Нужен ми е съвет - аз искам дете, а той не!
Здравейте от доста време искам да потърсим съвет но все не намирам куражда разкажа историята ми. Живея от 8 години със мъж много по голям от мен, проблема е че аз съм почти на 30 и искам да си имам детенце а той не иска донякъде го разбирам има две деца и единия му син е на моите години много пъти сме обсъждали темата деца и че ми е време да имам дете но той не иска. опитвахме да се разделим и аз да бъда със друг мъж но прекалено много се обичмe и не можем един без друг мислила съм да го ''направя'' с друг и да си го гледаме двамата но не мисля че е редно да отнема възможността на никой да бъде баща. когато му казах за мислите ми той каза че е това е едно много добро решение на проблема информирах се и как става чрез донор в клиниките но е всичко става със много време и много нерви. моля ви за съвет какво бихте направили на мое място. знам сега много хора ще ме упрекнат че сама съм си виновна но когтато обичаме истински няма възраст няма години и разлики 8 години живеем заедно а се обичаме както в първия ни ден един без друг не можем. не можем да ядем не можем да заспим един без друг. ще чакам вашите съвети. Благодаря ви предварително

Коментари

1.   Смятам, че той не е подходящ партньор за живота ти, съжалявам. Може да се обичате и да имате чудесни мигове заедно, но самият факт, че е готов ти да родиш от друг, само да не носи отговорност за детето ти е очеваден... Моят съпруг е с 23 г. по-голям от мен, имаме две деца вече заедно, а неговите деца от първи брак са малко по-малки от мен. Само като наближих 30-те сам заговори за деца. Моята приятелка е самотна майка, а любовникът ? е формално женен, но и тя като наближи вече 30 годинки той сам отвори думата да си направят деца, защото тя има само едно, а неговите са големи и сега дори действат по въпроса и се надявам скоро да имат бебче.
Не разбирам твоя човек, освен ако той не желае общо бъдеще с теб. Не става дума за детето само, а не е сигурен дали иска да остане с теб до живот, да бъде свързан с теб по такъв интимен начин. Ако те обичаше, самата мисъл ти да носиш дете от друг, би го убила - мисля, че просто си етап от живота му за него и няма намерения да бъде с теб до край.
Напусни го и не си губи времето повече с такъв човек - не е твоето бъдеще. Запази добрите спомени, но с него семейство няма да имаш.

2.   Той не може, или не иска да ти направи бебе? Има голяма разлика!? Съгласен е друг да ти го направи!? А защо той не го направи, толкова ли е вързан? А как правите секс тогава, как живеете заедно? Много объркано го разказа, я уточни. Имаш мъж, а ще търсиш изкуствено осеменяване, що за логика? Двете му деца от него ли са?

3.   Миличка, аз няма да те упреквам, а ще изкажа мнението си.
Твърдиш, че много те обича както в началото,всичко било прекрасно, но замисляла ли си се, че ако любовта му наистина толкова години е истинска и силна щеше да поиска рожба.Все пак това е плод на любовта между двама души.Той имал деца, е и ? Като се обичате какъв е проблема да имате собствено.Какъв е смисъла да заченеш изкуствено, страх го е че ще има още едно дете и ще отговаря за него ли ( материално ) ? Не виждам никакъв смисъл да родиш дете от донор и да живеете заедно, ако сте семейство каква е тази глупост?Млада си още по-добре се раздели с този човек и намери подходящия, който ще бъде истински баща и с който ще имаш истинско семейство.
Просто съвет,решението си е твое. :))))

4.   Болно ми е да ти го кажа, но ще се наложи да избереш. Кое искаш повече: този мъж или дете? Аз навремето избрах мъжа и до ден днешен сме заедно. Без дете. Засега не съжалявам, доволна съм от избора, запълвам живота си с куп други неща. Не ми липсва майчинството, дори се чудя как бих се справила покрай всичките си ангажименти и с дете. Вече излизам от възрастта, в която мога да родя, така че ще си останем двамата със съпруга ми. Единственото, от което ме е страх, е от самотата, която може би ще почувствам, ако той умре преди мен.
Причините мъжът ми да не иска деца за мен не са много ясни. И на него, и на мен това ни е първи брак. Той е интелигентен и успял човек, имаме добри доходи, имаме собствено жилище и голяма вила, наследници сме и на още три апартамента в София, т.е. имаме всичко необходимо да отгледаме, образоваме и обезпечим и 5 деца, ако решим. Но той не иска.

5.   При мен историята е почти същата като твоята, но годините са ми доста повече. Той има едно дете и не ми е заявил в прав текст, че не иска друго, но през всичките ни години заедно направи така, че това да не се случи. Т и имаш още много години да срещнеш правилния човек и да създадеш дете с него. Не оставай с този човек, за да не съжаляваш горчиво някой ден!

6.   Смятай колко държи на теб чичката, щом те праща друг да ти направи дете, а той не ще и да чуе. Ама така е то, като си мислите, че като си хванете мъж на годините на баща ви ще имате връзка със "зрял и улегнал" мъж...
Него го разбирам - има си младо гадже, има си и поколение, на което да си остави наследството, а това, че ти имаш желание да си имаш дете очевидно не е негов, а твой проблем.
Между другото, изобщо не намирам смисъл да го караш да ти прави дете, при положение, че сигурно е на поне 50 години, защото с тази средна продължителност на живота на мъжете в България (71 години) нищо чудно и да ти направи дете, това дете още в ученическа възраст да остане сираче, или пък още като студент да се налага да се грижи за болния си дядо, аааааа, баща исках да кажа...

7.   Подкрепям мнението нa н1. Обичaте се... явно не достaтъчно от неговa стрaнa. Пък товa, че е съглaсен от друг дa си нaпрaвиш детето, зa мен поне е явен признaк, че не я " виждa " тaзи връзкa още дълго време. Aз не бих си губилa времето, все пaк вече възрaсттa ти е тaкaвa, че нямaш времето дa чaкaш повече, пък и зa 8 години щом не е взл решение, то е ясно.
Имaм познaтa нa 35 години, допреди сaмо две - три години повтaряше, че не искa дете, че не се чувствa готовa и подобни, нaкрaя се окaзa, че човекът с който е не ще. Той си е рaзведен, имa си дете, и точно преди двa месецa я зaрязa. Сегa пък се оплaквa тя, че е можелa по- рaно дa приключи и дa си имa и дете вече. A сегa тепървa, нa 35 години ще търси половинкa, пък трябвa дa е желaещ децa....
Не бих чaкaлa!

8.   Еми мацка, проблемът ти сам си го докарала с този чичак. Какво правиш при него и кое е толкова възбуждащото да си с 60 годишен?

Оох как ли му идваш свежо свежо младо... на тоз дърт дядо :). Хехе.. не искам да звуча като грубиян.

Мисля, че ще трябва да потърсиш сродната си душа на години, близки до твоите, не до на твоят баща :).

Не ми пука колко бил секси, възбуждащ, мъжествен, сладък... щом ги правиш тези неща, значи не си мислила както трябва, а на момента... к'вот дое. Така ви е започнала връзката.

Дай нещо младо и свежарско, при дядото няма да има детенце и да иска :).

Поздрави, Узунов

9.   кое му е доброто на решението??? той няма да бъде баща на детето ти, а кой ще се грижи за него, то като какъв ще го познава? ако заедно ще се грижите за него, защо не иска да е и биологичен баща?
иначе мога да го разбера защо не му се занимава с малко дете - човек на възраст, с големи деца, вече му е време да бере плодовете на усилията си, а ти искаш да се върне пак по времето на памперси и пюрета и да пее "Зайченцето бяло". и не си права - не е достатъчно хората да се обичат. с него просто се намирате в различен период от живота, искате различни неща.
доста се съмнявам обаче, че ако родиш от друг (донор или не), нещата ще бъдат както преди. най-вероятно той ще се отдръпне постепенно под благовиден предлог и ти ще си гледаш детето. не бих обвинявала човека, всеки може да иска или не дете, да има свое виждане за живота. твоят проблем обаче е, че се разминавате по такъв важен въпрос. доста помисли преди да вземеш такова решение.
Ж43

10.   O, боже, на кой свят живеете бе хора? Ти си на 30, той на 40 сигурно, не можели са спят и да се хранят един без друг. Сигурно щото много те обича, затова не иска да си имате дете.
Сама се замисли, той е на 40 и не иска дете, кога ще пожелае на 50 ли? Когато ще му е време за внуци. Осъзнай се на време, човека не желае да поема отговорности. Не всеки изпитва необходимост да създава семейство, явно твоя човек е от тези хора. Трябва ти друг.

11.   Как така не иска дете, а ако е от друг, тогава е съгласен? Нещо не схващам. Единственото, което ми идва на ум, е, че не иска да носи отговорност. И ако утре му скимне да те зареже да нямате общо дете, което да го спира. Аз лично не си представям да кажа на жена си "Аз не искам дете, затова ако искаш, върви си намери донор и забременявай. " Ако имахте проблеми със зачеването, разбирам, ама...

12.   Значи, вие сте заедно, живеете заедно и т. н. той не иска да ти направи дете, но е склонен да отидеш в някаква клиника и да се оплодиш изкуствено и след това заедно да гледате детето като ваше? ! Това е много, много странно... Номер 1 е права, че самата мисъл да имаш дете от друг (било то и донор), би подействала на всеки нормален човек меко казано много зле. Има ли някаква причина да не иска собствено дете и ако е така- каква е тя? Липса на пари, липса на време, нежелание да минава през бащинството отново, някакво притеснение, че ще е възрастен баща и няма да се чувства комфортно?

13.   Не разбрах, той просто не иска да ти направи дете ли, а е готов да го гледа после като свое? Това ми се струва странно. Разбирам просто да не иска повече деца - нито да ги прави, нито да ги отглежда и възпитава, но май не е такъв случая. Поясни.

14.   Еми вероятно е над 50, нормално е да не желае повече деца. Всички много добре знаемюзащо е така. Ако те е обичал толкова много да ти е направил дете още през първите години, за мен той не те обича толкова колкото си мислиш ти, защото ако беше така щеше да помисли за теб!

15.   Номер 14, защо да не желаел човек над 50 повече деца? Той средно статистически има още над 30 г. живот, дори за пенсия ще трябва да работи още 17 годинки (защото на Запад пенсионната възраст е 67 г. и за него ще е и у нас толкова). За 17 г. си е отгледал отрочето спокойно.
Просто не иска да поема отговорност за живот с Авторката.

16.   Аз не знам вие малоумни ли сте, какви сте. Жената си обясни най-нормално "аз съм почти на 30, а той много по-голям от мен", което не означава, както някои писаха тя на 30, а той на 40, при положение, че си има и две деца, едно от които е колкото авторката. Той да не станал баща на 10. Пичагата е поне над 55-60г.

Поздрави, Узунов

17.   Аз Съм АВТОРКАТA: Честно Казано не мога да разбера добре защо не иска да има дете със мен или може би не искам да разбера. той официално е женен но не и със жена си от 20 години, казва ми че преди време си е правил операция и сега е трудно да има деца но според мен са оправдания ако го искаше наистина ще се намери и решение днес рочти няма невъзможно нещо медицината е доста напреднала. нам че е трудно да повярвате но наистина се обичате и за мен никога не е бил проблема във годините, той е хубав мъж и никой не му дава че е на 50 никога не сме имали проблеми които да не можем да решим, но този път е така, мисля си че ако забременея чрез донор всичко ще свърши между naс въпреки че той ми казва че ме обича и това няма да се промени най вече заради дете как да му обясня че искам наше дете ане от донор. мисля че ако той не се съгласи ще се откажа от най голямата ми мечта да стана майка, толко много го обичам че не мога да си представя живота без него.

18.   " мисля си че ако забременея чрез донор всичко ще свърши между naс въпреки че той ми казва че ме обича и това няма да се промени най вече заради дете" - тук е загадката, а ще ти осинови ли това дете? Ако се съгласи, значи наистина има здравословен проблем, но ако се опъне и не иска да го осинови, това значи, че иска само да те използва още известно време и може да си замине когато поиска.