Излъгах го
Здравейте! Аз съм на 21г. Имам сериозна връзка от 3 години, но просто вече нещата не вървят, а се привързах много с времето и нямам силите да го оставя. За мен той се превърна в най-добър приятел, нищо повече. Подозирам че и неговите чувства към мен са същите.

Тук става и още по-заплетено. Преди година се запознах с мъж. Пасваме си много по характери, обичаме еднакви неща, кара ме да се чувствам радосттна като малко дете, дори когато си пишем. Просто има тръпка. Той ми сподели че се е влюбил в мен и иска да опитаме да сме заедно. Проблема е че той не знае за моя приятел. Когато се запознахмеа и много преди това аз нямах чувства вече към него и не сметнах за нужно да го споменавам, като не знаех че толкова ще се задълбочат нещата с него. Сега не знам какво да правя. Към приятеля си изпитвам уважение и привързаност, бих казала и обич. Към другия (В) Ипитвам тръпка, страст и пр. (знаете какво е влюбването). Много ме е страх, че В ще разбере че съм го лъгала и ще ме намрази. Искам да оставя приятеля си и да пробвам да съм с В, но не мога.
Сега не знам как да постъпя и кого да избера. Моля за вашите съвети.

Коментари

1.   След три години с другия.. мислиш ли, че няма и той да ти е омръзнал? Това се случва във всяка връзка, но щом си решила всеки, който ти омръзне да го сменяш.. Иначе щом изобщо мислиш да оставиш приятеля си и вече си навита да си с другия какво чакаш?

2.   Да не стане само от 2 стола, та на нито един.

3.   Вие жените до такава степен се страхувате от самотата, че сте склонни с години да сте с някого, когото не обичате, само и само и да не сте сами. Ами толкова си нямала чувства и то толкова отдавна, защо изобщо си била с него?

Ако бях на мястото на новия и ако разбера, че си имаш друг, изобщо няма да те погледна повече. Това означава, че утре ако престанеш и мен да обичаш, ще живееш с мен с години и аз ще си мисля, че ме обичаш и че всичко е наред. И така докато не срещнеш следващия.

А единствения прецакан ще съм аз, който ще е живял с години в илюзия и ще си е мислил, че всичко е наред. А ако има и намесени деца, тогава и те са излъгани също. Естествено по-черен от мен няма да има - как така някой бяга от хубавото и пак ти ще си невинната.

Плаша се от такива жени. Говорете, бе хора, говорете. Ако не се получава, не изнасилвайте нещата и не се лъжете взаимно. Накрая сами себе си лъжете. А и всичко се връща, не си правете илюзията, че ще се измъкнете ей така без последствия. Няма такава възможност да забъркаш кашата и да излезеш сух от ситуацията.

4.   Който иска да стои на два стола, накрая сяда на земята. Като си разджуркала така нещата, сега и Господ не може да ти помогни. Защо си лъгала, какво си искала да постигнеш? Постъпила си като маймуните, те преди да се хванат за нов клон, не пускат стария. Та и ти така, има си приятел, ама се влюбила в друг. Една година лъжеш и двамата. --" Когато се запознахмеа и много преди това аз нямах чувства вече към него и не сметнах за нужно да го споменавам, " Ако са мъже на място, трябва и двамата да те зарежат, затова, че си лъгала и двамата. От лъжата по голяма гадост няма. Гузната си съвест ли искаш да измиеш? Като си нямала чувства към първия, защо изобщо си стояла при него, какво си целяла, той да ти е само като временен спасителен остров за корабокрушенци, докато се появи спасителният кораб( новото момче), тогава острова се забравя завинаги. Много подло постъпваш, не заслужаваш любовта им!

5.   Някои жени са толкова предвидими. Остави го разбира се. Никой не иска да бъде лъган. Ти как ще реагираш ако разбереш, че "В" също в момента има приятелка и нещата там никак не са зле, а той просто търси нова тръпка като теб.

6.   Сама си си виновна за филма в който си...

7.   Е тя като е умряла любовта, няма какво да го мислиш. Още си толкова млада, че не виждам, какво се хабиш в мисли. Представи си че останеш със стария си приятел и дори сключите брак. Връзката ви сега е агония, какво остава да я направите агония до живот. Ако си влюбена в другия давай. Докато си млада имаш право на опит-грешка, докато не си създала семейство и деца. След появата им става много по трудно да си тръгнеш. Но бих те посъветвал да не започваш паралелна връзка с новия, като лъжеш и стария. Късаш с единия и започваш с новия и не се безпокой, аз като мъж ти гарантирам, че новия изобщо няма да ти се разсърди, че не си му казала за връзката си. Дори се увери, че той няма такава и ти да си нещо като любовница в семеен триъгълник.

8.   А когато отлети страстта замисляла ли си се какво ще правиш и с този господин,към който имаш тръпка в момента?Или хоп ще се появи трети и така до края на света....Понякога е хубаво да оценяваш това,което имаш в момента не мислиш ли
Всеки търси по-добра половинка,по-добри приятели,по-добра работа и т.н,но нямаш никакви гаранции всъщност че ще намериш по-доброто.
Затова седни и си премисли хубаво нещата,защото тръпките от новото са хубаво,но временно усещане

9.   Жените са като маймуните, не се пускат от един клон, преди да се хванат за друг.

палачинка :)

10.   Този в които си се влюбила и имате общи интереси е временно влечение...... почти всяка връзка минава през този период.

11.   Нищо не прави, като гледам колкото повече правиш, толкова по-големи "бози" създаваш. Иначе развоя е ясен, гаджето ти или ще разбере какви ги дробиш, или ще го излъжеш за различие в характерите, като и в двата случая ще изкарате месец-два нервни и разделени, след което ще тръгнеш с другия, защото все пак там е "тръпката". В не толкова далечното бъдеще и с този ще е изчезнала тръпката, ще се окаже че хич не сте еднакви и плочата ще се завърти отново. В цялата тази ситуация на печалба е сегашното ти официално гадже, което през това време ще може да живне и да си намери момиче, което да не мисли със задника си. Общо взето нищо интересно и необичайно в историята ти, поредните глупци с много свободно време и нисък интелект.

12.   Коментар номер 3 е толкова точен, че просто няма нужда от други мнения - темата може да се счита за приключена.
Жената не мога да си обясня защо толкова много се страхува да не остане сама, при положение че и най-грозната и глупава жена дори и да е женена има десетки обожатели, така че нито на сухо ще остане, нито пък ще е сама дълго време. Ама женска логика - ходи я разбирай...

13.   Аз съм в подобна ситуация, само че приятеля ми знае за другия за мен проблема е как да му обесня че всичко е свършило между нас понеже прекалено много ме обича. Страх ме е даже да пробвам....

14.   Не оправдавам изобщо авторката, само че ми е смешно как коментиралите мъже плюят жените, че се страхували да са сами... Защо ли около мен пък има няколко приятели-мъже, на които им писна да са сами и се хванаха с жени, към които не изпитват нищо, но с времето "свикнаха" с тях...
Ж

15.   Остави го приятеля ти да си търси друго момиче, няма смисъл да се лъжете един друг. Винаги може да си останете близки, ако се разделите без лоши чувства. Влюбена си в другия... какво чакаш?

16.   Пaлaчинке, товa е зaщото примaтите ( бг мъже ) дори не пускaт единият клон, кaто се хвaнaт зa друг и си остaвaт рaзчекнaти, тоест по половин примaт зa двaтa клонa и ни един мъж:-)

17.   Няма проблем и към новия ще ти минат тръпките и страстите след известно време. Влюбването е като пясъчен часовник пълни сърцето изпразва главата.

18.   Все едно прочетох моята история...В абсолютно същата ситуация съм от 6 месеца вече. Нито единия от двамата не знае за другия. И при мен както при теб започна съвсем безобидно. Изобщо нямах намерение да си търся друга тръпка, но просто с течение на времето се случи така, че аз се влюбих в него, и той в мен. Искам да съм с него, но пък и сърце не ми дава да се разделя с приятеля си. Просто не мога, защото знам колко много ще го нарани. Страшно съм объркана и не знам какво да правя...Мисля много по въпроса, но не мога да преценя кое е правилното решение. Никога не съм мислила, че ще попадна в такава ситуация, но след като ми се случи разбирам колко трудно е да се чувстваш раздвоен и объркан.