Кои са най-добрите начини за преодоляване на раздяла
Свърши се. Това беше. Квото било, било. Факт. Писал съм тук и преди, пробвах какво ли не, не се отказах, борих се до края. Опитах всичко. И колкото и да вървяха нещата към този си край не исках да го повярвам и се надявах до последно. Както казват - надеждата умира последна, но човека умира преди нея. Сега няма сълзи. Има една празнина и чувството сякаш някой те е предал. За нея не искам да споменавам нищо, защото за пореден път ще се самоизлъжа, че тя е Човека. Но не би... Сценария си беше ясен, аз отказах да го приема до последно. Чувстам се мизерен и унижен пред себе си. Рискувах всичко, но края не се промени. Няма хепи-енд.
Една празнота и толкова. Любовта дава, но и взима.
Въпросът е сега накъде? Не мога и не искам да се затворя и да мисля за това постоянно. Всички около мен виждат колко съм смачкан и унил. Зная, че има път от тази безисходица и искам час по-скоро да го намеря, защото всичко се проточи прекалено дълго. Та какво ще ме посъветвате, как вие излязохте от тинята?
Отворен съм за предложения. Искам усмивката да се върне на лицето ми. През седмицата работя, в свободното си време се виждам с приятели. Кръгът е малък, чувствам се притиснат и ежедневието е скучно. Та вие сте наред :)

М, 25

Коментари

1.   много смешни филми (от старата генерация)
Приятели, френските комедии.. такива неща

ново, ама съвсем ново хоби
танци, английски език, скачане с бънджи

ходене
с километри съм вървяла
с едно условие - не мислиш за нищо, просто вървиш. Позволяваш на физическата умора да надделее над "сдухването"

сайтове с вицове.

Доказано е, че дори когато ти е тъжно, ако се засмееш на сила, в един момент осъзнаващ абсурда на това, започваш да се смееш наистина. Безотказно лекарство е.

Домашен любимец

Шопинг, козметични процедури (но това май е за жените)

2.   работа, излизания след хора, хобита, друг човек..

3.   Когато намериш човека, ще знаеш че със това момиче само ти се е въобразявало, че е правилно!

4.   Прекрасно разбирам как се чустваш и аз се борих и пробвах докато не започнах да усещам, че губя самоуважението си.. тогава стиснах зъби и си казах "КРАЙ" и точка! .. Имах чуството, че болката на душата ми се проектира във физическа.. С каквото и да се захванех мислите ми се връщаха все при Нея - няма как да надделееш над това в началото.. С времето ще се уталожат нещата, занимавай се с хобитата си, карай си я спокойно с френдовете, спорта също помага много - иди някъде сред природата и се натичай до безсилие, изиграй някаква яка компютърна игра ако щеш - целта е да си отвличаш мислите и да си занимаваш мозъка с нещо, което ти държи интереса.. Never give Up! ;)
м. 35

5.   Направи си голям подарък. Нямам предвид да си купиш дънки. Имам предвид следното: защо твоето 25-годишно "Аз" да не подари нещо хубаво на бъдещото свое 35-годишно "Аз"? Започни сега нещо, което да получиш готово на 35-ия си рожден ден. Това може да е малка къща с голяма градина. Или изцяло нов дизайн на дома ти. Или бунгало на морския бряг. Или усвояването на някакво умение, нов език, нова професия. Замисли се какво искаш лично за себе си най-много, започни да работиш за него днес, за да го получиш след 10 години. Ще бъдеш страшно благодарен на себе си за подаръка!
Зная, че в момента не ти се вярва, но ще имаш толкова много любов в бъдеще, че за сегашното си разочарование ще си спомняш с усмивка.

6.   Сега наистина усмивката наистина се появи на лицето ми само че тази от преди няколко месеца. Първо, това въобще не е писано от мъж, а май от авторката на "Глупостта на едно глупаво момиче", където да не повярва човек и тя е откровена един път в живота си. Казах но щом е необходимо пак- всичко действитвлно приключи, не беше нужно седмици наред сайтът да се залива с клетви и "пожелания". А в историята "Жените в живота ми" пак се долови грам достоверност в изречението-, , тя ми призна, че аз съм любовта на живота й, но че обича и мъжа си ". Еми това си звучи като ужасно самопожелание- обречена съм никога да не съм с любовта си, защото съм длъжна пред трети човек. И за още нещо беше права- още там в началото на тази сага нещо беше " объркан 24 г. мъж" имаше фрагмент " искам някое момиче но се предавам лесно, не настоявам достатъчно", още това като ми стигна до очите разбрах всичко- болната ти необходимост от това някой да те преследва, а и поне пред себе си признай, ако желаеш, разбира се- че когато хората им пука адски много за някого, не се хвърлят презглава защото отхвърлянето от него, би им се отразило меко казано зле. Та понеже знам че се чудеше защо повече не те потърсих ето го и отговорът.. явно ми е пукало :) :) Недей да мислиш че съм в депресия или нещо подобно, но ако това те кара да се чувстваш по-добре ок. И да, ще продължа живота си по начина по който го живеех преди да се появиш в него. И не е необходимо да мислиш че не знам какво се случва.. след време ще разбереш и колко "верни" приятели и приятелки имаш. Успех и Бог да прости "неосъществената" ни любов, както ти я нарече в една от историите си. Моето сърце също вече е заето и изцяло разбирам как се чувстваш в момента :) :)

7.   Купуваш си една торба с анаболи, заключваш се в някое мазе и се връщаш след 6 м. като Хълк :)

Комплекси wins!

8.   От автора: към Номер 6 - объркал си се нещо, не следя историите, но си изпаднал в няква заблуда. Както и да е, игнор за теб и това е. Към другите - благодаря за съветите, очаквам още такива. Днес правя първа крачка - записваме се с един приятел на фитнес, спорта калява и изгражда духа и тялото.

9.   Аз лично винаги съм го преодолявал с много излизане с приятели, спорт, хоби и работа. Първите няколко месеца са тежки, но после нещата се нормализират. Ако пък имаш късмета да срещнеш друго момиче, всичко се оправя много по-бързо.

10.   Прави това, което ти харесва, доставя удоволствие или което те вдъхновява!!! :)... Успех!

12.   Ето как аз го правя - Безпаметно напиване, леки наркотици, секс с почти непознати... И тридневни купони.
Действа почти безотказно. Дори и да не забравиш старата мадама, поне ще ти е по-леко на сърцето.

13.   Взимаш си две проститутки и си правите оргия.

14.   Да, номер 12, може да му по-леко на сърцето, но не и на главата. :)
Аз пък те поздравявам, че си се борил, за това което искаш. Не разбирам, защо трябва да се чувстваш унижен, мъж си! Аз пък уважавам мъже, които се борят за нещата от живота... Повярвай ми, в това, че си опитал има много повече мъжество, от това да я игнорираш или по - лошо обиждаш пред приятелите, защото видиш ли си големия мъжкар, който не тича след п. тки...
Вдигни глава, отначало ще е трудно, после времето ще го заличи....