сам, пак се започна. Пикът беше със съвета да си следвам сърцето и, че, ако то го иска, последствията ще са правилни. Съжалявам много, но, когато аз знам за симпатиите на някои към мен и не желая да му давам надежди, не му напомням за себе си периодично, а просто учтиво го игнорирам. Знам, че примерът с фейсбук не звучи сериозно, но това де факто е единственият ни канал за връзка и според мен помага на човек да си изясни някои неща. Аз я харесвах, но коренната й промяна към мен, след като поразбра за това къде живея и като ме видя променен, ме отблъсна, защото по този начин тя ми показа, че е от този тип, който уважава само по-заможните и, ако може- добре изглеждащи. След тази откровена наглост с коренната промяна в отношението към мен, реших, че е време и аз да постъпя така. Просто всичките мисли, които публикувах, песните бяха тенденциозни и понеже да смяташе, че се отнасят за нея, непрекъснато ги харесваше, явно, за да стопи ледовете, но аз не предприемах нищо, а според мен това я подразни. Другото, с което се издаде, е че седмицата, след като й казах, че няма как да се обвързвам сериозно и се покрих, отново станах активен във фейсбук, но вече не ме отразяваше. Наживо се направи, че не ме вижда, но вечерта на лично ми честити именния ден - ''Само с хубаво да ти споменават името'', което според мен пак е намек. Разбра каква ми е колата и започна да поства на стените на приятелките си същата и да им казва как така не разбрали, че такава кола и мъжът вътре всъщност са най-голямата й цел, но с ирония, естствено. После друга нейна прителка и постна на страницата снимка със следни коментар: "Много хора ми казват да слушам сърцето си, но аз по дяволите не знам какво е това". Тогава вече съвпаденията станаха прекалено много. Последмото нещо, което ми харесва, отново беше експеримент от моя страна-песента ''Torn''- ''Разкъсана'', която описва нещата точно по същия начин- как видяла мъж, върнал се към живота, който й бил показал какво е да плачеш и се чувства засрамена и сама.... ". Оттам нататък се видяхме на живо, аз го инициирах и се държа прекалено дружелюбно, но всякаш се беше подготвила за това- да демонстрира превъзходство. Харесвах я, но с тази промяна в отношението си към мен, след като понаучи някои неща, ми показа, че е златотърсачка и отново съжалявам, ако се потретвам, но отговорете ми и вие-когато сте наясно, че някой човек питае към вас по-различно чувства, а вие искате да го отстраните, напомняте ли му постоянно за себе си? В случая беше чрез фейсбук, защото, както казах вече, това е единственото ни средство за комуникация. И смятате ли, че ако бях й определил среща, когато ме насърчи да слушам сърцето си, нещата щяха да поемат в друха посока?

15.   Ха-ха-ха! Толкова си затънал във виртуалния свят, че си загубил усет, как да се държиш в реалния!

16.   "това де факто е единственият ни канал за връзка"

Абе, ти четеш ли какво пишеш!??? Нали ти е колежка и се виждате ВСЕКИ ДЕН!??? Какъв единствен канал за връзка те гони!?? Ти може да си свалил 30 кг. но не си се отървал от ниското самочувствие на дебеланкото.... И това си проличава със всеки следващ коментар! Браво на мадамата- дано си научиш урока!

17.   Е добре де, ти нали не искаш да си с нея? Какво те интересува тя какво иска? Значи, сам казваш, че започнала да проявява интерес към тебе, после ни питаш мислим ли, че проявявала интерес. А и така и не разбрах ти харесваш ли я, искаш ли да си с нея или не? И ако не искаш да си с нея, защо е толкова важно за теб да знаеш, че тя иска? Ако е такава, каквато я описваш, ако е повърхностна материалистка, за какво ти е всъщност? И толкова ли е важно да си начашеш егото като получиш потвърждение за чувствата ?, при положение, че тези чувства са предизвикани от интерес, от материални причини, а не от теб самия като човек? За какво ти е да знаеш? За да принтираш нашите мнения и да и ги размахаш пред лицето ли? Да и кажеш "Ти каза, че не ме харесваш, ама виж тука едни хора мислят обратното, значи аз печеля". Дори и да има интерес, какво от това?
ЕднаЖенаКаза

18.   " ако се потретвам, но отговорете ми и вие-когато сте наясно, че някой човек питае към вас по-различно чувства, а вие искате да го отстраните, напомняте ли му постоянно за себе си? "

Абе налио вече не я харесваш- КАКВО ТЕ ГРЕЕ защо била правила така, а не онака! Еми така! Такава е. Стига вече, че стана досаден! АКо си и такъв на живо...

19.   Авторът

За моя най-голяма жалост научих доста нелицеприятни неща за въпросното момиче. Наистина съжалявам, че се бях заблудил по този начин и пожелавам късмет на следващия, който ще се оплете в капана!!

20.   Гроздето е кисело:) Добре де, какво стана?

21.   Научих, че и преди ги е вършила подобни номера с оплитането и то винаги с един и същи тип мъже- финансово обезпечени. Плюс това тя не може да бъде ''грозде''- първо, защото свестни жени има бол и второ- не е чак толкова голяма красавица. Признавам, че бях доста увлечен, но не съжалявам чак толкова много. Замисълът на това, че споделих историята си, беше просто да разбера как вие подхождате, когато знате, че някой ви харесва, а вие него- не, но по-скоро се получи другарски съд и то предимно от женската аудитория, което е разбираемо. Но поне си го признайте- жените сте адски коварни понякога и обичате да си отмъщавате подобаващо

22.   Ами нормално е жените да искат финансово обезпечени мъже. Някак се разминахте вие с нея. Ти смяташ, че тя сега те харесва, защото си по-слаб и имаш пари. Ако не беше я поразигравал по фб сега щеше да си с нея.

23.   А на въпроса "за какво ми е да знам дали и тя е имала чувства", искам да отговоря, че не е заради егото ми, а защото и аз имах и ги заявих дори и късно, но някак си не можах да повярвам, че тя никога не е имала, а НЕоткровеността не ми се нрави никак.

24.   Нищо ням да ти признаваме, малкия! Откъде накъде се осмеляваш да обобщаваш за жените!? И ако толкова не ти е пукало за нея, защо пусна тази тема и защо си продължил да се ровиш!??? Е, като си ровил- намерил си л..но!

Една жена

25.   Аз също бих се подразнил, ако първо ме отсвирват, а след това - когато ТЯ реши - хоп щраква с пръст и аз съм на повикване.. Чекай малко... Като мъж не мога да си го позволя, парил съм се преди от подобни опити... Няма да сме заедно като не ме харесва и готово.. Няма да сме заедно и точно когато тя е решила, че има интерес, може да е малко след това, но не Точно когато ТЯ реши! Всеки би трябвало да има и достойнство и самоуважение, иначе за каква личност говорим? Към автора: Да прекалили сте с ФБ и виртуалните игрички ама то така се учат уроци и те са най - ценните.. Късмет със следващата проба..

26.   Добре. Очевидно жените Никога не са виновни за нищо и подлите номерца не са им присъщи. Дано мъжете, които са прочели историята ми, се поучат, че винаги е най-добре първо да се направят на бедни и, ако интересът към тях продължи, значи наистина е заради самите тях. Ето такива жени заслужават да им дадеш всичко след това- не само в материален смисъл. Всичко друго е махленско златотърсачество, което понякога може да бъде и по-дискретно в зависимост от интелекта на жената. Номер 25, благодаря за подкрепата.

27.   Ти ако се направиш на беден и тя хареса това, за мене е глупава. Нормално е жените да харесват финансово обезпечени мъже, защото много по-лесно се отглеждат деца във финансова стабилност. И още нещо - килограмите не са чак толкова важни колкото си мислиш. Много по-важно е да си мъжкар по характер и поведение. Другия път ги сваляй една по една, защото и сам виждаш, че като са по две наведнъж става издънка:)

28.   Много са ми смешни едни такива мъжленца като тебе, които вземат че се хванат на някаква работа за едни добри парици, примерно 2-3 000 лв. и почнат да се имат за мъже с пари. Хахахахааа! Момченце мамино, мъжете "с пари" имат палати, вили, яхти, корпорации, бентлита, футболни отбори, и т. н... Ти къде се буташ? С нещо от гореизброените можеш ли да се похвалиш, а? Я си сядай на отслабналото дупе и намали малко самочувствието. И аз едно време имах гадже като тебе, тамън се бяхме дипломирали с по една гола диплома в ръка и с амбиции за преуспяване и двамата и уж много се обичахме. На него му потръгна веднага, почна работа за точно 2 000 лв заплата и изведнъж се оказа, че не съм му на нивото. И все ме питаше, "Ти нали не си с мене, заради парите? " На мене първата ми работа в софия беше за 750 лв чисти след удръжките, а моя май много си беше повервал. След половин година ме уволниха, поради това, че отказах на шефа и пича ме заряза, понеже съм била с него заради парите му и понеже аз не изкрвам толкова. След години, сега съм с мъж, чиито доход беше 5-6 000 месечно и след 6 години фирмата, за която работеше фалира и останаме на моята заплата известно време, която беше към 2 000. И пак оцеляхме, просто моят мъж никога не се е имал за мъж с пари, нито пък аз съм го имала за такъв. Проумейте нещо, това са просо едни добри пари, нищо повече. И когато те внезапно секнат, си проличава кой какъв човек е всъщност. А, и между другото и първият ми приятел, който споменах в историята, и настоящият ми мъж са леко пълни, просто такива мъже съм харесвала винаги, макар че аз съм дребна и слаба. С две думи, пич, преразгледай си основно ценностната система и самооценката и не плюй по човек, който не може да се защити, не ти прави чест, ама изобщо!
Пак съм аз:
ЕднаЖенаКаза

29.   Миличка, айде ако обичаш, по-леко с преценките. Футболен отбор нямам, но живея в голяма къща с двор в един в доста добър квартал. Вила имам, че даже и апартамент, не разчитам на заплата си, тъй че не ме слагай в категорията на заплатаджиите, много моля. А това, че ти не си била с други освен със работари, никак не е мой проблем. И айде малко по-леко с този наставнически тон. Парите винаги дават самочувствие и честно казано-не бих си ги пръскал по първата случайна, която ми направи визуално впечатление Ае със здраве и отивайте на работа, че на края на месеца- заплата ви чака!!

30.   Авторе, не всеки е роден със златна лъжица в устата. Тъй като ти си млад предполагам, че родителите ти са заможни. Лесно е да кажеш аз имам това и това, въпроса е дали си го придобил сам, със собствен труд. Срам ме е да чета, че се подиграваш на хората, че работели. Съгласна съм, че има и жени, които искат връзка с даден мъж само заради парите му. Няма как предварително да прецениш мотивите на дадено момиче преди да започнете връзка. Но ако някоя иска да е с теб само заради парите ти това няма как да се скрие, то ще си проличи.

32.   Авторът

Благодаря за мненията на всички. Важното е, че се осъзнах и успях да насоча енергията си към момиче, което наистина успява да ме оцени. И този път не е заради материалното- социалният ни статус е еднакъв, даже бих казал. че в някои насоки нейният е дори по-висок и просто си говорим на ''един език'' и теми като коли, жилища, почивки и пр. няма как да се отразят на отношенията ни. Отново мерси на всички, коментиращи тук- помогнахте ми да погледна по-трезво на ситуацията.

33.   Авторът

Мислех да не го правя, но все пак. Обръщам се специално към номер 28. Сигурен съм даже, че няма и да го прочете, но съдба. Едно от изричните изисквания на сайта е спазването на пълна анонимност, което ми се струва, че съм го изпълнил. Което автоматично означава, че НЕ съм плюл по никого, който да трябва да се защитава, защото имена не са използвани. Следващо елементарно умозаключение- историята може да се отнася за всеки един човек, може даже и да е измислена. Но със сигурност едно е вярно- НЯКАК не прави добро впечатление, когато се проявява толкова много лично отношение в чужди взаимоотношения, които МАЛКО ИЛИ МНОГО може да се отразили неблагоприятно не само върху единия от участниците, но хора всякакви- какво да се прави- СЪДБА. Съжалявам, но ОТБЛЪСКВАЩИЯТ МИ ХАРАКТЕР пак ме впрегна нещо. А относно ценностната ми система- не бери грижа- имам си специални методи за обучение и напредвам.. даже, като завърша курса, може и да ме изпиташ !! Със здраве !!

34.   От номер 30: авторе как вървят нещата с новото момиче?

35.   Да не повярва човек- добре вървят !! Ама това сигурно е, защото тя си пада точно по такива като мен - ПОМИЯРИ В ОТНОШЕНИЯТА СИ КЪМ ЖЕНИТЕ, абе с една дума - БОКЛУЦИ. А след фиаското с „главната героиния‘‘ така само се бях изплашил да не би никога повече никоя жена да не ми хареса. Съзнавайки, че САМОТАТА УБИВА, си казах: „Край, аз бях дотук. Пропилях си младостта, ще си остана стар ерген и то защо- само задето така и не успях да опозная тая пуста ЖЕНСКА ПСИХИКА.“ Да, в началото ми беше кофти, но след това, премисляйки, си казах: „Чакай, защо съжаляваш ? Та тя ти заяви в лицето, че харесва друг. А за това няма как да се ядосвам- там сме безсилни, няма как да властвам над чувствата й. А относно новото момиче- свестно момиче, с произход, но в никакъв случай не пали у мен емоциите, които дори и погледът на другото момиче успяваше да направи.. сигурно шото към тази имам единствено симпатии, а другата- обичах, нз и аз вече. Но както и да е- каквото иска да става- ако е писано, ще си остана и сам- преодолял съм го вече.

36.   Недей съжалява за минали свои решения, които не можеш да промениш. Човек така се учи, от грешките си. Може пък да не е било писано. Химията е важна и я е имало с другата, да те пали с поглед, както си писал, но щом се разбирате с новото момиче, искрата също може да стане огън. Номер 30.

37.   Номер 30, не ме познавате и затова смятате така. :) Не се влюбвам и разлюбвам току-така във всеки, който ми, , хване окото, , и не съм в състояние да изтрия някой от главата си за няколко месеца... други, ако са способни, ... поздравления!!! Бих съжалявал, ако знаех, че от нейна страна е имало нещо, но още като разбрах, че съм се бил заблудил, остана единствено гневът ми към самия мен колко прост съм бил. А това с, , искрата да стане огън, , - айде мерси., няма нужда. Просто разнообразието с нови хора е за предпочитане пред затварянето вкъщи и самосъжалението!!! А и честно казано, нямаше нужда да ми казва, че не изпитва нищо към мен- ако беше друго яче, със сигурност щеше да ми даде втори шанс. така постъпват хората, ако обичат някого!! Но както казах по-горе, има доста средства за справяне с подобни неприятнни преживявания.. Аз съм чист пред съвестта си, че открито заявих какво изпитвам, макар и късно, а оттам нататък вече нищо не беше по силите ми!!

38.   Авторе, поздравявам те за това, че си отхвърлил меркантилната кучка въпреки силните чувства, които си имал към нея. Ето това наричам аз мъжко поведение. И странно, след твоя коментар (номер 32) злобните коментари като че ли секнаха...

39.   Нещо се оплетохте май, или не сте чели внимателно развитието на историята. Т. нар от Вас ''отхвърляне'' от моя страна се състоя доста преди странични хора да започнат да ме убеждават, че всъщност тя реално не може да се е влюбила в мен. Прочете отново коментар 19 и 21, където изрично съм споменал ''научих'', т. е. това за меркантилните подбуди не е плод на личното ми впечатление, тя самата дори знаеше кой се меси. И между другото, тя много добре знае кое кога се е случвало. Та т. нар ''отхвърляне'' просто беше плод на несигурност, която само няколко седмици след това се опитах да поправя, но явно там присъдите се раздават на килограм и винаги са окончателни. Ако имате желание и време, прочетете една история, качена тук в сайта, наречена е ''Несподелената любов''. Доста завладяваща е и има доста общо с това, което изпитах през последните месеци. А и, щях да забравя, колкото и да го увъртаме, в едно съм убеден- колкото и да съм й безразличен, да ме мрази или каквото и да е там, вътре в себе си знае, че АЗ я обичам и през цялото време знаеше, че е така. Нека да си я свалят, да я ''грабват'', както е споменато в коментар 9, но дано я обичат поне част от това колкото аз. И към 38 - неуместно е използвано миналото време ''имал''. споменах, че за разлика от някои, аз не забравям лесно хора, към които изпитвам подобен тип чувства.

''Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи. ''- това е онази ИСТИНСКАТА любов, която явно вече не съществува на този свят!!