Защо не започва първа?
Абе мама му стара, едно нещо не мога да разбера - защо жените никога, ама никога не правят първата крачка към една връзка. Всеки път знаци, номера, някакви потайни погледи и усмивчици и като отидеш при нея - "фрааааааааааас един през лицето". Толкова ли е трудно да седне момичето до някое момче и да му каже, че й е симпатичен, да започне разговор, да подхвърля теми и закачки. Защо всеки път момчето трябва да се черви и срамува?

Коментари

1.   Абееееееее не всички са така, моят мил съпруг, ако не бях аз да му кажа, че ми харесва и искам да съм с него сигурно все още нямаше да сме гаджета. В нашата връзка инициативата си беше изцяло моя. И изобщо не става дума за прелъстяване и секс.

2.   Аз също направих първата крачка към моето момче

3.   Не всички момичета чакат мъжът да направи първата крачка, има си и доста нахални и нахакани "каки", от които доста често няма отърване. Ако предпочиташ такива, спокойно, ще намериш. И няма да ти се налага да чакаш дълго.

4.   Какво значение има кой е първи и кой не е? Ако си харесаш някого, а той е явно по-срамежлив от теб, правиш първата крачка и не анализираш излишно това си действие. Иначе излиза, че или те мързи или си шубе. Което и да е от двете, е супер задръстено. Ако и ти си също толкова срамежлив, никой няма да направи нищо и ще си седите и ще се гледате тъпо и дотам.

5.   Има ги и такива :) Даже това лично мен повече ме устройва.Без излишен резил и глупости.Да няма смисъл да се правя на клоун пред нея.

*Syndrome

6.   Номер 3 - не разбирам ироничния ти тон. Какво лошо има момичето да прави първата крачка и защо това я прави - нахална и нахакана. А после и отърване няма.
Ж18

7.   Слушай сърцето си..каквото ти идва от вътре това прави...трябва да преследваш целите си...така може да изпуснеш момента и после да съжаляваш..На жените им доставя удоволствие да са ухажвани...но не мисля че винаги мъжете правят първата крачка..даже напоследък имам чувството,че все повече и повече жените са инициатори...

8.   А да ти донесе цветя и бонбони на срещата и да плати цялата сметка не искаш ли? Аман от пикльовци

9.   Защо ли при мен е точно обратното, винаги ми се налага да действам първа ..Аз съм на мнение, че повечето мъже(или момчета в моя случай-на 18 съм) изчакват жената да направи първата крачка или да им даде някакъв ясен сигнал. Мисля, че по-скоро искат да са абсолютно сигурни, че ще им се отвърне, за да не се провалят.
Другата част е, че все още има момичета, които мислят, че мъжът е длъжен да действа пръв.

Мег*

10.   Номер 3: Номер 6, поздравления, че си усетил иронията, но аз просто отбелязвам, че ги има всякакви, за всички предпочитания и вкусове. Не смятам, че авторът е прав като слага всички жени под един знаменател и използва силната думичка "никога".

11.   Има една приказка, че този който направи първата крачка в повечето случаи остава и по-влюбеният във връзката. :)

12.   Номер 6: Номер 10: Съгласна съм с теб. Но до сега при повечето ми връзки аз давах първите сигнали и просто не смятам, че това ме прави нахална. :)

13.   Чак сега се замислям. Аз не обичам да досаждам. Не съм от мъжете, които ще преследват до последно. Това не значи, че се притеснявам да направя първата крачка, но стига да виждаш, че и отсреща има интерес. Иначе единия се излага, другия се чувства неловко... :)
Ралф

14.   Какво значение има кой коя крачка е направил?!? Цялата идея с тая първа крачка е голяма порстотия! Ако ти харесва някой какво лошо има да му го покажеш? Без значение момче/мъж ли си или момиче/жена. Едва ли има по-голям комплимент (за който и да било) от това някой да ти покаже, че те харесва. И ако не можеш да го оцениш и реагираш правилно си пълен глупак/глупачка. Разкарай човека, който те харесва понеже си страшно готин/а и отворен/а и естествено той е под нивото ти, пък после се оплаквай и лей сълзи, че си нямаш гадже и че никой не ти обръща внимание. Дори да не е твоят човек не е нужно да го обиждаш и унижаваш, защото със сигурност, рано или късно ще се окажеш в неговото положение. И ако си мислиш, че си застраохван се лъжеш!
Бате Ицо го е казал по-кратко: Който играе пичели, който не играе-духа супата! Айде, късмет на всички дето имат смелост да пристъпят първи :)

15.   ЖЕНАТА НА 49 Г., с въпроса???
Защо един път си жена ,в друг сайт мъж ???
ТИ МИ КАЗА ДА ТИ "ДОКАЖА"...
първо : ЗАЩО не започва първа ???
второ :ЛЮБОВНИЦА ???
ИИИИ...ще продължа в същият дух, за да разбера защо го правиш ???

16.   ДО № 5 СИНДРОМ ???
ЖЕНА НА 49 г.
Зададох ти въпрос :
Защо си и жена и мъж ???
Защо се представяш всеки път различно ???

17.   Госпожо жена на 49.
Не знам от къде ви хрумна налудничавата, че се представям за жена и мъж.Аз даже скоро не съм писал в сайта.
Честно казано дори не разбрах доводите ви.

Поздрави!

*Syndrome

18.   ДО синдром :
ШЕ ВИ докажа,записвайки си
1. "любовница"
2."защо не започва първа
и.н.
ДОВОДИТЕ ЛИ ???
Ами аз влизам навсякъде,и ВИ хващам почти винаги коментарите,кога в ж.р.,кога в м.р.
РосиРос
И питам :с каква цел го правите ???
Няма да пиша току така,ако не ми е направило ВПЕЧАТЛЕНИЕ !!!
ПОЗДРАВИ:

19.   Извинете госпожо, но не мисля, че можете да докажете, че аз съм писал тези истории.Първо защото нямам интерес да го правя и второ не знам от толкова много хора, посещаващи сайта, как точно ВИЕ решихте, че правя подобни простотии.

*Syndrome

20.   *Syndrome, не ? се връзвай. Параноята явно е един от страничните ефекти на критическата възраст :)

21.   Както стана ясно от по-горните коментари,времето не прощава на никого.Едни напълняват,други оплещивяват,а трети полудяват.Аз работя в оптика.Когато клиентите си взимат очилата и се погледнат в огледалото,за да видят как им стоят , почти всеки реагира с "Боже,колко съм остарял" или"Какви са тези бръчки!Имате отвратително огледало!" Истината е ,че след 35 зрението на човек започва да намалява и не забелязва добре промените по лицето и фигурата си.Тъжно,но истина.Важното обаче не е това,а как приемаш естественият процес на остаряването.Едни хора са доволни и щастливи от живота и това им дава допълнителен чар ,особено тези,чиито бръчки са от смях,а други освен загубата на младата кожа са загубили и желанието за живот и умението да се наслаждават .И разбира се ,третият вид-хората които не могат да приемат това,смешни с късите си поли,голи ,увиснали бюстове и ярки дрехи.Затова нека всеки направи своят избор как да остарее.