Несподелената любов
За всички, които са изпитали чувството от несподелена любов и раздялата с любим човек!
Болката наистина е неописуема!
Имаш чувсвтото, че умираш бавно ден след ден, че малка част от сърцето ти се къса и умира бавно!
Да знаеш, че до вчера ти си бил с този човек, а днес той не е до теб!
Да искаш да го погалиш да го докоснеш а да не можеш и ден след ден надеждата ти да бъдеш с него да умира и заедно с нея и ти! Голяма и тежка е болката!
Да се будиш и да заспиваш с мисълта за един, единствен човек. Да сънуваш, а да си буден. Да говориш, а всъщност от устните ти да не излиза звук. Това е да обичаш, да живееш сящаш в друг свят, където съществувате само ти и той. Където сте само двамата, далеч от всички, защото когато си с него другите не същетсвуват.
Знаеш ли какво е да не споделят любовта ти? !
Да обръщат гръб на чувствата ти, на думите ти, на сълзите ти. И да плачеш, да плачеш, докато всичко около теб загуби смисъл, защото без него за теб живота няма смисъл.
Знаеш ли какво е да мислиш само за него? !
Да се чудиш дали и той мисли за теб, дали те забелязва, дали те следи скришом с поглед, както ти правиш. Да гледаш, а да не виждаш! Да слушаш, а да не чуваш! Само той, само той съществува, виждаш само него и чуваш само него, дишаш само за него и обичаш само него.
Знаеш ли какво е да те измами? !
Да се подиграе с любовта ти, с най-съкровените ти мечти и надежди. За секунди той убива нещо, понякога градено с години. Убива първо сърцето ти, после душата ти, а накрая от теб остава само сянка, безцветна, без капчица живот. Измамата от най-скъпия ти човек е най-жестоката рана, която може да ти причини, за секунди той може да разбие живота ти.
Знаеш ли дали любовта има смисъл? !
Защо трябва да съществува тя, когато винаги боли. Защото любовта не е проста, тя е най-сложната "наука" на света. Никой не я разбира, никой не може да я "научи", но всеки иска да я има. Защото без любовта, ти се чувстваш празен.
Знаеш ли какво значи усмивката му? ! Знаеш ли какво значи погледа му? !
Знаеш ли как боли, когато изгаряш от желание да го докоснеш, а той да те отблъсне. Знаеш ли, че любовта убива бавно, но сигурно, бавно и мъчително. Защото първата ти любов се помни винаги, а когато е била и несподелена - цял живот.
Знаеш ли какво значат малките откраднати мигове с него?
Искаш да му дадеш всичко, цялото си тяло и цялата си душа. Искаш да можеш да го целуваш и докосваш безброй много пъти, защото знаеш, че може би е за последно. Не те интересува, дали и той те обича, дали те жадува, просто защото когато си с него, всичко около теб се размива, всичко изчезва. Сред хиляди хора ти забелязваш единствено и само него, защото сърцето ти подсказва, че той държи част от теб и, ако не бъде с теб ти постепенно ще изчезне6
Знаеш ли какво е да го виждаш всеки ден, а да не можеш да го имаш?
Да виждаш как минава покрай теб с пълно безразличие, когато душата ти крещи, изгоряла от любов: "Обичам те! ". Да се прави, че те няма, че не съществуваш, когато всичко в теб моли, и най-малката част от теб, моли до болка за втори шанс. Да боли настина от Любовта!

Коментари

1.   Да. Изпитвали сме го почти всички и е направо изгарящо. Сякаш светът спира да съществува. Но не успях да разбера защо казваш ''моли до болка за втори шанс'' ? Значи все пак ти е бил даден ''първи'' шанс и не би следвало да става въпрос за ''несподелена'' любов.

2.   Драма.

3.   Авторката: имам предвид,че се молиш за втори шанс живота да ти даде сила. За да искаш да живееш.

4.   Хм... описала си някаква крайна, нечовешка форма на обсесивна абсиненция! Сигурна ли си, че това е "любов"?! За мен е тежка форма на психическо разстройство, на безумна наркотична зависимост, на натрапчивост и ОКР, които при някои индивиди могат да придобият и формата на агресия. Опасявам се, че освен ако не си прекалено млада (до 20 годишна), имаш нужда от сериозно лечение.
Сигурна ли си, че това е целта и смисъла на живота? Мислиш ли, че нормален човек би копнял за "любов" с подобна откачалка?

5.   на всички "знаеш ли" отговорът е "да, знаем":-) спокойно, момиче, сигурно няма човек на тази земя, който да не е бил зарязван и да не си е близан раните от нещастна любов. сигурно ти се струва, че няма друга нещастна като теб и изживяваш нещо уникално.
за всеки е така когато преживява нещо за пръв път. добрата новина е, че от това не се умира, страда се известно време и се преживява. в един момент ще се събудиш и ще си кажеш: "абе животът всъщност не е чак толкова лош".
поплачи, потръшкай се и ще ти мине.
Ж43

6.   Е аз си поплаках, потръшках се, но не минава а по-лошо става.
При мен най-странното е, че тя все търси любовта, а игнорира напълно моята любов към нея.
Мразя любовта!

7.   следващият път, когато изпаднеш в подобно състояние просто се отпусни, усети тялото си и почни да дишаш. издишванията да са 2 пъти по бавни от вдишванията. концентрирай се само върху дишането, върху това как въздухът влиза в носа ти и съответно излиза оттам - дай си за цел да задържиш вниманието върху дишането възможно най-дълго... звучи много просто, но не е никак лесно... ще видиш колко бързо ще се успокоиш... оттам нататък всеки път, когато се почувстваш така прави същото упражнение...

а иначе - така е било писано, мила... погледни го от позитивната страна - животът работи в мистериозни посоки и след време, когато срещнеш човек, който те кара да се чувстваш на седмото небе, но чувствата ви са споделени с усмивка ще си спомняш настоящия труден период... горе главата, всичко ще бъде наред