Дали да се "пусна по течението"?
Здравейте на всички!
Първо моля модераторите да одобрят историята, защото имам огромна нужда от съвет!
Аз съм момиче на 14 години. Ще разкажа за момче, което учи в моето училище, а също и сме на общежитие заедно, той е на 17 години.. Е, скоро и двамата ще имаме рождени дни, но това настрана засега.
Учим в голям град, на север.
Всъщност в началото не изпитвах нищо към него, та дори не го познавах. Всъщност, дори все още не сме се запознали официално, направо си общуваме, защото сме си научили имената от познати. ;д От време на време съм си мислела какво ли ще е, ако го харесвам, ей така от любопитство, а то взе, че стана.
Привлече ме по странен начин, това момче. Започнах да изпитвам нещо, когато го видех как прави някоя грешка пред мен, като да се спъне в стола, например, и после така се засрамва, след като ме погледне.. Чувствата ми се засилиха, когато една вечер го наблюдавах отвън, а той намери от онези торбички, които пукат, ако се сещате. Започна да я пука, а за да пукне всички започна да скача върху нея.. и точно в този момент, видях детско пламъче в очите му! Онзи пламък, който търся във всички, но малко го притежава, е, той е от малкото! <3
Гадното е, че той в началото на годината си имаше приятелка, мой набор, но след кратка връзка се разделиха и сега разбирам защо.. непоносима е.. Както и да е. Та, тя преди седмица започна да ме ревнува от него, което засили още повече любопитството ми към него и тя ми "заповяда" да не си говоря с него, да бе, друг път! :Д
Всичко започна по- сериозно, когато той една вечер се закачи с мен, без да каже нищо, само се закачаше и се усмихваше. Същата вечер му писах във фейсбук за да си говорят по- тихо долу, че не можех да заспя. ;д
А същинското започна снощи.. Отново от общи приказки се задълбочихме и много, как да го кажа.. привикнахме един към друг? Той започна темата, че иска да сме близки приятели занапред, а аз му отвърнах със същото. Пишеше ми намеци, че компанията ми му е приятна, целувки, каза ми, че мислел за мен, покани ме да излезем някой път, много забавен разговор беше.. , а също така и доста си приличаме по характери, често си мислим за едни и същи неща..
В момента отново си пиша с него, дали ще е така всяка вечер?
Тук идва и въпросът ми.. Какво да правя? Да продължа да си пиша с него, или да го избягвам, заради бившата му?
Също така другият месец е рожденият му ден и искам да му подаря нещо.. сантиментално. Нещо, което ще показва, че държа на него.. Може ли някакви идеи?
Ако има хора, прочели историята ми, моля дайте ми някакъв съвет как да постъпя и заслужава ли си? А също и идеи за подарък? :)
Благодаря Ви от сърце!

Коментари

1.   Оооо колко сладка и мила история. Бившата му нека си истерясва, проблема си е нейн. За подарък, незнам. Може парфиум хубав аромат, ако е пушач запалка някаква по-откачена от някой магазин за сувенири или нещо от този тип. И аз трудно измислям подаръци за момчета/ мъже вече по-скоро в моя случай.