Съжителството
Кога е времето да заживеят двама души заедно?
Знам, че при всяка двойка това е различно, защото и хората са различни. Но кога според вас е оптималният период. Обвързвате ли го с възрастта?

Лично според мен с нарастването на годините времето за опознаване намалява. Например ако момичето е на 20, а момчето на 25 им трябват около 2 години. Ако тя е на 30, а той на 35 и една година е достатъчна, че даже и половин, за да преценят дали искат да живеят заедно.
ако тя е на 40, а той на 50, вече им стигат и два месеца.

А вече ако тя е на 60, а той на 70 - просто и две седмици са достатъчни.

Коментари

1.   Време е да заживееш с някого веднага, щом го поискаш, и щом той/тя го пожелае.

2.   Глупости на търкалета са твоите разсъждения, без да се обиждаш. С уговорката, че всичко все пак си е индивидуално, и граници трудно може да се слагат искам да кажа, че според мен имате ли опцията да заживеете заедно, ако се обичате просто трябва да го направите, независимо на какви години сте, стига да сте над 18, разбира се.
И тъй като аз самия съм на прага на 30-те години, та мога от личен опит да ти кажа, че на мъжете и жените на тези години им трябва максимум, повтарям - МАКСИМУМ 1 месец на опознаване преди да заживеят заедно. Тук веднага подчертавам, че това важи, ако връзката е с опцията да стане сериозна, а не да си остане само на ниво секс.
На 20 годишните може да им трябва малко повече - например 6 месеца, но това е защото още им се живее, а и при тях е малко по-дълъг периодът, в който се решава дали една връзка е сериозна или не.
Колкото до 40 годишните - на тях понякога им трябва буквално 1 нощ да преспят заедно, за да вземат решение да заживеят заедно, но дори да не е така, в най-лошия случай 1-2 седмици са напълно достатъчни, особено пък ако няма намесени деца.
60-70 годишните обикновено имат нужда от просто човек до себе си, затова и намерят ли такъв/такава дядо/баба не губят никакво време и моментално заживяват заедно.
Но за едно нещо наистина си права - от възрастта адски много зависи колко бързо се вземат сериозните крачки в една връзка, това мисля е абсолютно безспорно.

3.   Според мен си прав/а. Нужно е време за да осъзнаеш какво искаш от живота. По добре е да мине година две, но да си наясно с какъв човек се занимаваш. Разбира се всичко е индивидуално. Разни хора, разни идеали.

4.   Как ги изчисли? !? С руска елка ли

5.   Аз съм 3 години с моя приятела той е над 30, но той още живее с майка си, иначе е индивидуално...