Споделена история от Здраве

Киста на пинеална жлеза
На 20 год съм. Оплакванията ми са замаяност гадене напрежение в ушите. Правих си ЯМР откриха ми киста на пшинеалната жлеза (епифиза, НЕ ХИПОФИЗА) 9мм. Казаха ми че не е проблем. Откриха ми при отоневролог вестибуларен проблем. Един пич ме наплаши че тия кисти създавали точно такива проблеми, а всички ми казват че това няма общо. Тази киста опасна ли е? На ЯМР пише че не засяга нищо..

Коментари

1.   Най-добре е да слушаш лекарите. Ако не си сигурен/на, потърси и второ мнение.

2.   Всички лекари казват че не е проблем. Но като прочетох че на много други хура с подобни симптоми лекарите са им казали същото откачих от страх. затова търся отчаяно някой с таква киста който да ми каже че няма проблеми наистина

3.   Аз имам такава киста, малко по-голяма е моята. На мен ми изтръпваше дясната ръка и десния крак и така ми я откриха. Казаха, че изтръпването не е от кистата. Исках 3 мнения, единият специалист беше категоричен, че трябва операция и че замъгленото зрение и замайването е от кистата. Вторият каза да изчакам 6 месеца и да видя дали ще има нарастване, третият каза само да я следя, че тия проблеми не са от кистата. Аз съм жена, цикълът също ми беше спрял за една година без гинекологичен проблем. Лично според мен всички проблеми са от кистата. Но аз съм се пуснала в момента на произвола, не съм ходила на лекар година и половина, преживявам, като ми стане лошо почивам и не занимавам близките ми. За сега всичко друго е наред. Не ми се ще да ми бъркат в главата, така че съм се отдала на кариера и не мисля много :)

4.   Изтръпване няма как да е от кистата в действителност (Автора съм). №3 а замаяността ти постоянна ли е или идва и си отива на пристъпи? Главоболия имаш ли тъй като неспирни главоболия са най-честия симптом при такива кисти? Аз познавам няколко човека с кисти вече които ми казаха че вече нямат симптоми и явно не са били от нея. Защо са ти препоръчали операция, засягала ли е нещо?
И аз като теб не искам да ми ровят в мозъка и малко ме притесняваше тая киста в началото, хубаво е да чуя още един човек, който живее нормално с нея.