За мен тя е умряла
Обръщам се с много специална молба към вас, читатели. От известно време не поддържам абсолютно никакъв контакт с една жена, която за жалост се влюби в мен и понеже не отвърнах на чувствата й, непрекъснато и постоянно продължава да се занимава с това, въпреки че си има нов приятел. В момента, в който научи, че и аз съм обвързан, като че ли стана още по-настъпателна и агресивна. Аз съм я „погребал“ достатъчно с безразличието си, не желая изобщо и да се сещам за този човек, но тя под една или друга форма се стреми това да не е така. Според вас има ли изобщо смисъл дори и да я посъветвам да не си хаби излишно времето и енергията, тъй като аз не я мразя, а просто ми е безразлична. Питам ви, защото очевидно несподелеността от моя страна й е нанесла тежки психични поражения и никак не ми се ще да ми тежи на съвестта, като в най-скоро време науча, че е постъпила да се лекува в някоя клиника. Говоря го най-сериозно, без грам ирония. Нямате си и на представа до какви колосални размери се умопомрачи това момиче и то само защото не отвърнах на чувствата й. Не съм и предполагал до каква степен може да се озлоби една жена, след като бъде отхвърлена. В началото като разбирах какви ги говори и върши, гледах с насмешка на всичко, но напоследък започвам да се убеждавам, че нещата са наистина сериозни. Ще очаквам съвети как да постъпя.

Коментари

101-112 от 112

136.   Той е добър човек.. Обаче се влияе от хората и кой какво казал.. Настройват го, а не ме познават. Изкараха ме каква ли не, и не им стигна мен да изкарват всякаква, но и с новия ми приятел са се заяли.
Какво да ти кажа за него, обичахме се 5 години..
Не съм искала да му преча за нищо.. Под достойнството ми е да разваля връзка, особено като не ме обича. Нека е щастлив с тази, която обича. Тя няма смисъл да се страхува и да му взима телефоните, аз няма да звънна.. , защото е и скъпо в друга страна да звъня.. особено като учех, повечето пари отиваха за образование.. и без излишни разходи.. Даже на море не съм ходила 4 години.. Те живеят в чужбина и той си мисли, че никога няма да отида в чужбина да живея, че не мога да пътувам и куп други невярни глупости за мен.. Че не мога да работя определена работа.. и още куп невярни неща.. Даже не ме е питал мога ли, не мога ли, а решил така.. без да ме пита.. Мога да пътувам, но се искат пари за пътуване.. И доста неща още мога.. , но той решил че не мога..
Дори безсърдечна ме е нарекъл по-долу, а моите приятелки ми казват, че точно от добрината си патя..
Няма значение, той е твърдоглав, и решил че съм умряла, нали го е решил.. Каквото иска да прави с която си иска, нали това иска. Нищо не мога да му кажа.. , то не може да се говори с него, забранено е.
Последният път преди години като говорих с него за 1 минута, за да го питам какво е името на книгата му, която искал да му купя и пратя по пощата, разговор към друга държава беше, тя му вдигна скандал и той си го изкара по мен..
А и ако си отвори устата, ще е с обиди срещу мен..
Аз от тези обиди се нараних достатъчно и от подигравките им... -на новата и неговите.. чрез нея..

.. Ако искаш номер 100, сподели каквото решиш, дори и да не е за този човек.. Няма да ти се разсърдя.. Но ако е нещо лошо, не желая и да го зная.. Ако си приятелка на новата, също не ме нападай.. с обиди.. , и питка не ми месете, нито дрехи ми давайте.. Вдигнете си празник с питката и празнувайте.. с дрехите.. Аз няма да ви попреча за нищичко.
Аз вече разбрах колко ме е ценял - николко- и как е позволил да ни се бъркат, да се гаврят с мен, и просто онемях той ли е това, звяр ли е? .. Защо не ме е защитил? Защото не му е пукало.. Гледал е само за себе си.. Но никога и за мен!
И да, продължавам напред..
Надявам се да сме с новия ми приятел, аз съм сериозна, той ме цени, хубав е, знае какъв човек съм, как съм се трудила честно, че съм честна знае, и се надявам да имаме с него истинска обич.. без раздели.. Въпреки това не мога да му имам доверие и да му повярвам на сто процента може би от страх от предишния. Моля се само дано той ме оцени и разбере.. и да не позволи никой да му говори против мен.. глупости.. , защото аз съм добра..

Каквото господ е решил.. обаче.. , това ще стане..

138.   Благодаря ти че си писала, че си отделила време за да споделиш, аз не съм от приятелките на новата, друго момиче съм, но съм се объркала и не е същият човек. Съжалявам но нищо не мога да напиша след като не е той това е друга история която не бих споделила просто ей така. Пожелавам ти да забравиш този идиот защото той не те заслужава.. прави се на много важен а се оставя да бъде ръководен от някаква си там п.. тка. Гледай само напред и знай че ти си направила каквото можеш дори след като си разбрала какъв е човекът който обичаш.. аз те разбирам защото преживявам нещо подобно! Успех!

139.   Горд ли си, че разказваш на всички това?
-Тя много ме обича, помощ... Що за мъж си, да докараш момичето до такова състояние?

141.   Гледаи какво нещо приятелката му ще му казва какво да прави и ще го контролира. Проверява му феисбука.. телефоните, да не и е златна уная работа бе чак ми стана интересно какво е това същество. Ама не е стока да знаеш щом ги прави тези неща за в бъдеще ще бъде много трудно да се отървеш от нея. Предствям си ако някой ден решиш да я зарежеш сигурно ще настрои и роднините ти срещу теб, такова чудовище да ми диша във врата че чак и да живеем под един покрив... ооо не, не знам какъв ти е живота с нея!

142.   Да, не е нормално, номер 32, да ми говори с такава злоба, при положение, че съм девствена и нищо не съм му искала никога от срам.
И при положение, че сама си тръгнах от него, за да не преча, но търсех приятелството му защото го ценях.. като човек. Аа това че завърших, беше огромен труд -80 изпита, и даже по психологиите имам 6-ци.. , а новата се опитва да му втълпи, че съм луда.. , защото просто й преча - не зная как, като съм в България, а тя отиде в чужбина при него, но ето пречи й всичко що се отнася до мен , даже и приятеля ми й пречи.. , дрехите ми й пречат.
Аз съм по-пълна от нея, и няма да ми станат нейни дрехи, и нарочно го е казала това да ми даде дрехи..
Но аз вече се отвратих от такива "змиийски отрови" хвърлени по мен - със злоба.. ДА се гаврят и да ме обиждат, то всичко остава за тяхните глави.. Като се подвежда по хората, един ден господ ще му покаже, че не е етично да се подиграва на някой.. , който и да е.. жив човек..
Наистина много изстрадах, защото не съм очаквала така да се гаврят с мен.. Но.. ето.. разбрах какъв човек съм обичала 5години..
Пожелавам ти дълъг семеен живот, защото щом с мен не си бил щастлив, поне сега да си щастлив.. Знаеш, че съм безкористна.. и добър човек..
Сбогом..

143.   Ужасно е мъж да се подиграва с жена. Това момиче те е обичало без да ти иска ни пари, ей така платонически. Обаче какво ли не прави човешката злоба.. (на новата му приятелка), че така да я обиждат.. (та момичето е било девствено, бе човеко, да не й развали връзката на новата от 1000000000км, просто го е обичала.
И подигравките с дрехите й, просто страшна история, седи ми грозно, непристойно. Може да няма много пари, и да няма да си купи нови дрехи.. Обучението в университет е скъпо по принцип и не ти плащат заплата А ТИ ГИ ДАВАШ ПАРИТЕ!! )!!!!
Ама той е виновен, той го е позволил.. да се гаври с момиче.. , че чак била умряла.. погреба я ЖИВА, колко нагло.. и подло и грозно ми седи.. израза ти, да погребваш ДЕВСТВЕНО МОМИЧЕ, и то защото те обичала платонически!
А, също я изкараха И луда.. Значи най-гадните неща за нея ги измислила новата му приятелка срещу нея, нали?? Ами нека някой да ти се подиграва и на теб така, да те видим как ще се защитиш!!! То момичето даже не се е и защитило..
Дано след толкова време си осъзнал, че злоба и омраза не трябва да изпитваш към някой, който те е уважавал, камоли да даваш някой да се гаври с ТВОИ ПОЗНАТИ!!!

144.   Няма по страшно нещо от прелъстена и изоставена жена...

145.   Няма по гнусно нещо от това да прелъстиш и изоставиш едно жена!

146.   144, тя не е била изобщо прелъстена да спят, защото е избягала тя от него, макар че той е искал. Тя е решила да си остане без да спят тогава, защото се е уплашила от него. Тя го е обичала само платонически. Били са 5 години приятели само, без да спят. Но той накрая много й се е подиграл.
Става въпрос за гаврата на тоя човек, отношението му е гнусно, той погребва и не му пука..
Ето това правят с новата му приятелка срещу момичето:
1. Погребение
2. Лудост
3. Подигравки
Просто е много гнусно да я заливат с пумия без да е виновна изобщо!!! Та те живеят в друга държава, нея я е било винаги срам да му говори, тя 5години като са били приятели винаги я е било срам да му иска дори 1лв., даже тя е правила приятелски подаръци, нито пък се е натрисала да спят, и сега изобщо се гаврят на нейн гръб!!! Много гнусна история създаде новата му приятелка! Отвратителни гаври измислиха!! А става въпрос за момиче, което е свястен и добър човек!!

Здраве да е, тя сега не се сеща за тях.. Тя е много добра и я е било винаги срам да легне с някой. Тя и да го е обичала, му е отказала да спят тогава. Защото не се е чувствала сигурна в него и в чувствата му. Защото е знаела че не може да му се има доверие.
Тръгнала си е първа и даже не му е дала и целувка. И по-добре, защото той нищо не е заслужил с такава мръсотия където я заля.. докато тя учеше, пък той по екскурзии водеше новата му..
Тя освен че го е обичала като приятел онези 5г. и че му е купувала неща, даже и за задачи му помагаше за домашните като пишеха заедно, еми освен че е добра, няма никакви грехове спрямо него.. Но тъй като е добра, тя какво ли не прости.. И даже като са я мачкали толкова с подигравки, тя пак не успя да изпита омраза към някого.. Просто добър човек.. Но моя съвет е просто внимавайте с какви хора дружите, защото има много лоши хора на този свят.. и всякак може да ви очернят.
И наистина тази история вече е минало, слава богу, момичето се омъжи за друг даже, има и детенце, но човек трябва да внимава, защото добрината не се разбира от всички..

147.   Абе вие нямате ли си друга по-полезна работа да вършите? Едната слабачка страда сума ти и време за някакъв смотаняк дето решил да изостави всичко поради супер тъпа причина. А после изписва сума ти и коментари в сайт, защото изобщо не му пукало за изоставената... Хора се развиват, запознават с нови хора и учат постоянно. Вие разигравате някакъв любовен цирк и си мислите че нещо важно се случва? Сериозно? Я си стягайте задниците и двамата. Щом от любов започва да се говори за самоубийства и заплахи, представям се ако един ден свършат парите, сигурно на 5-тата секундае получите инфаркт и тримата. (Визирам и въпростана достойна приятелка на автора). Щом се занимавате с подобни безмислени дейности като да мъчите някой идиот и да се лефите на това, значи и на нея и е толкова акъла.
Е. Е.

148.   Номер 146, моята история беше дори още по гадна! Все пак това момиче не му се е отдавало, избягала е, запазила е достойнството си и добре че не го направила защото сигурно отношението му към нея ще стане двойно по грубо, най малкото ще я изкара ку. ва, със такива хора подход трудно да се намери ако не спиш с него си зле, ако спиш пак зле, така че няма обеснение. Хубаво е да си влюбен но към човек който ще го оцени макар да не изпитва същото. Попаднеш ли на неподходящ мъж който само ще гледа да се възползва от теб и да се подиграва си е лош късмет. Така че си прав/а трябва да се внимава със какви хора се събираш, добрите хора са малко, по скоро трябва да се гледа на всеки с недоверие. Аз също не мога да тая злоба, всеки знае за себе си какво прави и какво е направил. Когато един човек няма съвест той няма за какво да се чувства виновен, той не вижда действията си като грешни, а като нормални, аз всъщност разбирам до някаква степен.

149.   Най-хубавият и честен коментар е на номер 148:

"Все пак това момиче не му се е отдавало, избягала е, запазила е достойнството си и добре че не го направила защото сигурно отношението му към нея ще стане двойно по грубо, най малкото ще я изкара ку. ва, със такива хора подход трудно да се намери ако не спиш с него си зле, ако спиш пак зле, така че няма обеснение. Хубаво е да си влюбен но към човек който ще го оцени макар да не изпитва същото. Попаднеш ли на неподходящ мъж, който само ще гледа да се възползва от теб и да се подиграва си е лош късмет."

Сто процента съм съгласна с теб!!! Много добра преценка на всичко и много добър съвет, наистина даден сякаш от сърце..С такива мъже като този, човек трябва да внимава, защото той изпитва агресия и омраза без причина.., а и тя не е спала с него.., защото е усетила какъв е.., макар че го е обичала..По принцип девствените жени не избират първия мъж ей така..за бройката..По принцип хората с морал и етика се отнасят по-различно и към секса..Правят го с обич и то когато срещнат любовта..
И да, по-добре ,че не му се отдала, и си е тръгнала, защото ако му се беше отдала, той пак щеше да я смачка и този път много повече щеше да я заболи..

101-112 от 112