С много приятелите, но толкова САМА!
Ако до днес вярвах в добрите приятели в подкрепата им, от около месец загубих всякаква вяра.
За един месец загубих работа, "ценни" приятели и най специалния мъж в живота ми до момента, нямах ме връзка пред хората но имах спокойствие и хубави моменти когато сме само двамата.
Опитвам се още да го осъзная и по дяволите не мога...
имах горе долу хубава работа бях доволна, но се наложи да напусна от там започна всичко друго.
Тези които се представяха за мой приятели все едно потънаха в земята отписаха ме най безцеремонно.
Аз ли сгреших?
Докато ходех на работа повечето от тях ме търсеха за едно или друго, сега край.
За тях някак ще го преглътна, ами за НЕГО?
Как да си го обясня излизах ме забавлявах ме се и в един миг всичко спря, останаха ми само няколко обещания написани на смс и едно обаждане за цял месец.
Защо хората постъпват така? !? !
Вече съм сигурна че онази приказва че докато си полезен на някой те търси после си му направо непознат.
Не пиша всичко това за да искам съвети, може и за луда да ме вземете.
Въпроса е че точно сега когато най много имам нужда да поговоря с някого, нямам доверени приятели имам един куп ПОЗНАТИ на които не бих доверила това, което чувствам...

Коментари

1.   Ами научила си по трудния начин, че човек е сам в турдностите и проблемите си. Има дори поговорка - запази проблемите за себе си и сподели радостите с приятелите си. Всеки си носи кръста и може би ги е страх, че ще искаш фин. помощ или за намиране на работа. За мъжа в живота ти - явно не е бил толкова специален, колкото ти се е искало да е бил...Голяма работа, сега поне можеш да отсортираш хората, които са ти губили времето и да си потърсиш друга среда.

2.   Живота просто стана по-забързан и сега когато си без работа,явно усещаш,че имаш повече свободно време от преди и затова ти се струва,че другите нямат за теб.Спокойно,никой няма да е с теб ,заради това,че си безработен/а или имаш повече свободно време.Приятелите също са доста по-малко,най-вероятно защото и в техните животи има проблеми.Може да нямат време за теб,когато ти имаш за тях.Спокойно и горе главата.Истинските приятели ще имат време за един-два разговора или едно излизане.

3.   Тежко ти е защото много си се раздавала на околните, свикнали са да те ползват, а когато са усетили, че вече не могат да те използват, се пръскат в невидението. Такива не можеш да наречеш приятели. Приятел може да бъде, само който ти помага при нужда, а не който лукаво иска само да те използва. Живота, като че ли закономерно ни създава, подобни на твоята ситуации, тогава се проличава лицемерието на лъжеприятелите, тогава получаваш ориентир, с какви хора си обграден. Мисля, че това е много полезно, защото иначе може цял живот да живеем в заблуди. Георги Христов пее песен за приятелите. Какво пее той, - трябват ми само двама, трима, но истински. И аз мисля така, по добре само няколко истински, отколкото много, но лицемерни, които в труден момент те предават. Към авторката:- ревизирай си списъка с "ПРИЯТЕЛИТЕ", поне половината са за изхвърляне. Остави си двама, трима, но истински!

5.   Мила, разбирам какво ти е. Мен ме предаде човекът, който, седмица преди да ме остави заради друга, ми се кълнеше в любов и вярност. Никога не съм се чувствала по-сама. Приятелите ми са истински, но не разбират какво ми е вътрешно. Предателството се преодолява изключотелно тежко. Ако искаш, можем да си пишем

6.   абсолютно прав е н 3 ,точно трудната ситуация ще ти покаже дали имаш приятели ,които са с теб само защото всичко ти е наред или са използвачи,направи си ревизия на приятелите .В трудни ситуации лицемерите и използвачите веднага си проличават.