Съученикът ми
Аз съм на 18год., последна година в училище. От началото на 10. клас, имам един съученик за много близък приятел. И двамата сме отличници и често ходим по състезания и печелим награди. Всъщност ние точно така се сприятелихме. Пишем си домашните заедно, седим един до друг в часовете, чатим, говорим си по телефона... но главно за УЧИЛИЩЕ. Харесвам го. И като човек и като приятел. Възприемам го за нещо повече от 'съученик'. Не искам да ми е такъв. Искам да имам нещо повече с него. Всъщност мен не ме влечат толкова връзките. Не искам ГАДЖЕ на всяка цена както повечето ми приятелки и съученички. Искам да съм с моят съученик, защото го познавам добре и съм сигурна, че ще съм щастлива с него. Но няма как да призная какво чувствам. Не мога да му кажа. Така бих го отблъснала от мен. Прекарваме много време заедно, ходим в парка след училище, разхождаме се, но толкова. Нищо повече. След няколко месеца завършваме и не искам да си прекратим контактите завинаги. Не мога да си представя деня в който няма да го виждам, и деня в който няма да си говорим. Иска ми да сме заедно или поне да отговори на чувствата ми, така ще е по-лесно. За мен. За двама ни.

Коментари

1.   Виж ся от личен опит ти казвам, че съучениците за "нещо повече от съученици" НЕ СТАВАТ ! Или ако искаш рискувай и му кажи к'во чувстваш. Ако стане, стане... ако не, здраве да е ! НЕма да е първия, нЕма и да е последния.

2.   Много пресметливо. Искаш винаги да можеш да разчиташ на него, но не искаш да му бъдеш жена и да му родиш деца.
Много пресметливо. Браво!

Почнах да се отчайвам, като ви чета мислите, мили дами. Вие наистина сте някаква порода кучета.

3.   Номер 1 е и прав и не е. Учителката ми по биология е гадже с мъжът си от 4 клас. А тя не е първа младост. Има деца и то големи. Виж какво попринцип училищатната любов за нищо не става, но пък има изключения. Майката на една приятелка, класната ми и много други. Аз не бих му признала! Не бих била толкова смела. Не мога да ти дам точен отг. защото когато аз харесвам някого има много драма. Но бих те посъветвала НЕ споделяй с никого осем ако не са вашите Сестрати или ндпто ти най-често нещата се прецакват, ако много хора знаят. И аз бих го подтикнала по някакъв начин да ми каже към кого има чувства. Туко виж е гей.
П. с. Не се шегувам случвало се е -__-

4.   Благодаря ви, че обърнахте внимание на проблема ми.
Към номер 2 - не съм казала, че не искам да му раждам деца? !? !
Нямам против да съм му жена, даже ще се радвам, ако някога се случи.
Всъщност аз говорех за близко бъдеще, и за нашите отношения когато напуснем училище и не се виждаме всеки ден. Дали ще стане нещо между нас или всичко си остава там.

5.   Според мен трябва да му кажеш какво чувстваш. Аз в 12 клас си падах по един съученик, но не му казах, защото си имаше приятелка. Теб какво те спира? Не вярвам да го отблъснеш, защо така си решила? Би го отблъснало да му се натискаш, да му досаждаш, да го сваляш (в случай, че не те харесва де), но това да признаеш някому чувствата си не намирам за отблъскващо... Давай смело! Така и така след няколко месеца всеки ще тръгне по пътя си, няма какво да губиш! :)

6.   Мисля, че той има само приятелски чувства към мен, за това смятам, че ще се отдръпне в случай, че му кажа за моите. Ако той имаше по-силни вероятно щеше да ги покаже. Но за 3 години нищо не видях.
Благодаря ти за съвета, сигурно ще го последвам, така или иначе не виждам друг избор.

7.   Сега е перфектното време да му кажеш. Намери подходящ момент и му признай. Ако ти отвърне супер, ако не- здраве да е. След два месеца вече дори няма да ходите на училище и така че няма да има неловки моменти. Пък и от личен опит ти казвам, след една година студентство почти всички приятелства от гимназията се забравят. Според мен той също те харесва, но е по-срамежлив и смята, че си го вкарала в приятелската зона (тъп превод) и затова не предприема нищо. Аз имах подобна история в гимназията, но просто нямах топки да и кажа, че я харесвам, за което съжалявам и до днес.