Влюбена в най-добрия приятел на гаджето ми
Здравейте,
Имам сериозна връзка с един страхотен човек. Той е всичко, което съм искала.. Направо идеала ми за мъж, ако мога така да се изразя. От доста време сме заедно и за него аз също съм всичко, което някога е търсил (не веднъж го е доказвал). Той обаче работи извън града, в който съм аз и отсъства често. Трудно е, но съм свикнала и се справям. Въпросът е, че от известно време мисля постоянно за най-добрия му приятел. С него се запознахме още от началото на връзката ни с моето момче. Но напоследък прекарвахме повече време тримата и той ме привлича доста. Принципно от началото ми е симпатичен, но сега е нещо повече. Случва си да си говоря и да се забавлявам с него много повече от колкото с приятелят ми. Понякога погледите му и отношението му към мен ме карат да си мисля, че изпитва нещо. Приятелят ми също започна да забелязва, че ставаме по-близки и това не му харесва.. Постоянно ми повтаря, че се забелязвало как го гледам и как говоря с него (което според мен не е така). С най-добрия приятел започнахме и да си пишем наскоро, опознаваме се. Знам, че това е класическия триъгълник и т. н, но не знам дали си заслужава да нараня моето момче, но пък и искам да опитам от "забранения плод", може би той е човекът :) интересно ми е ако и на вас ви се е случвало нещо такова, какво е решението? Минава ли?

Коментари

1.   Не се занимавай. Ако това действително е най-добър приятел на твоето момче, той задължително ще му каже и дори ще му покаже чатовете ви. Мъжкото приятелство е много силно и приятелят ти реши ли, че ти си се държала като лека жена, няма да му мръдне окото и ще даде зелена светлина на приятелчето си да те чукне, после докато му е интересно ще има пинг-понг и накрая и двамата ще те отсвирят, защото кой иска семейство с такава жена? Дори съм ставал свидетел как такива „мадами“ биват подхвърляни към трети приятел, после четвърти и докато е интересна. Грозна история и не разбирам как жените позволявате да ставате на парцали. Мъжът иска да има к...ва леглото си, но само в своето легло, а за останалите тази жена трябва да е Светица, недостъпна. Само с такива жени искаме семейства, деца не с к..вите на приятелите ни. Не се обиждай, но самият факт, че прескачаш от цвят на цвят те прави непотребна за истинска връзка. Разбира се, че в началото ще те искат мъжете, ще гледат да флиртуват с теб, но ако изобщо приятелят на твоя приятел те сваля - това е много лош знак - или те имат за лека, или действително си! СТЕГНИ СЕ
м55

2.   По мое мнение нещо все в този аспект - не непременно с най - добрия приятел, а с познати, членове на компанията или дори напълно отдалечени от връзката хора - минава през главата на всяка обвързана жена. Тук не е необходимо да се използват такива квалификации като ЛЕКА и НЕПРИГОДНА за връзка, а по-скоро тази тенденция се обосновава с факта, че най - близо до теб след приятеля ти е неговата компания. Затова е съвсем в реда на нещата да си любопитна за тяхната нагласа към света, да имаш желание да ги опознаеш и разбереш по - отблизо, което с течение на времето може да прерасне в симпатия. Сама казваш, че той е идеалът ти за мъж, следователно след като си пряк свидетел с какви хора се събира е съвсем нормално да предположиш, че щом той е толкова прекрасен и те впечатлява така, то разбира се, че приятелите му също ще бъдат чудесни хора, с които можеш да провеждаш разнообразни дискусии на интересни теми. С две думи, любопитството е катализаторът на действията ти и няма нищо лошо в това се опитваш да разбереш повече за най-добрия приятел на приятеля ти, той да те привлича и да те заинтригува като тип поведение. Другото което е, ти не си вързана за един човек за цял живот, следователно си свободна да се запознаваш с хора и да търсиш успешна комуникация с тях. Доколкото разбирам не се е стигнало до никакви действия, така че това може би са първите стъпки към създаването на ново приятелство или пък към пълна промяна в твоя личен живот. Въпрос на приоритети е - помисли си и разбери какво искаш и кое е от по - есенциална важност за теб - в правото си си да се интересуваш от други характери и да си любопитна. Може би наистина той е човекът, женската интуиция е пословична със своята сила и точност, така че просто отдели време за себе си и се посвети на една цялостна характеристика и ревизия на отношенията ти и с двамата, след което вземи своето решение. Никой няма да те осъди, на никого нищо не дължиш. Иначе, подобно увлечение минава, ако е мимолетно, но щом в твоя случай нещата се задълбочават и продължаваш да имаш желание да продължиш тази комуникация, то няма какво да изчакаш да мине - ще бъдеш озадачена и измъчена. А и самият факт, че си осъзнала косвените си намерения към този човек, означава, че ти си готова и на по - сериозна и решителна стъпка и освен това все нещо не ти е достигнало във връзката с приятеля ти, независимо, че го определяш като перфектния - дали се появява скуката или онази тръпка, характерна за началото на връзките е изчезнала, или пък просто наистина търсиш “ забраненото " и непознатото и имаш нужда от вече изгубена страст, или просто се нуждаеш от промяна във връзката си и си осъзнала, че не можеш да я постигнеш с приятеля си, или си решена да опиташ нещо ново, защото се чувстваш като в затвор по време на настоящата ти връзка, задушаваш се, чувстваш се ограничена - каквото и да е, освободи се от него и вземи решение! Все пак любовта далеч не е единственият фактор в една връзка, а и той няма да цъфти, ако други елементи от също толкова съществено значение не са налични. Освободи сърцето си от тези окови, които си си наложила или някой друг ти е поставил непреднамерено и заради които се объркваш, все пак това е женската природа - ако не се чувстваш свободна в една връзка и напълно удовлетворена във всички категории, то няма как да бъдеш пълноценна в нея. Успех!

3.   Аз се омъжих за най-добрия приятел на гаджето ми. Ако искаш съвет не се вкарвай в такива отношения с този приятел. Много лошо говори за него, че те сваля. Това не е читав човек. Не се забърквай с него и го отрежи.

4.   Здравей! В момента съм същата "откачена" ситуация. Напълно разбирам как се чувстваш, много е мъчително. И аз все още не знам как да постъпя. Все по - често си мисля да оставя приятеля си за да видя какво ще се получи, което мисля, че и ти трябва да направиш, 1во защото ако имаш чувства към друг няма смисъл да го лъжеш само и 2ро разбира се трябва да приемеш риска, че с другия може и нищо да не стане, но поне ще си опитала и ще получиш един хубав урок ако не друго. Всяко зло за добро както се казва. Успех!