Има ли романтика в болката?

Случвало ли ви се е да си спомняте за отминали периоди, които са били ужасни тогава във времето, с последици, довели до още по-лоши събития, но … да си спомняте сега за тях с известна доза умиление? Да си казвате, че не са били чак толкова лоши, защото сте излезли по-добри след тях? Сега, когато са минали месеци/години от тези лоши периоди, да се сещате за тези моменти дори с умиление, защото сега виждате положителните неща в негативните периоди?

На мен да! Имах кофти период от началото на 10-ти клас почти до края му. Рядко си мисля за него и въобще за училище, но всеки път усещам нещо по-специално … Има някаква романтика в болката! Има сладост в нея … Дори и моментите с ваши бивши приятели, настоящи врагове или просто никакви, ви се струват страхотни и сте благодарни, че сте ги преживели заедно! Споделете ваши на пръв поглед лоши истории, но с добър край. Такива, от които сте научили някакъв урок, направили са ви по-силни и по-добри хора. Такива, за които си спомняте с умиление. Сигурен съм, че много хора имат какво да разкажат, и на какво да научат по-младите, а и не само – всеки се нуждае от опит, макар и придобит непряко! : )

Коментари

1.   Да, толкова много пъти се е случвало! Но според мен така просто съм се опитвала да си успокоя съвестта, че не съм била такава глупачка да си падам по някого, който не ме харесва обратно, например.