За мен тя е умряла
Обръщам се с много специална молба към вас, читатели. От известно време не поддържам абсолютно никакъв контакт с една жена, която за жалост се влюби в мен и понеже не отвърнах на чувствата й, непрекъснато и постоянно продължава да се занимава с това, въпреки че си има нов приятел. В момента, в който научи, че и аз съм обвързан, като че ли стана още по-настъпателна и агресивна. Аз съм я „погребал“ достатъчно с безразличието си, не желая изобщо и да се сещам за този човек, но тя под една или друга форма се стреми това да не е така. Според вас има ли изобщо смисъл дори и да я посъветвам да не си хаби излишно времето и енергията, тъй като аз не я мразя, а просто ми е безразлична. Питам ви, защото очевидно несподелеността от моя страна й е нанесла тежки психични поражения и никак не ми се ще да ми тежи на съвестта, като в най-скоро време науча, че е постъпила да се лекува в някоя клиника. Говоря го най-сериозно, без грам ирония. Нямате си и на представа до какви колосални размери се умопомрачи това момиче и то само защото не отвърнах на чувствата й. Не съм и предполагал до каква степен може да се озлоби една жена, след като бъде отхвърлена. В началото като разбирах какви ги говори и върши, гледах с насмешка на всичко, но напоследък започвам да се убеждавам, че нещата са наистина сериозни. Ще очаквам съвети как да постъпя.

Коментари

51-100 от 112

56.   Тъй като виждам, че номер 55 от самото начало се вживява в ролята на адвокат, искам само да уточня, че въпросното момиче съвсем съзнателно и целенасочено си избра да не играе вече никаква роля в живота ми. Аз уважих решението й, а вече, че след това е започнала да съжалява за действията си, много лошо за нея. 55, повярвай ми, че тя самата се погрижи достатъчно да ме настрои срещу себе си, доста преди другото момиче да се появи в живота ми. Важното е, че сега вече всички сме добре и доколкото разбрах се е възстановила, така че ни остава да гледаме само напред.

Автор

58.   Просто си я нарочил като черната овца и каквото и да ти кажем, ще търсиш все в нея вината. А за да е била с теб, е трябвало да отидеш при нея, и да седиш и на хотел, но да седиш. Като виждаш, че е стойностен човек, не спала с мъж и избрала теб за първи, да си я предпазвал от клюки и подигравките на новата.
А ти - давай да я очерниш, защото не била спала с теб.
Помисли си добре как да не я черниш, и се постави и на нейно място от другата страна - когато обичаш някой и той те обижда неоснователно.
Дано другият да я разбира повече от теб и не се хвали как тя го обичала, пък той взел друга и как й се подигравали.. Боже, боже..
ТИ така ако си й говорил със злоба- "ти ми пречиш, умряла си", как да спи с теб..? То така ли се прави.. , само може да избяга.. Само си я стресирал.. пък тя е нежна, виж че не е спала с мъж.. и я е страх от 1-вия път. Успокой я.

Другият път по-мило с нея се дръж! Ако се видите.. , не я нападай, а я защити от новата.

59.   Хора, тази наистина е с неимоверна травма от поведението ми. Започна да ми звъни посред нощите как не можела повече, не понасяла новия си, подигравали й се всички колко смотан и неугледен бил. Заплашва ме, че ако не оставя приятелката си и не се върна при нея ще се самоубие. Не знам в какъв филм се вкарах. Откъде ми се изпречи на пътя тази психарка. Не знам много за семейството й, но дали да не се свържа с някой неин роднина да вземат мерки, че ще вземе да направи верно някоя поразия накрая. Посъветвах я да поиска утеха от приятеля си, тя ми крещи, че едвам го понася и вече не издържа с това изкуствено поведение. Била като в капан- не можела да го остави, но и го ненавижда. Аз какво да права- питка ли да й омеся ? Загърбила всичките си приятелки, защото те постоянно издавали били всичките й тайни и сега си нямала никого. Приятелката ми предлага да й пратя 2, 3 чувала със стари дрехи, защото с приятеля й са доста зле. Дали това ще я омилостиви малко ? Страдала от безсъние и постоянно си мислела за нас. Мани, чак па такова влюбване. Преди ми подхранваше егото, сега ме кара да я съжалявам, че стигна до тук. Наистина е много зле. Дано да се вразуми, че на лошо отиват нещата.

60.   Просто престани да й се подиграваш..И остави да е с приятеля й. Дори да не го понася, ще се справи с него защото това е нейната връзка, не твоята..Новата ти приятелка да не обсъжда дрехите й. Не е нейна работа кой как е облечен. Не й пращай никакви дрехи, защото това е унижение и подигравка спрямо нея. Все едно й се подиграваш, че няма дрехи..Няма да се самоубие ,но не й пращай отрицателна енергия. Отиди на църква. Изчисти се духовно. Промени си отношението към хората, които страдат. Не говори с нея, ако е със злоба. Бъди по-милостив без да я унижаваш. Говори мило и нормално и разбрано. Престани да говориш на новата за това момиче. Много злоба има новата..Пак иска да я унижава с дрехите..
Ти просто не говори с това момиче..Гледай си твоята връзка.

61.   С приятеля й каквото има, то е тяхна работа. Не я унижавай с дрехи да й даваш. Не я обиждай за дрехите им и за други неща в очите, защото това ще я натъжи. Дръж се добронамерено и загрижено, като човек който е лекар-психолог и е по-силния в момента и й окажи помощ с разбирането ти. Разбери я какво ти казва и й обясни по човешки, че няма как да се върнеш при нея, но все пак ако иска някаква помощ, ще й дадеш, но тя да предложи каква помощ, без да й натрапваш помощ. Препоръчай й чай от маточина , и й кажи да не се тревожи и да си спи нормално..Кажи й , че има и други нещастни любовни случаи, но един ден истинския човек ще дойде при нея и тя ще е щастлива с него.. Не замесвай новата ти изобщо , нека новата не знае за всичко това..., за да не я обиди с нещо..Момичето ще се оправи, просто й обясни човешки..
Говорете с нея ако трябва и 3 часа , но нека накрая да й помогнеш да осъзнае , че тя ще намери истинка любов, споделена от двете страни..
Айде късмет ти желаем..

62.   авторе, излез с момичето за 2 часа. Отидете на църква, запалете свещички и в двора на църквата седнете . Там й обясни с добро отношение, че няма смисъл да се тормози и че тя ще срещне истинската любов.
Прости й за грешките й, че те е търсила от обич и поискай и тя да ти прости, че не я обичаш. Не я обиждай за дрехите и не й давай дрехите на новата, защото това е унижение. Нека новата не знае нищо, защото я мрази.
Бог ще ви помогне накрая да няма такава омраза между хората.

63.   Чай от маточина, а??? :) Не ми се вярва, че ще й помогне. Определено ще са й нужни много по-сериозни успокоителни, но тя си избра този начин. Като успея да я успокоя, моментално ще ви похваля тук, обещавам.

64.   Здравей авторе, мисля че не трябва да излизаш с нея както те съветват повечето. Ако е така както го описваш тя има проблем и то много сериозен, мисля че си се насочил правилно да поговориш с родителите й.
Според мен ако се срещнете с нея това ще усложни нещата, ако е такава каквато я описваш тя ще изтълкува поведението ти по начин който й се иска и ще те вкара в други филми. Мисля че повечето не разбират че ти всъщност си подложен на психичен тормоз, а заедно с теб и приятелката ти. Всеки малък жест на внимание от твоя страна ще се тълкува че ти имаш чувства към нея, тези хора като въпросното момиче пречупват действителноста и живеят в свой измислен свят и си вярват на фантазиите. Не съм изпадала в тоето положение, но донякъде в положението на въпросното момиче и знам как човек се залъгва и как всеки жест му прави силно впечатление. Аз все пак съм доста силна жена и спомоща на приятели успях да усъзная действителноста, но изглежда тя е по слаба и й трябва професионална намеса. Един такъв човек не може да се повлияе от няколко часа приказване и то с обекта на желанията си.

68.   Авторе, ти когато обичаше това момиче, как би постъпил с нея? Нима трябва да слушаш все хората как да постъпиш, нямаш ли си собствена преценка в сърцето си какво да правиш? Говори ако трябва с баща й, но според мен момичето още мисли, че ти си същия мъж, който я е обичал преди и ти вярва, а друг е въпросът, че ти си я лъгал и залъгвал, и давал напразни надежди.. а тя е имала нужда от истинска обич, любов и секс.

Чета ти поста "тя сама си избра това" и сякаш ти прави удоволствие, че страда и се мъчи.. , и че новата й се подиграва.. Сякаш ти харесва, че я наказваш. Абе човек, ти да я защитиш не можеш ли? Какво е виновна, че те обича тя, като не е спала дори с мъж??? Нямам думи.. НАложил си бил идеята да е умряла, ама... искал да я целуне, обаче хванал нова, ама на новата приятелите я обиждали, после тя ревяла нощите, после пък приятеля й не харесали с новата, после пък дрехите й, после пък й се подиграват че го обича още, после че страда се подиграва, после новата, нейното обкръжение, стига обиди по това момиче.. Обича те без да иска нищо и като не искаш да се срещате, не се срещайте..

Ти си виновния, че си я лъгал за първа връзка, а ОБВЯНЯВАШ че тя си тръгнала - не спала с теб, а тя си тръгнала защото се уплашила от твоя изказ.. и затова умряла за него и той С ДРУГА, ЗАЩОТО ТЯ СПАЛА С НЕГО БЪРЗО.

То не беше смърт, то не беше подигравки спрямо нея, как те обича още не зная.. и то първа любов.. Е, да, беззащитна е, но според мен е повече от теб с любовта си, отколкото от новата, където се прави на добра, че ще й давала дрехи, където как ще й ги даде, като тя гледа да я унижи и ти си се събрал с такъв човек!!!! Писна ми, това не е честно спрямо нея.

Не можеш ли да разбереш как я унижава новата? Дори да не я обичаш вече, не й го позволявай - това е човек който наистина те е обичал. Наистина по-добре не се срещайте с момичето, защото тя е прекалено чувствителна.. и те обича.. , а ти не си заслужил тази обич..
Прояви разбиране и ако трябва пък 3 часа й отдели, но си изяснете случилото се..
Тази новата е опасна, казвам ти. Много настройва, много унижавар много злоба, чак не ти дава да говориш с момичето.. Много те е объркала.. Сигурно не й е на нивото и класата.. Я вземи ги сравни двете.. Момичето така ли говореше за по-предишната ти? Нещо ми се струва тук, че всичко идва от новата.. тия настроения.. на омраза.. а ти се луташ..

69.   "но тя си избра този начин" - като че ли я съдиш, че не е спала с теб тогава. А ти си виновен за това, че не е спала с теб тогава.. Тя ли те заряза или ти? Я, кажи успя ли да я успокоиш вече :), разбрахте ли се мирно? Обаче новата ще умре от яд.. , ако се сдобрите, ха-ха. Като новата й даде дрехите й, да не стане по-хубаво от нея момичето, ха-ха.. че тогава трета световна :)

70.   Как можа да причиниш всичко това - залъгване, че я обичаш, изневяра, подигравки и да седиш безучастен, когато някой страда? Не се ли чувстваш поне малко виновен? Защо търсиш вината в нея и каква вина има тя, че ти е повярвала и че те е обичала? Не прекалихте ли, че чак луда я изкарахте? Това е човек, който е добър и даже първа връзка не е имал, и е положила труд за образование, за разлика от новата ти.. , на която светът й пречи, когато нещата не се развиват в нейн интерес.. Дрехи щяла да й дава.. , тя от злоба ще умре, даже не ти дава да говориш с момичето.. Я малко бъди мъж и се осъзнай кой е добрия. Искаш да я целуваш предишната, а тя си избрала.. сама наказанието.. Искаш да се успокои, а я обиждаш. Хем умряла, пък искаш да я видиш.. Какво, ще запали чувствата отново ли?? Защото не се прави, че не може да ги запали.. Има душевност това момиче и ти не можеш да го отречеш, дори и в начина, който те обича и страда си проличава.. А който иска да я очерни, да я очерни и с най-хубавите дрехи да се облече новата, като злобее и се подиграва на момичето, когато тя страда от предателството ти, новата с нейните задкулистни цели, нищо не струва..
Защо си загърбихте любовта, защото ти реши, че тя била умряла, че не спала с теб.. веднага.. Е, не всеки спи с някой веднага.. , но това не означава, че не го обича.. И сега я мрази още, още я мрази.. , а защо.. защото не разбираш нищо.. Новата била добра, била човек, ама не.. Точно обратното.. А предишната била безсърдечна, ама е точно обратното.. Приятелят на момичето бил смотан, ей, сега и него очерни новата.. Тя тази много злобна новата..
Аз направо тука те виждам теб как си те разиграва и настройва да мразиш..
А с момичето всякаква гавра.. Просто нямам думи.. И това с човек, който даже не иска нищо от теб, на разстояние, и девствен! ТАка ли се постъпва??? Осъзнай се! Ти си виновния, че не защити свястното момиче.. И да защитиш, доброто, не значи че ще спиш с нея.. , а просто че си честен.. поне пред себе си и постъпваш честно с човек!

71.   Авторе не ги слушай тия тъпи патки, които коментират.
Какво се е случило между вас никой няма как да знае освен само вие двамата.
Ти си избрал да бъдеш щастлив , а с нея не си бил щастлив.
Така че взел си най-доброто решение за себе си, но не си сисгурен в него. Просто трябва да си по-сигурен в себе си

72.   b4d0183a10, абе вземи се спри бе, жена! Да не си й сестра на потърпевшата, че толкова фермани изписа и не се спираш! ВИЖДА се, че си един и същ човек, престани да пращаш милиони постове все едно са от милиони различни хора!!!

77.   Ако двама човека имат чувства един към друг според мен трябва да са заедно, другите хора и това което се случва около тях нямат значение, да обичаш някого и той да ти отвръща със същото това е щастие! Но ако вървиш срещу себе си и това което искаш вътрешно ти ще бъдеш нещастен и в един момент ще го разбереш но тогава ще бъде вече късно!

80.   Номер 72, може и баща да съм й по твоята логика. А ти да не си от приятелките на новата, където го настройват против момичето??
номер 71, ти откъде знаеш , че не е бил щастлив с нея като иска все още да я целуне?
Не трябва ли той да определи бил ли е, не е ли бил щастлив с нея..,иска ли , не иска ли с нея..,обича ли я, не я ли обича вече..
Това той трябва да го знае и почувства най-добре. Защото хората могат да му кажат да се хвърли в река Марица, но той нали има мозък и преценка дали да го направи..
Така , че авторе , слушай сърцето си и не мисли за смъртта..Действай смело за любовта ти, само напред!!! Която обичаш, с нея бъди!

84.   Ако това момиче за което пише автора е като
Тази под номер 80 и останалите коментари които е писала го разбирам идеално. И аз не бих издържала такова държание. Девойко спри да пишеш глупости. По една или друга причина хората са се разделили, ако изобщо са били заедно. Живота продължава, човека няма вина зс това, че тя е лабилна, престани да му вменяваш такава.

86.   Номер 84, аз не съм 80 и най вероятно не съм и момичето за което говори автора, но ако и на теб ти се беше случвало да преживееш нещо подобно едва ли щеше да разсъждаваш така. Ти не знаеш какво е да обичаш някой който се е подигравал с теб, който ти е давал напразни надежди, използвал те е а после те е оставил без капчица уважение. Да.. всичко е приключило и той си живее живота със друга, но кажи ми, би ли забравила и как би се възстановила след преживяното? ! Знаеш ли за какъв дълъг период от време става въпрос.. мъчителен а той твоята любов се радва на другата и създава семейство, тези неща които ги прави със нея ги е обещавал и на теб, лъгал те е докато си намери по подходяща, как ще се почувстваш? ! Такъв е живота понякога... жесток, защото тези които те нараняват не си получават заслуженото!

87.   Ей, големи упреци от номер 84, затова че му казвам да слуша сърцето си, а не хората какво му казвали и да е с тази, която той обича истински.
Имаш 8 граматически грешки, номер 84, само в 2 изречения. Да се надяваме, че не си някоя от приятелките на новата.
Номер 77 е написала най-правилно.
Просто не говори против момичето, номер 84, нито против мен, защото той има мозък и сърце, и то ще му каже коя да обича и коя да избере!!! Въпреки многото одумвания, очервания срещу това момиче, че била различна категория и етнос или там каквото му казали хората, сърцето му знае коя е истинската и коя да обича..
Късмет авторе! Избери тази, която обича сърцето ти!! Всичко друго е заблуда!!

88.   Номер 86 ти коя си, че ще ми казваш, дали умея или не да обичам.изобщо как смееш да даваш оценка на това как аз преживявам нещата,дали изобщо съм ги преживяла и т.н. Нали не си мислиш, че само вие и тази под номер 80,която е нашарила коментари тук, знаете как се обича и само единствено вие сте били наранявани. Нямаш идея кой, през какво е минал! Ама тук да драматизирате и хленчите и 100 пъти да напишете , колко е винове, вече прекалявате. А от начина на писане на номер 80 си личи , че момичето има проблем и много лично приема нещата. Много се вживява. Аз съм жена не си мисли, че не съм искала да умра след като ме истави моя бивш. Изневери ми, лъга ме и т.н.......след него едва се събрах, парче по парче. Толкова беше станал част от мен, че когато ме остави не исках и не знаех как да живея. Мислих си, че никога няма да обичам така пак.но бях само на 22. Сега съм омъжена,щастлива, имам човек до себе си, който не цени и с който се допълваме.времето наистина лекува, клише но е така. На бившия си желая само щастие. И честно казано и аз като автора мога да кажа- той не дъществува за мен, не ме вълнува,не ни пречи , не ме касае, нямам желание да го видя да знам за него и т.н

89.   Не е необходимо повече да се спами. Сринатото й самочувствие е вече факт и няма повече смисъл да се занимаваме. :)

90.   Е къде отиде ти сега за граматическите ми грешки да се хващаш. Пиша от тел. Гледам си и детето и не съм от етнос и т. н. неудобно ми е дс пиша от тел. Но смятам, че автора ще ме разбере. Честно да ви кажа на вас двете пишещи и драматизиращи на вас по ви прилича да сте от махлата, както се казва. То бива драми, то не е чудо.

92.   няма смисъл да се занимаваш вече, номер 89 авторе, само имаше смисъл когато я използваше нали?? Авторе, направо ме отвращаваш, с твоята безчувственост и безхаберие. Ти й го срина самочувствието, с твоя грозен изказ.. Всяка твоя дума я стъпка, нагло същество!!! НЕ заслужи капчица и от любовта й! Защо тя ти даде толкова много, защото е толкова добра ли, не зная..

93.   Номер 88 според мен ти не можеш да съчувстваш, коя си ти пък да ми казваш какво да правя, каквото си поискам това ще пиша! Аз съм силен човек и не съм тръгнала да се самоубивам, нито пък съм тръгнала да развалям нечие семейство, но след като мога да говоря защо да мълча, след като мога и искам да изразя мнение защо да не го направя, всяка връзка сама по себе си е различна я недей да сравняваш моята със твоята. Тук хората се опитват да помогнат, ти като не можеш за какво коментираш, само за да се хвалиш ли?

94.   Гледаи ако искаш и дето на съседката от тоята махала, хич не ме засяга какво правиш, то със такива злобни и безчувтвени хора вярно няма смисъл да се занимавам, смятай... в днешно време такива като тях стават родители.

96.   ами хора, с една дума историята е, че:
1. авторът го командва новата и изкарват момичето "черната" овца за всичко.
2. А момичето е добрата, но не е спала с него за първи път, защото се притеснила.
3. Но новата спала с него, защото е от село без развитие и да отиде другаде да живее на по-хубаво място.
4. И сега затова момичето била умряла за него, защото не спали, но и понеже хората на новата му говорили против момичето за категорията й, без да я познават лично.
5. Накрая с грозния си изказ и подигравки авторът и новата са й стъпкали самочувствието на момичето.
6. И накрая на авторът не му пука.. за момичето..

97.   Да, да. Разбрахме вече. Само вие двете можете да обичате, само вие сте били наранявани и само вие можете дс съчувствате. Вече започвам да си мисля, че сте пряко засегнати в тази ситуация иначе няма причина да приемате толкова лично нещата. Че и приятелката му намесихте, знаете колко е "лоша", как го "настройва" и т. н Изобщо във филма сте. А авторе аз не мога да разбера защо продължаваш да се занимаваш с нея. Оставия да си бъде с новия приятел. Гледай си себе си и твоя живот. Ако е нужно обясни й, че всичко е приключило и продължавате по отделно. Защо е нужно да се драматизира толкова???

100.   96 ти автора ли си? Аз никъде не видях автора да е написал нещо подобно. Ти как си нсправи тези гениални изводи? ! ако не си въпросното момиче излиза, че имаш гадателски способности. човек направо да ти зависи за въображението и драматизма които предаде на историята.

101.   Номер 97, защо новата е лоша ли, защото тя:
1. накара го да няма фейсбук, поща, телефони
2. не му дава да говори с момичето по никакъв повод, дори приятелски, не любовен, много ясно..
3. защото се подиграва на момичето за всичко непряко, а косвено - относно дрехите й, приятеля й и др. неща.
4. настройва хората да му говорят против момичето и да я мразят и контролира целия му живот
5. защото тя е в основата той да говори по този грозен начин и да е така заблуден коя била добрата.

Той е добър човек, но нищо не му пречеше да поговори нормално поне 1 път с момичето, след като твърдеше, че ще останат приятели, каквото и да стане.. Дори без приятелска целувка.. , както той каза можеше да си кажат две думи..

Но явно няма смисъл.. Момичето е прекалено добра за тях.. и няма смисъл да я обиждат повече..
Тя нищо добро не видя от него.. Само унижение и обиди.. , защото се притесни да спи с него.. бързо..
Но при първия път се изисква повече разбиране, а авторът явно не му е пукало за нея, щом я остави толкова бързо.. и не я защити 1 път, а само я нападаше все едно му беше "трън в очите"... и то без да има вина... я изкараха виновна.. за всичко, за да може оная новата хитрата да ходи тя..

102.   Не, няма как да съм замесена, аз не познавам тези хора но в началото си мислех че може би аз съм момичето, обаче много неща се различават от описаните тук, така че не съм аз :) Просто ми се искаше ако не мога да го направя за себе поне да се опитам да помогна на някой друг. Мнението ми както казах е че авторът не е безразличен, има нещо, има някакви скрити чувства и за това продължавам да пиша. Мен лично много ме радват хората които не им пука от това кой какво щял да каже и обратното другият тип са тези които дразнят. А вие кой тип от двата повече харесвате.. ама чесно? !

103.   Знаете ли, b4d0183a10 горе-долу налучква, но положението БЕШЕ малко по-различно. Сега моля модераторите да публикуват последния ми коментар по темата. Наистина обичах тази жена като най-големия глупак на тази земя и то в продължение на няколко години. А тя нееднократно си позволи да се отнася към мен като към отрепка и човек, който не е сигурна дали заслужава изобщо да присъства в живота й. Датата, от която споменах, че за мене тя вече не съществува, дано поне става ясно на някои хора, е тази, в която това момиче за н-ти път си позволи да ми забие нож в гърба и реших категорично, че този човек никога повече няма да има място в живота ми. Вярно е, че ми беше много трудно, но успях да се преборя и да продължа напред. Вярно е и друго- че й пожелавам късмет и дано тази прословута любов, която цял живот е търсила, да я даде на човека, който най-много заслуважа и наистина да се чувства пълноценна и щастлива.

104.   А моето мнение, че не си наред. И това ясно се вижда от небивалиците, които си написала. Пишеш все едно си сигурна и знаеш, а автора не е дал такава информация. Ти направо узорпира темата и неговата вече бивша. А нещата, които си написала все едно си сигурна в тях на практика няма как да знаем дали са така от оскъдната информация дадена от автора. И най- грозно е че за цялата тая каша изкарваш новата, а тя е в заварено положение. С човек е, който не е прежален от бившата му. Ти как би реагирала, ако на приятелят ти, бившата му звъни и се държи като психично болна. Плаши, че ще се самоубие и т. н Той е този, който трябва да поговори с това момиче и да му обясни, че нещата са приключили.

107.   "Датата - това момиче за н-ти път си позволи да ми забие нож в гърба и реших категорично, че този човек никога повече няма да има място в живота ми. Вярно е, че ми беше много трудно, но успях да се преборя и да продължа напред. "

Авторе, не е вярно, никой не ти е забил нож в гърба. Тя те обича БЕЗ ДА ТЕ Е ПРЕДАЛА, БЕЗ ДА ТИ Е ИЗНЕВЕРИЛА, НО Я било СТРАХ ДА СПИ С ТЕБ, ЗАЩОТО СЕ ПРИТЕСНЯВАла, ЧЕ ТИ НЯМА ДА Я ПРИЕМЕШ после, че ще я зарежеш, , ЧЕ Й Е ПЪРВИ ПЪТ, ЧЕ Е ДЕВСТВЕНА, а ти ПРОДЪЛЖАВАШ ДА я наказваш С ОБИДИТЕ ТИ и тя страда!!!
Разбери, че можехте да имате семейство, а не да я караш да плаче.. Тя много се промени и е станала по-добра.. Много го изживя.. твоето поведение и твърдост..
Защо да чакате друг живот, за да сте заедно? ТОлкова ли сте глупави, че НЕ МОЖАХТЕ ДА СИ ПРОСТИТЕ?
По- добро момиче от нея НЯМА.. Тя завърши даже още едно образование с език, и само учеше, и никъде не излизаше, с никакви мъже, вярна ти беше.. НИкой не ти е забивал нож.. А ти я обиждаше само.. заради новата ти.. , която даже луда се опита да я изкара..
И тази тема сигурно я чете и новата, защото тя се опита да я напада пак..
Чу ли, не си причинявайте повече болка.. ПОНЕ СЕ СДОБРЕТЕ.. като приятели поне.. ТЯ Е МНОГО ДОБРА..
Любовта се среща един път в живота.. , а без ЛЮБОВ НЕ СЕ ЖИВЕЕ ПО СЪЩИЯ НАЧИН, КАКТО СЕ ЖИВЕЕ С ЛЮБОВ!!
ЖИВОТЪТ ви още не е свършил.. НЯма да се съберете на 60 години, я.. :)
Ако умре наистина, по-хубаво ли ще ти е да й носиш тогава цветя на гроба????
Кой ще ги приеме тогава??? Задгробната плоча ли??
Опитай ти да я потърсиш и се сдобрете.. , че вече.. с твоята твърдост ми изкара душата... приживе!!!
Чу ли??

108.   ще помоля номер 103 ако е възможно да конкретизира за кого точно става въпрос, ти авторът ли си, защото авторът никъде не е писал че е имал връзка момичето.. че я е обичал и че тя е негова бивша!

109.   103, 105 и останалите коментари от същото момиче не са от автора. И аз това я питах. Как смее да пише неща, които автора изобщо не е споделил. В голям филм си се вкарала девойко и от писането ти личи, че не си на повече от 20. А ако си, жалко за теб. И стига вече вини тая нова. Ти не разбра ли, че ако ще и 100 нови да дойдат, ако автора иска да е с нея, ще бъде. Човека явно не иска. нямал да намери по-добра, човек един път се бил влюбвал в живота. Бля, бля. Все едно пише някой 14 годишна пубертетка. ако ти си тази, която е оставил автора го поздравявам.

111.   Ти я обичаш, тя те обича не виждам проблем тук.
Преди време имах история която много се доближава до твоята да не кажа, че е почти същата. В такава ситуация виновни са и двамата според мен. Може би аз съм създала грешна представа за себе си или той е останал неразбран в това което търси, в случая само секс. Може би донякъде беше прав защото между нас има хиляди прегради и в случая беше най доброто решение. Не исках само секс, не можех да приема това предложение. Обичах го. Понякога се питам ако знаеше щеше ли да се промени нещо. След моя отказ той се промени до неузнаваемост, наговори ми думи пред които аз онемях. Не ми остави избор. Всичко в което вярвах се разби на пух и прах.
Отдръпнах се от него. Вътрешно съм му простила всичко и знам, че и той ме обича но никога няма да ми го каже.
И двамата сме трудни характери.
И без това живота не прощава на никого не го усложнявайте още.

112.   Какво всички го нападате автора. той си знае най-добре. Има супер нахални хора, които са свикнали да получават всичко и когато се почувстват отхвърлени за пръв път в живота си, причаткват и този който ги е отхвърлил се превръща във фикс идея за тях и трябва да го имат задължително - и не че е толкова от любов, колкото вече се превръща в болестно състояние и злоба!!! Лично аз познавам такива хора, така че не съдете пича без да знаете мотива му да не иска да има общо с нея :) Тая за мен е пълно досадно куку...

113.   авторът е написал, че я е обичал с години, а тя го е обичала с години и още го обича. Девствена го е чакала и го чака. НЕ му е изневерила. - НЕ обиждайте стойностното момиче заради някаква от село спала набързо с него, за да им развали връзката..

Авторе, аз ако бях на теб, бих спал с нея, не само защото сте се чакали толкова време, а защото го заслужавате!!!

114.   Аз ще да спра да пиша по тази тема на всички ни стана ясно че авторът няма да промени своето решение. Иска ми се да дам част от моята сила на това момиче за да може да се съвземе, просто има хора които са по слаби психически и направо не знам какво щеше да се случи с нея ако беше във моето полужение. На никoй не го пожелавам защото най много боли когато е имало любов, когато ти казва в очите че иска да е с теб, когото прави любов с теб а не секс, когато споделя живота си и времето си с теб. Един ден той си тръгва без да ти каже защо, без обеснения, казва че не иска да чуе за теб абе сякаш не се познавате. Но все пак тази история не е такава и авторът не е толкова виновен, но той се чувства така въпреки че не си го признава и се страхува да направи това което иска!

117.   Сайтът уж бил за споделяне. Някой споделя история, а под историята има не коментари, а нападки! И аз не мога да разбера защо е това нахвърляне върху автора??? Все пак за да се случи нещо, са необходими поне двама души. Не може да има само един "участник". Тя не е малка. И дори и да не съзнава какво прави, никой не може да бъде отговорен за действията й. Не мисля, че си й нанесъл тежки психични поражения... тя най-вероятно би реагирала по този начин на всяко друго любовно "разочарование" /предполагам, не я познавам аз, а ти /. Не съм съгласна, че тя е слаба психически. Както хората усещат по-силно или по-слабо физическата болка, така усещат по-силно или по-слабо емоционалните сътресения. Не е и озлобление, авторе. Освен това, номер 112, когато човек е свикнал да получава всичко, се държи по- друг начин! Колкото до приятелката на автора... никой не се постави на нейно място... тя ревнува, което е най-естественото в цялата ситуация. Не знам останалите коментиращи как направиха разни цветущи изводи по написано от автора. Авторе, никой не може да заповядва на сърцето, така че е невъзможно да имаш вина, за това че не споделяш чувствата й! Но според мен/пак мое мнение/, просто не е трябвало да гледаш на нещата с насмешка и е трябвало да поговорите още в началото. По-голяма част от коментаторките привнасят своите преживявания върху теб. Не ги слушай! По-принцип не давам съвети, но просто да ти кажа, да не им обръщаш внимание. Те са все пак жени, момичета! По-трудно им е да се поставят на твое място! Освен това стилът на написаното от тях е малко като... от жълт роман! Но е нормално.. това е характерно за жените. И именно защото е толкова характерно, не трябва да му се придава особено внимание! Всичко това го казвам, без да искам да засягам коментаторките! Защото съчувствам и на тях! Не знам, надявам се авторът е съгласен с моето мнение по въпроса! Номер 70, къде авторът е споменал, че й е казвал, че я обича? Също така, номер 107, не ме нападай! Наистина, харесва ми с какъв плам защитаваш това момиче /очевидно ти е близка/. Вярвам, че тя е добра, ученолюбива, интелигентна и др.. Но това какво общо има с чувствата? Тя и да е "най", когато няма взаимност, нещата не може да се случат!

118.   не го познавам човека, ама и вие надали го познавате не може да го съдите без да сте били на неговата, щом е преценил така значи така е нужно, а и наистина нейното може да е психическо заболяване вече и няква мания шом го преследва - насила хубост не става, като го е обичала да си го е задържала да не е прайла да го губи. Знам ги аз тия девствените, ( по специално тея дето много се пазят) пазят си оная работа като злато, после не можех да ги спреш - имам такива познати. Остейте момчето намира даже не познавате новата му да я съдите вие да не сте по - добри бе, никога никой не сте наранявали и прочие айде гледайте си живота, човека съвет иска от вас не да го упреквате. Според мен човек, давай само напред ако наистина нямаш чувства към нея тотален игнор ама тотален и си гледай новата, а ако имаш все пак чувства дай и шанс....

120.   Скъпи читатели, погледнете 103-ти коментар на Автора: "Наистина обичах тази жена и то в продължение на няколко години. На Датата... Реших категорично, че този човек никога повече няма да има място в живота ми. Вярно е, че ми беше много трудно, но успях да се преборя и да продължа напред. "

Какво толкова не й е простил? Ако тя е имала основателна причина /болест, изпити, проблеми / да не спи в точно този момент с него? И той се отказал от нея заради това?

Мили авторе, ще ти разкажа 3 приказки и 3 поуки :
1. Приказката "Неродена мома" - Слънцето даде на момъка красива мома, добра, но той я остави за малко, и тогава ненадейно дойде циганка. Циганката бутна с ХИТРОСТ бялото, красиво момиче в кладенеца, облече нейните дрехи и се ожени за принца..
Поука № 1 - Уважавай стойностните момичета, защото нестойностните са нагли и обиждат, и изкарват черното, бяло, /за да се нагласи циганката в случая/!

2. Приказката "Снежната кралица" - Герда и Кай бяха приятели. Обичаха се искрено, но в окото на Кай попадна стъкълце и той започна да вижда нещата накриво, наобратно.. Герда и подаръците й, не го радваха вече, дори той я обиждаше, бутна я от шейната и тя падна.. Нарани я физически и психически с обидите си. Той тръгна в палатите на Снежната кралица, където тя го накара да работи в нейн интерес и да не чувства любов.. Поука № 2: Уважавай хората, които са те обичали, дори и да си ги обиждал неоснователно, защото те не са те предали!!

3. Листопад - Али Раза обичаше първата си любов, но не й прости, в резултат на което се ожени за друга. Имаше деца, но не го разбраха.. , а той не се бори за истинската си любов.. Изгониха го да спи в мазето дори..
Поука № 3: И да имаш деца, и семейство, ако не си с любимата ти, животът ти е бил пропилян!

Замисли се над поуките и изводите си ги направи сам!!!
Ако обичаш момичето, което не те предаде толкова годино и девствена те чакаше, я потърси.. Не чакай смъртта да ви раздели..
Потърси я..

Ако не я обичаш, остани с новата си приятелката, и остави момичето да бъде щастлива с новия й приятел!

Всичко добро!!!
Беше ми приятно да ти помагам.

122.   Много ти било трудно да я забравиш, авторе, а на нея не й ли е трудно?
От глупост всичко провали..
И егоизъм..

/към 103-тия коментар на автора/

125.   Еей толкова ли не се досещаш кой със какво те манипулира,тя сама си каза жената какво и тежи на душата ако ме разбираш,казваш от село била..ами нормално.Не е ли по добре с другата че малко луда била карай то всеки си има по нещо!

126.   120, страхотни аргументи вадиш, останах без думи...!!! 2 приказки и една сапунка! забрави само Съдби на кръстопът:-)))

127.   Жалко, че нито девственост се цени, нито.. образование...
И че свястните днес считат за луди..
Авторът дава да се гаврят с момичето.. , което е ужасно.
А твърди, че я е обичал с години..
Аз не бих дала да ми говорят против някой, който ме е обичал и аз съм обичала..

128.   Авторе, много добре ли се почувства след като заряза бившата ти?
ТЯ се измъчи, ти я подиграваше..
Новата питай, доволна ли е, че няма да я изместят след интригите, които направи с вас?
Ей така нахалните успяват..

129.   С тези хора, колкото и добра да беше момичето, колкото и нищо да не поиска, само даваше сърцето си, по-добре по-далеч, защото само може да я изцапат и накалят..
Винаги я е било срам да спи с някой за първи път, и никога нищо не му е искала.. , уважавала го е, има и образование, и култура и етика, и морал, за разлика от тях, които не само егоистично си гледат само за тях.. , но и я изкараха каква ли не..
Обичал я бил, ама е лъжец.. ДАде да се гаврят с нея..
Направо срамота.. ЧЕрното изкараха бяло.. защото новата така казала...
Но има Бог, не забравяй и всичко се е видяло!
Тя нищо никога не ти е искала и сега не иска нищо от теб, защото нея винаги я е било СРАМ да иска нещо.. ОТ НЯКОГО.. НЕ го забравяй това!
Но приказката за мечката, че раната заздравява, но лошите думи не се забравят.. си спомни.. А ти прекали с неоснователните ти обиди и то с едно девствено момиче.. , което години наред не те предаде, и което ти обичаше дълги години наред, без да си такъв звяр какъвто стана от ревността на новата..
И какво ревнува новата - от едно девствено момиче??? Което го е СРАМ БИЛО ДА СПИ С ТЕБ!!!!
И затова дай да я очерниТЕ!!!! СРАМОТА! Никаква етика!

ТИ си отговорен за всичко.. Абсолютно ти го позволи тази гавра с момичето.. , което ти вярваше.. , но вече не ти вярва за нищичко.. Доверието и чашата се счупи.. след като я очернихте на въглен.. И не забравяй, че добрината й беше дори когато я стъпкваше.. пак същата.. И обичта има и други измерения, не само сексуални!!!!

/към 103-тия коментар на автора/

132.   Авторе, погребението на момичето викаш било на 25 ноември, а знаеш ли че тогава точно имаше момичето държавен изпит и ти докато си бил с новата и сте я погребвали, тя се е мъчила с честен труд и не те е предала?
Тя никога не те предаде.. Не че ще ти запука..

Ама нищо, прави каквото искаш.. То на теб нищо не може да ти се каже..

Като си решил, че е умряла.. , стереотипи вадиш, дано един ден да не съжаляваш, като ти дойде акъла какво момиче си загубил.. , най-малкото едно добро момиче и много честно, етично и съвестно.. Даже в дипломата си по етика има 6-ца.. , но няма да обяснявам на някой, който няма да го оцени.. и ще я обижда само..

Просто е прекалено добра и ти даде повече отколкото заслужаваш..
И номер 32, много точен коментар!!! Браво!

133.   ... като си спомня колко силна беше тази обич толкова години, и просто не искам да си спомням.. , защото всичко рухна в един миг като земетресение.. защото той решил, че съм била направила или не, нещо на датата ноември, а той казваше че каквото и да стане.. ще останем приятели.

Години наред се будех с обич към него и той към мен, ходех да търся книги, които да му подаря, с обич ги пращах в другата държава, и прекарвахме часове заедно и ни беше много хубаво.. Преобръщаше света ми с любов, иначе сив свят в който цял ден само учех и само изпити имах.. -44 на брой.

Но един ден ме намрази.. Защото не му обърнах внимание и се готвех 4 месеца за държавен изпит. Защото посках да спим след държавния изпит с него, тоест да ме почака още малко..
Страх ме беше да не замине сам и да не ме остави сама. Казаха ми, че ще спи с мен и ще ме зареже и така ще ме боли повече.. Но ако ме потърси след като замине за чужбина, тогава са му истински чувствата и да бъда с него.. Също като му се обадих един ден, ми вдигна някаква жена.. Това също ме накара да се съмнявам.. Израстнах в семейство без баща и сметнах, че ако ме обича, 1 месец ще ме изчака да завърша.. и тогава да сме заедно, тоест след това да имаме връзка..
Но, да, той замина сам, остави ме сама, направи връзка през този 1 месец с друга, някаква жена от село, която е тръгнала с него, и когато се обадих да питам какво става точно преди държавния ми изпит, ми каза, че му преча на връзката... Изведнъж стана като звяр и аз онемях.. Търсех го да разбера какво е станало с него, на какъв човек се е превърнал.. и къде е нашата любов.. Държавният изпит ми се превърна в кошмар, изкарах 4-ка.. от стрес..
И така спря да ми отговори.. Решил че съм умряла.. НЕ ми простил за нещо.. И аз не разбрах за какво..

Беше ме срам, плачех... Обвини ме че му преча, а аз не съм му искала нищо.. Беше ме срам..
Затова не се доверявайте на никой мъж, хора.. Обичта колкото и да е силна, някой се намира да попречи и дори на най-свястните хора -девственост, свястно момиче, нищо не се цени!!! Всъщност той го позволи.
Всичките тези обиди по мен.. , дори луда да ме изкара новата, докато аз учех второ образование с нови 36 изпита се явявах, тя ходеше по екскурзии в чужбина, аз седях в къщи и учех, обаче представете си каква злоба срещу мен- дрехи да ми давала, защото ми били стари, приятеля ми какъв бил новия, питка да ми месели, боже, и е настроила още хора, които даже не са ме виждали в техния квартал, защото я е страх да не се върне да живее на село.. ли.. , в чужбина ли иска да живее, или той да не се усети, че е постъпил несправедливо към мен, не зная..
Ама аз няма да им разваля връзката, не съм такава.. , злоба нямам.. и да ми се подиграват.. Тя му чете пощата, телефона му, фб му взе.. Всичко, ама всичко.. е под контрола й..
А аз съм девствена и какво го ревнува.. И муха не мога да убия.. камоли в чужбина да ида при тях, камоли пък да се видя с него, няма как.. Даже тази история е някакво чудо, че сега видях че е моята история.. и да пиша редове.. -иначе няма никаква връзка с него, всичко под контрола й ви казвам.. Сигурно чете и коментарите и може и да пише- онези коментари дето са с обидите.. май са от нея..
И така мили хора, внимавайте, защото всякакви хора и после даже могат да ви изкарат и луди..
Съветвам ви, не вярвайте.. както аз вярвах.. в любовта..
Само хитрите жени успяват.. и сметките им.. се осъществиха!
Никога не съм искала нищо от никой.. от срам.. и да не ощетя някой с нещо..
Да сте живи и здрави всички!
Просто исках да кажа, че в историята цялата тази злоба на новата чрез него се изля върху мен.. а аз.. през това време се явявах на изпити.. и ми беше тежко..
Не съм искала нищо от него.. Не бих искала нищо от мъж, който не ме обича, защото това е под достойнството ми.. , пък ако ще и девствена да умра, просто искам да е с любов всичко, колкото и да не го цените това в България..
Те просто се подиграха с мен и то много жестоко..
Благодаря на номер 32 и тези, които са разбрали по някакъв начин..

А това, че си ме обичал, аз също те обичах.. Но ти си мислиш, че само ти.. Това че си страдал, аз също страдах, но мислиш, че само ти..
И това че си мислиш, че не искам да си щастлив, не е вярно! С която искаш бъди.. Но не ми се подигравайте на болката.. Искам да си щастлив, точно защото те обичах.. Точно защото от малка те познавам.. и защото с теб прекарах толкова години.. в които бяхме щастливи.. Та ти беше нещо като първата ми любов!! МОже ли така да се настървяваш против мен??
Никога не съм искала да ти преча.. Аз съм честен човек..
Винаги съм искала да си си щастлив и ето сега бъди щастлив с избора ти..
И така.. , това е краят на историята.. , скъпи мои читатели..

135.   Благодаря ти миличка за това че си споделила, но тази информация която си дала напълно съвпада с образа на един човек който познавам, странно е.. и дано се лъжа защото ще се окаже че историята е много по заплетена. Не мога да кажа апсолютно нищо за момента след като не съм напълно сигурна, за това ще те помоля да дадеш още инфо за автора.. надявам се дано да се бъркам защото истината е ще бъде жестока.. ама апсолютно нищо не може да ме спре да ви я разкажа!

51-100 от 112