За кой ли път пропускам момента?
Здравейте, пиша ви от Чехия. Уча тук от няколко месеца. В момента е два през нощта, но много ми се иска да напиша всичко ей така, дори без да очаквам съвети. По принцип съм затворена и срамежлива... това много ми пречи в общуването. Откакто заминах полагам усилия да се променя и почти успявам. Налага ми се да говоря с много чужденци и нямам избор. Е, взех че здраво харесах един от тях. Стана толкова неочаквано. Видяхме се няколко пъти, слушах го как свири, разказваше ми различни истории от живота си и се усмихваше искрено. Толкова ми трябваше. Но отново не успях да му покажа, че наистина се интересувам от него. Просто не бях смела да проявя инициатива за излизания, прекарване на повече време заедно и т. н. Една вечер се бяхме събрали голяма компания да ходим на клуб. Всички пиха много, включително и той. После го видях да се целува продължително пред всички с едно от момичетата, явно се бяха сближили или... просто така. Както повечето целувки, които се раздават на такива места. Лесни, без никакъв смисъл. След това му се лепнаха още мацки. Както и да е... аз не съм си променила мнението за него, все още не мога. Яд ме е на самата мен, че не съм като онези. Че вечно ми пука за това или онова, за някакви принципи или чистосърдечност. Зная, че всъщност така е правилно и не се отказвам от тях. Но вече ми омръзна да съм добра. Иска ми се да ме целува както целува тях, било то несериозно или без никакви чувства. Защото е ужасно любимият ти да е толкова близо, а същевременно да го усещаш толкова далечен.

Коментари

2.   :) Историята ти.. не мога да кажа, че съм била в същото положение, но съм се чувствала така, защото се държа по същия начин.Понякога нямам смелостта да действам по - дръзко и да работя за собственото си щастие, защото..."Как ще му изглежда, дали няма да му се сторя отчаяна или нахална?"..Истината е , че навярно съм неисгурна и ми се ще другият да направи първата крачка.Напоследък гледам да съм по -пряма, но не мога да бъда такава докрай..просто това не съм аз.Не е нужно да променяш себе си, за да те хареса някой.Според мен е хубаво, че правиш малки стъпки, но не губи това,което имаш.Сигурна съм, че ще бъде оценено от някого, който има късмета да стигне до теб и да разбие стените.Мъже,които харесват, предлагащи се, лесни момичета, не биа били достойно за теб.Не знам, надявам се все пак всичко да се нареди и да бъдеш много щастлива, късмет! :)