Тя е всичко, което искам
Попаднах в този сайт някак случайно. Прочетох няколко истории и видях, че хората тук изказват доста мнения, и се опитват да насърчат автора на конкретната история. Е, за мен може би вече е късно, но как стигнах до тук? Ето и историята.

Аз съм мъж на 25 години. Завършвам висше образование и работя по специалността си, доволен съм от това, което имам, нищо не ми липсва освен едно - тя. Имал съм само една връзка до сега 5-6 месечна, но в нея не вложих нищо от себе си. Имал съм шансове за връзка с момиче, не един и два, но не поисках. Причината: обичам друга, обичам момиче, а вече и жена( ще разберете защо така я наричам), която никога няма как да имам. Ще започна от самото начало. В 8 клас влязох в елитна гимназия, попаднах в приятен клас, сред приятни хора. Когато станах на 16 бях в 10. клас. Тогава, някак изведнъж, изпитах чувства към момиче от моя клас. Беше ми за пръв път. Тя е изключително момиче, никоя не видях като нея. Казва се Красимира. Тя е едно изключително създание. Много умно, интелигентно момиче, някак спокойно, възпитано, адски красиво и симпатично, много скромно и тихо, старателно, ученолюбиво. Просто тя ме плени с чара си, усмивката си, интелекта си. Тя изглеждаше невероятна в моите очи. Бяхме относително близки. Помагахме си в училище, говорихме си, обсъждахме разни неща(например и аз и тя обичаме да готвим и сме си обменяли различни идеи), забавлявахме се дори(обожавах да я разсмивам). Тя винаги е била много мила с мен, а и с всеки друг. Не съм я чул да каже една обидна дума, да каже едно лошо нещо за някого. Не, тя бе толкова тиха и сладка. Беше към края на 10. клас и разбрах, че си е намерила приятел на около 21 години. Почувствах се зле, но още тогава знаех, че аз не съм достоен за нея. Мина цялата лятна ваканция, мина 11. клас и дойде 12. Когато бях 12. клас си намерих приятелка, за пръв и засега последен. Не я обичах, ни най-малко, но сякаш се чувствах длъжен да имам. Разделихме се с нея, а за вече близо 3 години, аз оставах все така силно привлечен към Краси. Тя все си беше със същия приятел, а отношенията ни все така хубави. 12. клас мина отдавна, дойдоха първите студентски години. Момичета много, но във всяка търсех нея. В нито една не я открих. И все така я обичах МНОГО. И двамата учихме в София, а и аз още съм там, но почти не се чувахме или виждахме. Само когато решихме няколко пъти да се съберем стария клас. Е, станах на 25 и все така я искам, обичам я и вече 8 или 9 години не съм спирал да я обичам. Ако на 16 съм бил малък и незрял, то явно на 25 не съм поумнял много. Глупаво е да искам само и единствено нея. Искам нея да гушкам и успокоявам, искам тя да заспива до мен. Тя е нещото, което никога не съм имал и никога няма да имам. Видяхме се наскоро преди около 2-3 месеца. Тя е същото онова момиче, в което се влюбих преди 8 години. Също толкова красива, още по-умна, адски старателна, грижовна, мила, сладка. Не я бях виждал от около година и нещо преди да се видим. Сърцето ми щеше да изскочи. Страхувам се, че погубих доста време по това да я обичам, но не мога да спра, не мога. Не знам дали ме разбирате, но просто не мога. Както на 16, така и на 25 сърцето ми иска само нея. Липсват ми 5те години в гимназията, когато всеки ден се виждахме, липсва ми да виждам усмивката и, да я разсмивам, липсват ми разговорите с нея, липсва ми толкова много. Тя е толкова сериозен човек, толкова прекрасен, толкова добър и чистосърдечен. Аз като цяло съм си срамежлив и никога не съм и дал повод или не съм и казал и дума за това, което изпитвам. Не съм се затворил в себе си или да съм в депресия, не, усмихнат съм, изглеждам добре, но ми липсва едно нещо, за да съм щастлив. Родителите ми знаят за това, още когато живях при тях, но те не могат да направят нищо, а и вижданията са ни редки. Бях 16 годишно дете, сега 25 годишен мъж. Но колко всъщност съм пораснал. Аз съм все така влюбен и все така желая и обичам само нея и никоя друга. Колко скоро, колко не, ще искам да се оженя и да имам дете, но искам всичко това от нея. До кога ще живея така. Знам, че не мога да я имам, не знам дали е с приятеля си от гимназията или е с друг, или е сама. По- скоро смятам, че ако не е с него е сама, защото тя не е човек, който лесно се доверява. Иска да има наистина правилния човек до нея и го заслужава. Тя е истински човек, постигнала е всичко с труд и заслужава най-доброто. Аз от своя страна не съм се депресирал или нещо подобно, но всеки ден се сещам за нея и изниква усмивка на лицето ми, когато го направя.
Обичам те, мила!!!

Коментари

1.   Ми разучи работите, дали е сама или е с някой и ако е сама действай смело и безотговорно. Трябва да опиташ, не направиш ли опит знай че със сигурност ще останеш разочарован.

2.   :))) ех, че ме рaзсчувствa ти, a с мен товa никaк не е лесно.
Я дa те питaм, зaщо не знaеш свободнa ли е Крaси? Нaли сте се видели, зaщо не си нaсочил тъъничко рaзговорa, тaкa че тя сaмa дa кaже. Aз не обичaм никaк дa дaвaм тaкивa съвети, но твоят пост, толковa чисти, нежни и искрени чувствa... пфу, виж, покaни я под някaкъв предлог- съвет, рaзходкa, теaтър, кaквото щеш и рaзбери дaли е свободно сърцето и. Aко дa- действaй мaмкa му! Ще минaт още 9 години и момичето вероятно ще е омъжено, с децa и т. н. Пък ти ще продължвaш дa мечтaеш зa Крaси, сaмо че вече и с ядът към теб сaмият, че никогa дори не си опитaл.
Стигa си ме чел, потърси я, състaви си плaн " кaк дa влюбя Крaси".
И пиши, ще ме зaрaдвa много, aко след някое време пишеш тук, чевече си я гушкaш кaто любим.
Успех!

3.   Много фанатично. Друго си е да си с някого и да го обичаш въпреки недостатъците му. А ням как да е така при теб, защото ти я идеализираш. Все пак защо не предприемеш нещо?

4.   От една страна историята ти ме трогна, от друга страна мисля, че се въртиш в един затворен кръг, а годините си минават, през това време изпускаш шансове (ти сам го съзнаваш) да си щастлив с други, не по-малко достойни момичета. Изградил си си един красив, идеализиран образ на момичето, което обичаш, но си помисли, че ако бяхте заедно, щеше да видиш и някои неща, които не ти допадат - това е нормално, няма перфектни хора, тя в твоите очи е перфектна, защото не си бил с нея, като някакъв блян е за теб.
Казваш, че не знаеш дали все още е с приятеля си или е сама - защо не се опиташ да разбереш? Ако е сама, опитай отново да се сближиш с нея и постепенно признай чувствата си, така ще се освободиш от емоционалното бреме - ако каже "да", ще имате връзка, ако каже "не", ще ти е по-лесно да приемеш, че няма да сте заедно, и вече ще търсиш друго момиче. Оставам с впечатление, че има един психологически момент, който е крайно време да преодолееш - желая ти успех!

5.   Уау. Тази Н... оф пардон Краси е голяма късметлийка значи. Момче, което може да има спокойно връзка ако пожелае и то все с хубави и да не се възползва от шансовете обяснението е само едно... обичаш я наистина. Евалата, много други на твое място, да не кажа почти всички отдавна да са намерили щастието си там, където им се предлага и никога ама НИКОГА не биха пилели от младите си години за някой, който според разказа знаят че категорично НЯМА да имат. Знаеш ли, бих ти дала един съвет. Ако някога се срещнете или общувате по някаква причина, не обръщай особено внимание на това което ще ти каже. Истината казва винаги и само погледа- а повярвай ми, него хората не можем да контролираме, особено ако се отнася за любов... а тя от своя страна, за да тлее все още у момче като теб, значи имаш поводи да се съмняваш че от отсрещната страна нещата не стоят по много по различен начин. Иначе никой нормален не би похабил дори и 1 година от живота си във въздишки по някой. И не ти ли прави впечатление колко сте еднакви всъщност. ти си сам, предполагаш че и тя е сама. Това е защото явно и двамата знаете какво търсите и не бихте имали връзка с човек който усещате че има само временно увлечение по вас, а от разказа оставам с впечатлението че вие се и познавате доста добре. Звучиш ми на доста интелигентно момче.. казваш че нищо не ти липсва.. страхотно. Само ако тази Краси знаеше, че я обичаш толкова много и правиш такива жертви със самия себе си. Надявам се някой ден да не се укоряваш за изгубеното време, а да си удовлетворен, че си с нея и стотиците самотни нощи са си стрували. Много за кратко сме на тази земя, приятелю и ако тя те обича бъди сигурен че ще те приеме и с недостстъците ти, защото дори и негласно или невидимо ти вдъщност си й подарил две от най-ценните си неща- времето прекарано в постоянни мисли за нея и сърцето си... Успех!!!

6.   " Аз като цяло съм си срамежлив и никога не съм и дал повод или не съм и казал и дума за това, което изпитвам. " - това ти е ПРОБЛЕМЪТ, пич! Тежи неща СЕ КАЗВАТ, не се мълчат. Иначе до сега 2 деца да имахте вече и да изживявате всеки ден любовта си!

Сигурно и тя седи самичка, не смее нищо да предприеме и се чуди къде ? е проблема? Ето тук - една от съседните теми е "Чувствам се неразбрана" и в нея пише същото такова момиче като Краси, а може би и самата тя?

Работи върху Проблема си! Преодолей най накрая тази своя "срамежливост" по дяволите! (а всъщност - страх от отхвърляне...). Говори с психолог. Направи нещо! Иначе животът ти ще си изтече като пясък между пръстите ти!

Вземи един голям букет червени рози, напиши стих, звънни на Краси и ? кажи че трябва спешно да се видите, после ? разкажи всичко това, което разказа на нас! Дори и всичко да се провали, поне ще имаш възможност да го преболедуваш и да си спестиш следващия 8-годишен безумен период...

А може с нея да сте кармични партньори, кой знае? Може тя е да е твоята половинка, или твоят Ангел-хранител? Може всичко да е предварително написано! Но написано или не - то не би могло да се реализира, ако ТИ не предприемеш нещо...

7.   Така и аз да кажа какво мисля, жена на 31 съм
-Ти я иделизираш, това е твоята представа за нея, ако нещата се получат м/у вас и тя не отговаря на идеала ти, тогава какво правиш? !?
-мълчал си толкова години, за какво ако мога да попитам? !? Мъжете чакате жените да ви сервираме вече и свалката на тепсия ли?
-обаждаш се, искаш среща, казваш и как седят нещата и ако е писано да сте заедно-ще сте, ако не-поне ще знаеш че си опитал, ще я изстрадаш, но ще ти мине и ще продължиш напред
-ако продължаваш по същия начин както дотук тя може да има и правнуци докато се усетиш, успех

8.   Какво чакаш отиди и си вземи момичето!

9.   Благодаря ви за активността. Определено съм съгласен с всички ви и всичко, което казвате е напълно точно. Само едно изречение ме поозадачи "Момче, което може да има спокойно връзка ако пожелае и то все с хубави". Това ми прозвуча така, сякаш съм секс символ и мога да имам всяка на света. Не, разбира се. Имал съм шанс, дори веднъж бях на среща с момиче, но просто до там една среща, ама чак с всяко хубаво момиче, естествено, че не. Гони ме носталгия по миналото. Но как просто да и се обадя, просто така след близо 10 години. Гледам си снимката в портфейла всеки ден, двамата на бала, толкова усмихнати, хубави, щастливи. Като се погледна в огледалото не съм много променен и сега. И определено имаше коментар, в който някой спомена, че сме доста еднакви. Може да се каже, че имаме близки интереси. И двамата кандидатствахме с математика и тя много ми помогна, а и аз на нея надявам се. Прави сте и за друго, всеки си има недостатъци. Идеализирам я малко несъзнателно. Просто има толкова много предимства, толкова много качества, естествено има и недостатъци. Познавам я добре или поне я познавах, до преди да се отчуждим по една или друга причина. Адски чувствително, крехко, но всъщност силно и борбено момиче, с невероятен хъс, амбиция и жажда за успех. Човек готов на всичко, да постигне целите си. С характер, със сърце и душа. Тя бе по своему красива. С невероятен чар, излъчване, магнетичен поглед, харизма, усмивка и меден глас. С красива права светла коса, красиви очи, нисичко на ръст, но вътре адски силно.
Като чета коментарите ви да я поканя на излизане или нещо подобно се питам : "Къде бях толкова време ?" Другото, което се питам е защо просто сърцето ми не изстина и не я забравих. Като завърших в началото си мислех "Има си приятел, а и като не я виждаш бързо ще ти мине, жени много и теб ще те хареса някоя". Да, ама не. Въобще не съм изстинал към нея. Тинейджърското увлечение, премина към чувства, а накрая и любов, вече може би и блян. Спомням си и последният ми рожден ден в училище. Тя така силно ме прегърна. Това бе, най-щастливият миг в живота ми. Никога няма да забравя погледа и, очите и. Как ме е гледала, докато говоря, никога няма да го забравя. Не знам дали ще ми повярвате, но в пиша със сълзи на очи, което е непонятно за мен.
Обичам те, Краси !

10.   Виж сегa, ( н 2 съм) ще те пляснa вече, тук Крaси нямa дa те нaмери и прочете прочувственото " обичaм те "! Нaмери момичето, излезте един- двa пъти и хвърляй бомбaтa, кaквото- тaковa, поне ще знaеш и ще можеш дa продължиш животa си, дaй Боже с нея!
Aз ще чaкaм следвaщо включвaне и дa кaжеш кaк е минaло:-)

11.   Първо - избий си от главата думите "Никога няма да я имам!". Животът е курвенска работа, никога не знаеш какво те очаква зад ъгъла.
Второ - каквото и да ти коства, задължително опитай! Дали бавно и постепенно, дали просто ще й разкриеш какво чувстваш към нея толкова вече години... Ти я познаваш добре и знаеш най-добрия начин за действие спрямо нея. Не позволявай след време да гледаш назад и да си задаваш въпроса "Ами ако?!"
Евала ти правя за това, че толкова години обичаш една единствена жена, това не се среща често. Искрено ти желая или да успееш да си с нея, или някой ден да намериш начина и да я превъзмогнеш. Стискам ти палци, приятелю! Успех!

Агент Мълдър

12.   Измисли си някаква предпоставка, за да и се обадиш. Например: уж, че имаш билети за някакво събитие, което знаеш, че и тя би харесала, но няма с кого да отидеш. И уж си се сетил за нея, тъкмо ще наваксате.
Или пък директно и казваш, че се сещаш за нея (но без да уточняваш контекста) и би искал да се видите.
Тя ще се досети, разбира се, но още по-добре :)
После полека се сближавате, излизате отново и отново.
Важното е да опиташ. Знам, че стъпката е трудна... Но направиш ли я веднъж, ще ти олекне.
Действай и успех! :) И пиши после как са се развили нещата :)

13.   Отново съм номер 5. Възнемерявах да ти го спестя, но след коментара ти в номер 9, ми се струва излишно. Моето момче, хората, които така настойчиво ти дават съвети да предприемеш нещо са много прави, но по-скоро за това, че ти определено имаш сериозен психологически проблем и по-добре се лекувай вместо да се занимаваш с момичета или любови. Не ставаш, приятел.. Ако беше поне малко читав, щеше отдавна да си се треснал по тиквата и да си осъзнал, че момиче като тази Краси с толкова много качества, което е едва ли не някакъв неземен човек ( поне според разказа ти) , е заринато от обожатели и едва ли е устояла пред абсолютно всички, които се редят на опашка за нея през времето, за което сте прекъснали контакт и сте се отчуждили, както сам каза. Приеми го, просто не е лъжица за твоята уста, първо се излекувай…ама така фатмашката- почни изцяло от нула, инвестирай само в себе си, развивай се и никокга, ама НИКОГА не дръзвай и да помисляш за любов и, че човек като теб заслужава да изживява подобен тип емоции. Много е просто – сам спомена, че си имаш всичко, т. е. ресурсът е в ръцете ти- действай- учи езици, трупай знания, запиши някаква специализация в чужбина, поживей малко и там, откъсни се от родната, неблагодарна и завистлива действителност. Там ще срещнеш хора от различни националности, ще опознаеш различни култури, но никога не забравяй заръката ми- в момента, когато някой ти заговори за любов или пък усетиш, че у теб се заражда отново, си кажи : „Спри, знаеш какво изживя, нали не искаш да свършиш в някоя лудница накрая, това ли заслужаваш след толкова много усилия, които положи през годините“. Винаги свързвай любовта с нещо неприятно и се примири, че тя не е чувство, което всеки човек заслужава. И забележи как, коментиращите постоянно те склоняват ти да се молиш, ти да действаш, ако ще и след това твоят ореол Краси да ти зашлеви шамар с отказа си и окото й да не мигне как с лека ръка ще те лиши от увереност в самия себе си. Помисли внимателно!! Струва ли си?? Знаеш ли защо го правят.. защото колкото и да претендират, че са супер спецове в любовните взаимноотношения, им се изплъзва една малка подробност, която явно не са успели да научат- любовта е взаимност, не борба, страдание, просия. А убежденията им, предполагам, са такива, защото са от този тип „моногамните“, които преди време са имали късмет да се обвържат и вече се чувставт достойни да дават съвети и да размахват пръста, досущ като някои господари на света. Недей, всички сме хора и всеки заслужава да е щастлив. Просто приеми, че твоята съдба е други изживявания да те правят такъв. Превърнал си Красимира в блян, това състояние се нарича обсесия. Хора незаминими НЯМА. Бих те посъветвала и още нещо- след време, като разбереш, че Краси вече е обвързана, или и предстои да се омъжи, вземи прати една поздравителна картичка със следния текст : „ Желая ти всичко най-хубаво от цялото си сърце“ … и не изписвай името си … достатъчно е да драснеш следното: „От този, за който ти беше всичко и бе дал сърцето си в ръцете ти“. Повярвай ми, ще се сети от кого е. Когато жените са обичани по този начин, винаги го усещат и не го забравят. Сам каза, че и двамата сте кандидатствали с математика- значи това, с което ще се занимвате може би е сходно. Знае ли човек, животът може отново да ви срещне, но вече в обстановка, предполагаща друг тип отношения, в които може и ти да се окажеш в неизгодна позиция. Заради това недей да ровиш повече, мисли си колко хубав всъщност е животът, живей го по-пълноценно оттук нататък…. Нищо не те спира. Прочети по съседните теми тук от сайта хората докъде са я докарали. Имащи проблеми, сходни на своите някои са стигнали до суицидни мисли, други са убедени, че ще си останат стари ергени, трети се тръшкат, че ще прекарат поредния си Свети Валентин сами.. По-скоро човек би си помислил, че това са клетви от някой техен враг. Но както и да е, , много задълбах, а есенцията остана някак встрани, а тя е : Набий си в главата: „НИКОГА НЯМА ДА Я ИМАШ, НЕ Я ЗАСЛУЖАВАШ“. Успех с всичко занапред и дано някой ден и в теб се влюбят по този начин, както ти в Краси. И ако чувствата са споделени, не давай шанс на старите си разочарования и гордостта ти, да разрушат нечия съдба и мечти, защото за тези постъпки Божието правосъдие е безпощадно. Късмет и наслука!!!

14.   Радвам се, че засегнах някого с историята си. Отделила си не малко време да напишеш коментара си. Определено те докоснах по един или друг начин, което ме радва определено. Но доста неща не разбрах. Защо и от какво да се лекувам? Не мисля, че съм болен на психическа или физическа основа. Дали ти не си за лекуване? Съвсем нормален съм си и да уточня още нещо, което очевидно се e изгубило през твоята призма. Аз се наслаждавам на живота, отдавна се справям сам, живея сам, готвя си, чистя, пера си, върша си работата, излизам с приятели и колеги, спортувам от време на време и не съм се затворил в себе си, нищо подобно. Наслаждавам се на живота и с труд постигнах всичко сам. Съгласен съм с теб на половина. , , НИКОГА НЯМА ДА Я ИМАШ, НЕ Я ЗАСЛУЖАВАШ". Аз, че няма да я имам си го знам, едва ли е нужно да повториш думите ми от по-горните ми коментари, но дали я заслужавам не си ти човекът, който ще прецени това. Изобщо не ме познаваш, нито мен, нито нея, за да казваш за какво ставам и за какво не ставам. Хората тук не, , размахват пръста", а изказват мнение и дават съвети, за които съм им благодарен, ти си тази, която го размахва. Пред монитора, скрита зад анонимност, съдиш в случая мен и ме нареждаш - нищо зряло. С риск да се повторя ще кажа, че не ме познаваш. Не знаеш нито силните, нито слабите ми страни. С какво, например, ти си повече от мен и заслужаваш да бъдеш обичана, а аз не? Толкова нелепо изказване, някак изградено от злоба, ненавист и болка. И далеч не съм си пропилял годините, смятам, че ги използвах пълноценно и постигнах това, към което се бях устремил. Да изливаш яда си върху друг, едва ли е най-доброто, но за всичко си има хора. Както и да е, уважавам гледната ти точка, това си е твое лично мнение. И все пак, преди да започнеш да коментираш някъде, прочети точка 4 от правилника (съвет).
Не мисля, че съм виновен за това. Опитах се да я забравя, но не успях, нямам идея защо. Просто не успях. Не избледнява споменът ми за нея. Нея си обичам и коментари като н13 по никакъв начин няма да ме откажат, разбира се.

15.   Офф aвторе, зaщо се връзвaш нa 13? Инaче подобaвaщо си отговорил поне. Но я ми обясни, зaщо се съглaсявaш ей тaкa, че нямa дa я " имaш "? Зaщо? Пробвa ли, знaеш ли кaтегорично? Или просто те е стрaх от отхвърлянето и зaтовa не смееш?
Виж, aз съм женa, почти нa мaйтaп, почти без пaри си купих къщa някогa. Почти нa мaйтaп зaминaх в чужбинa и съвсем от скукa ( рaботех нa половин ден ) си нaпрaвих бизнес. Нa мaйтaп почти хвaнaх зa якичкaтa един бaтко, в когото бях тaйничко влюбенa, но той ме виждaше кaто " мaлкaтa ", тaкa го " зaвъртях ", тa и до днес вярвa, че му се е нaложило много дa ме " преследвa ", докaто склоня нa връзкa, a в последствие и брaк.
Хaйде обясни ми, зaщо си толковa сигурен ти, че нямa кaк дa стaне? ! Aз кaтегорично вярвaм, че " нямa нaчин, дa нямa нaчин ", aко е свободнa. Зa дa се чувствaш тaкa дори след толковa години, може би сте си духовни дружки и сaмо трябвa дa и нaсочиш внимaнието в нея посокa... дa почувствa.

16.   Е защо тръгваш с лошо сега. А си бях изградила съвсем различна представа за теб. Нима не виждаш, че съветите ми са изцяло за твое добро. Но щом ще издребняваме толкова- обемът на отговора ти също подсказва за това, че аз също съм успяла да те жегна малко или много, което естествено ме радва. Много ме зарадва с това: „Аз се наслаждавам на живота, отдавна се справям сам, живея сам, готвя си, чистя, пера си, върша си работата, излизам с приятели и колеги, спортувам от време на време и не съм се затворил в себе си, нищо подобно. Наслаждавам се на живота и с труд постигнах всичко сам. “ Самият факт, че седиш пред компютрите и ровиш за неща, които знаеш, че НЯМА как да ти се случат, говори достатъчно за това колко си щастлив. Реших да ти дам горните съвети като жена, която преди известно време помогна на един свой приятел- също като теб- свястно момче с положение да се отърве от манията си по една, която, ако трябва да я назовавам с подходящите епитети, може и на доживотен затвор да ме дадат. Беше абсолютно същото- за него нямаше друга и така и не си втълпи в главата, че той всъщност не я обича, а беше запленен от образ, който сам си бе изградил. А бях го предупредила : „Остава да допуснеш и такава като тази, която не заслужава и да знаеш, че изобщо съществува, да ти влезе под кожата. “ Е, не ме послуша и си изпати. А колко само съм си имала работа с подобни момиченца, на които някое долнопробно и простовато бекъмче им е ходило по гайдата и те взели, че се заблудили, че иронията и манипулативните им игрички ще минат пред всеки. Да знаеш, тази Краси щом не си имал смелостта да й признаеш за чувствата си, не е по-различна. Умишлено те е държала по- настрани, за да буди интерес у теб. Така поне смятам. А приятеля ми, за когото ти разправях се осъзна навреме и я изпързаля по най-гадния начин. Да знаеш само как веднага след това лъсна истинската й същност, че някой е успял да я изманипулира и нея и в случая поне спомена, че ти се пълнят очите със сълзи, той направи така че тя дълго време да помни какво е това рев и унижение. Направи го не за друго, а защото успях да го убедя, че ниски топки като нея, никога не могат да са искрени.. те винаги драпат със зъби и нокти да получат наготово това, за което завиждат, че други имат…и разбира се излезнах права. След това доколкото разбрах е правила някакви жалки опити да му върне, но за една жена няма по-голям срам от това сама да се предлага и да я шутират по най-гадния възможен начин.. после колкото и да се прави, че има някакво достойнство, то вече е само химера. Казвам ти тези неща, за да видиш колко много отрицателни характеристики човек може да види у някой, ако се поинтересува от него по-задълбочено и го опознае по-отблизо. А ти явно Краси не си успял да я доближиш до себе си достатъчно, за да разбереш що за човек е. Казваш, че изливам гняв. Ама, моето момче, аз съм щастливо момиче, за разлика от теб имам половинка до себе си, приятели, психически здрава съм. А това за злобата направо ме разби. Този път без нерви, наблегни отново на препоръките ми за картичката, за повишеното внимание, че не бива да се захващаш с хора, за които знаеш, че могат да те разочароват и озлобят срещу себе си, а пък след време животът да ви изправи един срещу друг и то да се наложи ти да си този, който ще й говори на Вие. Казвам ти, позволи на късмета си, който ти е дал възможността да не ти липсва нищо, да работи в твоя полза. А относно ‚‘‘хората, коментиращи тук‘‘, ти занасяш ли ме. Айде, не си струва даже да си хабя клавишите на пс-то заради тях. В предходния си коментар исках да ти въздействам и убедя, че не си достоен за нея, използвайки похвата, наречен ‚‘ирония‘, като казах, че НЕ Я ЗАСЛУЖАВАШ. Знаеш ли колко помага той. Много хора го използват само че някои по-простоватички така си вярват, че им се получава и еедва ли не са победили врага с него. Нее, нищо подобно. Мисли, момче и ще видиш, че след време, ако последваш съветите ми, ще ми бъдеш много благодарен. Патила съм си неведнъж от привидно мили и перфектни хора и това ме накара да подам ръка и на приятеля си, който също се бе оплел в мрежите на някакъв идеализиран образ, зад който се оказа че стой една най-обикновена манипулаторка на супер ниско и махленско ниво, но естествено със самочувствие за себе си до Космоса!! И си много прав, че успя да ме докоснеш. Та нали именно аз съм съдействала на човек да се отскубне от почти същата налудничава вманиаченост. Даже да си призная и аз пророних няколко сълзи. Жал ми е за теб, момче.

17.   Историята ти много ме разчувства. Не съм съгласна, че я идеализираш. Били сте пет години в един клас, имали сте близки отношения и си я виждал в различни ситуации. А пък и аз самата познавам едно такова момиче - много мило и скромно и добронамерено към всички. Така че такива хора има, макар и в нашия толкова студен свят. Не съм съгласна и че не заслужаваш любов, На кой какво му е писано, ние не можем да знаем. Имам въпрос към теб. Каква причина имаш да не я потърсиш толкова време? Социалните мрежи например са толкова популярни и вече е съвсем нормално да пратиш една покана. Или ако не ползвате, може като я видиш да поискаш телефонен номер или имейл, да излезете просто като приятели за доброто старо време. Намери някакъв начин и просто й признай чувствата си!

Ледената кралица

18.   Трогна ме историята на автора, толкова истинска и тъжна за съжаление. Имало и истинска любов на този свят, аз самата никога не съм вярвала в нея защото не смятам че заслужавам да бъда обичана. Насълзиха ми се очите от тази споделена история, благодаря авторе, и съжалявам за прекрасното момиче, но моля те потърси я, обади и се, кой знае и тя може би е самотна, боже тя даже не подозира че я обичаш, а ти си мъжа и ти трябва да направиш тази стъпка пръв.

19.   Мъжете се ВЛЮБВАТ ЕДИНСТВЕНО в жените, които не могат да имат по една или друга причина!!! Ако автора навремето се беше пробвал с нея и тя беше хлътнала по него, сега щеше да е обратното, и тя да пише тази тема, а той да си ходи с поредната.

20.   Ало, поетите, по-малко литература бе хора.. любовта не е философия.. Авторе, трогна ме, обаче много го мислиш бе мой човек, повече действия, по-малко разсъждения. Чиста и хубава любов, обаче ти я превръщаш в нещо трагично и драматично, колко не можеш и няма да я имаш.. знаеш ли може всичко да ти е наред, но ти липсва смелост.. дързост.. хората ти го казаха по-горе, не те разбирам наистина, а знам какво е любов.. готова съм на всичко за моето момче и нашето щастие, не чакай да минат още 8 години, действай, аз вярвам, че ще бъдеш възнаграден за търпението и топлите ти чувства

21.   Здравей, авторе. Искам само да ти кажа послушай сърцето си!
Аз съм жена, не съм точно в сходна ситуация, но обичам човек, който няма да повярва, че е така. Но аз мисля да намеря начин да се свържа с него и да му кажа всичко.
Според мен твоето момиче не подозира свържи се с нея, станете пак по -близки, покани я да излезете заради училището и предложи да си разкажете как се е развил живота при всеки. Сближи се с нея като приятел и един ден просто и признай всичко или просто я целуни и виж реакцията. Тя силно ще се замисли, няма спор.
Ако случайно те отхвърли, поне ще знаеш, че си опитал и че така е трябвало...
Животът е такъв, просто ни дава изпитания, пречки и невъзможни ситуации, за които трябва да сме смели и да се борим, да слушаме вътрешния си глас и сърцето. Трябва да сме смели и всичко ще е наред един ден.
Трябва да се свържеш с нея, пък каквото и да става. :)
Моля те, действай и пиши за развръзката задължително.
Ж, 24

22.   Благодаря ви на всички за съветите и съпричастността. Не е далеч времето, в което просто ще и се обадя, имам и номера, за да си поговорим, както годините в училище. Виждам, че номер 16(13) се опитва да ми помогне на база личен опит и преживявания. Но, виж, ситуацията е малко по-различна. Прекалено много пречупваш нещата през своя поглед. Помогнала си на приятел, но си познавала него и може би донякъде момичето, което той е желаел и преценката ти може да бъде доста по-адекватна. Тук нещата мисля, стоят по-различно. Разбирам какво намекваш, но не, тя не е такава, повярвай ми. Малко или много смея да твърдя, че я познавам. Не малко време сме прекарали и ми е разказвала и ми е помагала и като цяло бяхме близки. Смятам, че донякъде познавам този човек и имам собствена оценка за него. Това едно на ръка. Второ, казваш щастлива си - това много добре, не виждам някъде да съм споменал, че съм щастлив. Не съм щастлив и ще ти кажа защо. Да, наслаждавам се на живота, гледам от положителната страна, но ми идва сега на ум една идея:, , Щастлив е не този, който има много, а този, който казва "СТИГА! "". Дали имам много или малко не мога да преценя, но нямам, може би най - ценното - любовта или по-точно споделената такава. В момента ми идват 1-2 неща на ум, но ще си ги спестя, за да не решиш, че съм срещу теб.
На всички останали, радвам се, че сте толкова съпричастни към човек не открил какво е да го обичат. Дано бъдете обичани поне толкова, колкото обичам аз, защото сигурен съм няма по-хубаво от любовта.

23.   Ейй коя ли НЕКраси ще направиш нещастна?! Не се коси, не реви - аз пък взех моята Краси, която от умна, красива, интелигентна, нежна и пр. принцеса се превърна в егоистична, мърлява, мързелива, асексуална кариеристка, че и шаврантия за капак! Когато печелиш, не знаеш какво губиш и когато губиш не знаеш какво печелиш! Така е трябвало да стане!

24.   Приятелю, аз наистина исках да помогна. Просто да те предпазя от разочарования, които ще те накарат след време да отмъщаваш гадно, през кръста и БЕЗ ПОЩАДА. А когато някоя дръзне да се подиграе с неправилния човек, след това съжалява горчиво. Отново ще те призова да помислиш върху историята на приятеля ми. Сигурна съм обаче че не желаеш да разбираш как той отмъсти на евтината манипулаторка... живей си животчето и търси нещо по-достъпно..

25.   Авторе какво стана? Намери ли я? Заедно ли сте вече. Дано си преодолял тази твоя стеснителност., че е много гадно като такава силна любов се погуби. Ще чакам да пишеш как се развиха нещата.

26.   Номер 24 ти си много лош човек дано някой ден си получиш заслуженото!

27.   И защо да съм лош човек? Защото успях да убедя свой приятел, че трябваше да се откаже от жена, която никога не би могла да го оцени ли? Която искаше само да го използва. За нея може и да съм лоша, но бях длъжна да не му позволя да потъне тотално в блатото, защото после нямаше кой са го спаси.

28.   Ама ти каква си на този мъж че да му се бъркаш живота бе,от къде знаеш кое по добре за него?От къде познаваш това момиче толкова добре за да прецениш дали е искала да го използва или не!Направила си го заради себе си мила девойко,защото си го искала ти,но си го спечелила по недостоен начин.Развалила си отношенията на двама души..браво това е нещо със което трябва по често да се хвалиш,продължавай в същият дух и ще си намериш майстора.Добре че все още ме пази бог от такива злобни и лоши жени!

29.   Само не ми казвайте че отново става на въпрос за тая кривозъбата че вече ми дойде байгън от нея. Кралското семейство не е толкова обсъждано колкото оная. То не бяха теми., не бяха бълнувания превъзнасяния, .

30.   До номер 27. Защото си мислиш, че всички са еднакви.

31.   Като ти чета коментарите Н 27 направо ми става лошо. Искала си да бъдеш със този твой приятел обаче той е обичал друга, направила си каквото можеш за да ги разделиш и си успяла.. виж колко кратко, точно и ясно съм го написала а ти се обесняваш за да ни напрягаш. Защо да си лош човек.. мислиш си че си добър човек ли.. хм?

32.   Абе кво ровите повече. Искала го е, борила се е и е успяла да го вземе за себе си. В живота като искаш нещо се бориш и го постигаш. Загубилите пнякога са много досадно изнервящи. Естствено че другата ще се нервира, няма да й е кеф я. И между другото, май наистона е направила каквото трябва- когат човек е увлечен по определен образ никога не е зле някой да му отвори очите за истината.

33.   Аз например предпочитам да съм загубила отколкото да направя мръсно на някого за да спечеля нечия любов. По скоро си мисля че тя се опитала да го заблуди и настрой което е точно обратното на това да ти отворят очите за истината ако ме разбираш. Не знам и не се интересувам но със сигурност не е свестен човек това момиче!

34.   Аре пак - стадото се активира.... Авторе, има какво да разбереш от поста на номер 13 като най - важното е следното : заради дългото време, в което си решил да се самонаказваш, мислейки за нея, преценяйки ситуацията, твоите шансове, всички ве и -си, прехвърляйки ги отново нещата в главата си, ти развиваш така наречената "мания" или обсесия.. Не съм професионалист за да ти обясня с научни термини кое как се получава като химични съединения и връзки, но е факт, че преживях нещо подобно и много е трудно да се откъснеш от тази зависимост! Разбрах, че според теб ти нямаш ШАНС с нея, но ЗАЩО - така й не разбрах - да не е родена с ореол??? Вземи пък се пробвай и да се свършва дето се вика.. или - или, иначе се въртиш по спиралата и наникъде... Поздравление за силното чуство, което (знам) че си изпитвал и още изпитваш, но аз лично си правя извода от самото ти озаглавяване на историята "Тя е всичко, което искам" - че нещо не е наред с възприятията ти.. КАК може един човек да е всичко, което искаш..? Ами ако се получи да имате връзка, в която да имаш време да се запознаеш с недостатъците на г-ца Перфектната?? Всъщност това е любовта, моето момче, да обичаш някой въпреки недостатъците му, то положителните качества повечето биха ги оценили.... А ти какво обичаш - действително идеализиран образ- колкото и близки да сте били като съученици и приятели, не сте били интимни, не сте живели заедно... Вярно е, че само си казвам мнението и ти си знаеш най- добре кое и как през твоята си призма, но съм сигурен, че колкото по - бързо има развръзка - то толкова по - скоро ще ти олекне на теб, дори и да боли.. Добре де, ти ей така отстрани седейки и обичайки си я анонимно - какво очакваш да се случи, да ти звънне на вратата или да ти скочи в леглото ли.. или просто ти е кеф по - малко да се изживяваш като рицар, вехнещ по несподелената си любов? .. :)

35.   Номер 13 е права за някой неща относно проблема ти и не е зле да прочетеш какво е писала, но по добре пропусни онзи коментар или по точно тази част със приятеля й на който е "помогнала". Всеки човек прави някакви неща за своя лична изгода ама то това нейното е.. как да кажа.. долно според мен, но спрете вече не я съдете, тя си знае момичето!

36.   Доста драматично. Изчетох всички коментари даже... Но щом е намесена думичката "любов" няма как да е друго яче :)
От всичко казано най-вярното според мен е, че трябва да има някаква развръзка. Видяхте ли се? Чухте ли се поне?
Не смятам, че е лошо човек да си има блян. Важното е бляна да не пречи на всичко останало в ежедневието, връзките и т. н.
Ако случайно не ви се е получило или не ви се получи с Краси, ти пожелавам да не се озлобяваш (в отмъщението няма смисъл! То е загуба на време и енергия, които могат да бъдат вложени в безброй много положителни изживявания! ) и да не срещаш комплексирани хора, които да те облеят с отрицателната си енергия.
Към Н13 - Всеки се учи от опита си. Било то положителен или отрицателен. Всяко настоятелно вмешателство е грубо навлизане в личното пространство и не е полезно за никого. Ако някой се счита за добър приятел, той е подкрепа в последствията, а не вмешател в чуждите решения. Изказването на мнение е едно, но убеждаването в нещо си на всяка цена, си е чисто вмешателство. Да предпазиш някой от това да спечели от опита си, не е много приятелско...
Това си е само моето мислене, разбира се :) Не го натрапвам. Споделям го с най-добри чувства :)

37.   То няма какво да се коментира,думите сами говорят за човека:
"Остава да допуснеш и такава като тази, която не заслужава и да знаеш, че изобщо съществува, да ти влезе под кожата":(
"А колко само съм си имала работа с подобни момиченца, на които някое долнопробно и простовато бекъмче им е ходило по гайдата и те взели, че се заблудили, че иронията и манипулативните им игрички ще минат пред всеки.":(
"той направи така че тя дълго време да помни какво е това рев и унижение. Направи го не за друго, а защото успях да го убедя, че ниски топки като нея, никога не могат да са искрени.. те винаги драпат със зъби и нокти да получат наготово това, за което завиждат, че други имат…и разбира се излезнах права.":((

38.   Отърви се от тази фикс идея. Това чувство е само в главата ти и ти пречи да си щастлив. Несподелената любов не е истинска любов! Тя само пречи!

39.   ''Тя е едно изключително създание. Много умно, интелигентно момиче, някак спокойно, възпитано, адски красиво и симпатично, много скромно и тихо, старателно, ученолюбиво. ''

Тя всъщност е една селска мърла, на всичкото отгоре станала 300 кила. Преди поне тялото й ставаше горе-долу. Сега и там я няма. Несретница откъдето и да я погледнете.