Заслужава ли си да сме заедно?
Хей, здравейте! Колкото и да ми е трудно, ще бъда максимално кратка.
Преди 10 месеца бях зарязана от "любовта на живота си ". В продължение на месеци не приемах раздялата и се борих с нокти и зъби това да не е краят, но уви... Обичам ( да, знам че е в сегашно време ) много това момче. Той е повече от идеален за мен. Ние имахме страхотна връзка, базирана предимно на страст. Но си нямахме никакво доверие. Взаимно подлагахме непрекъснато на съмнение верността на другия. Да, в последствие това недоверие сложи край на връзката ни.
Аз ( 10 месеца по-късно ) искам и съм готова за нова връзка. Въпросът ми обаче е, дали не се вкопчвам в една такава, като " одавник за сламка " търсейки начин да забравя любовта си.
Тук започва моята история. Преди няколко месеца се запознах с едно момче. Още от момента, в който го видях бях пленена от усмивката му. А щом се срещнаха погледите ни... Решех, че трябва да опитам. Крайно време е да спра да живея в спомени. Има тръпка, защо не? ! Така малко по малко аз и това момче доведохме отношенията си до връзка. Сега сме заедно. Чувстваме се добре един с друг, говорим си с часове за всичко, имаме си доверие ( поне така мисля )... ОБАЧЕ.. Той не иска да прави секс с мен, не му става. Да, говорихме за това. Той има известни лични проблеми, за които аз знам. Той твърди, че всичко е заради тях и че му трябва време да се справи с тях, и да е спокоен, и да може да се отдаде на други приятни неща. Но... Аз не мисля, че това е проблема... Или поне не е само това. Истината е, че аз съм инициатор на повечето неща, които се случват между нас. Не знам какво да правя!? ! Харесвам го. Ще попитате той какво чувства? ! Не знам! За 1 месец ми е казвал, че съм красива повече пъти отколкото бившият ми приятел за 1 година. Твърди също, че му е хубаво с мен и че не това в причината да няма желание за секс. Аз ли съм сляпа? Толкова много искам да се получат нещата между нас, че не виждам истината? ! Не знам!? Помогнете ми, моля ви.

Коментари

1.   Защо си толкова сигурна ,че те лъже?Може да е някаква срамна болест и да не иска да ти каже защотот го е... нали знаеш срам.

2.   Хомосексуaлен?!

3.   не си заслужава

6.   Имай едно наум, защото може да ти е много гадно без секс, ако това продължи завинаги. Аз страдам така от години...

7.   Потърси друг! Не в това човека за теб. На колко сте? 20-25? Връзка без секс... Не е връзка, не и след като навършиш 20.

8.   Аз мисля, че трябва да опиташ .

9.   Секс и любов са различни неща.
Секса си е едно нещо, а любовта друго.

10.   Вероятно той е объркан и не знае какво иска от теб. Дай му време. Това, което е твое ще дойде при теб. Не разбирам защо обаче не иска да спи с теб! Не му става? Как така не му става?

11.   Най-вероятно пича има проблем. Бил съм на това дередже. При мен беше страничен ефект от физически проблем, но като два пъти ударих греда и спекох много сериозно и на психическо ниво. Оправих се с известно лечение, но ми е пределно ясно какво му е на тоз другар. Предполагам, че човека наистина е много хлътнал по теб, обаче просто се е гипсирал нечовешки, защото се притеснява от засечката и че може да се случи пак. НАЙ-ВАЖНОТО в случая е той да обади какъв е проблема - физически или в главата. От там натък - с търпение и работа по проблема се оправят нещата. Бъди спокойна, не го притискай и прочее.
Ако проблема е само в главата, тогава ти можеш да направиш много с разбиране, търпение и успокояване на човека. И малко по малко ако успееш да го накараш да се отпусне и да не мисли за това, ще станат нещата. Окуражаване, някоя похвала и ще видиш как ще се разпръчи. :)))
Ако пък проблема се окаже на физическо ниво - уролог, изследвания и становище от доктора какво може да се направи.
b.

12.   Да, хванала си се за новото момче като удавник за сламка, и ти личи адски много. Всъщност, дори мисля, че това дето не му става е в твой плюс, защото като не правите секс няма да имаш натрапчивото чувство, че изневеряваш на бившия си, когото сама призна, че все още обичаш.
Колкото до доверието - и там е ясна работата - просто като не го обичаш не ти и пука чак толкова много с кой и къде е, докато това с бившия ти е било невъзможно поради силните чувства помежду ви.
Най-добре недей само да даваш излишни надежди на новото момче и го отпрати по живо по здраво, докато не са ви се задълбочили отношенията, защото той може да започне да хлътва (ако вече не е), а ти очевидно го ползваш само като заместител. В един момент рано или късно ще му биеш шута, дали заради бившия ти, или заради нова тръпка не е важно - важното е, че ще му причиниш много болка, така че по-добре изобщо не се задълбочавай с него. И последно - като все още имаш чувства към един не започвай връзка с друг, никой не заслужава да страда, знаейки че жената до него обича друг, и той е нищо повече от един заместител! Да, може да отнеме години докато разлюбиш другия, но и така да е през това време е просто нелепо да започваш сериозни връзки, защото такива връзки когато единият от двамата обича трети човек някак си не виждам нито защо, нито как биха просъществували...

13.   не можеш да забравиш стария вкопчваш се в нова връзка даже ще направиш и дете скоро от него само да му стане патката помни ми думата пиши след година дали не съм бил прав?!

14.   Номер 12 прав(а) си. Подкрепям с две ръце думите ти. Но аз имам друг въпрос към авторката. Теб те притеснява това, че не правите секс защото :
а ) физически не го привличаш и това влияе на самочувствието ти
б ) загрижена си за него
в ) имаш нужда от секс
г ) друга причина
Номер 13 не е задължително това да стане, ако изобщо му стане.
Към авторката : Това не е е твоят човек.

15.   Не съм много по чувствата и прочие, но имам лесно и просто решение на проблема - АЛКОХОЛ. Пийнете малко с младежа, отпуснете се и ако и чак тогава не може... бързо при чичко доктор. Късмет!!!

16.   Здравейте, аз съм автора.
Благодаря на всички за споделеното мнение.
Номер 13, не си прав. С момчето се разделихме. Той така пожела. Имал много проблеми и грижи, върху които трябвало да се средоточи. Предполагам така е по-добре. Да, изпитвам смесени чувства в момента - недооценена, пренебрегната, подведена и едновременно с това облекчена.
Но край няма тази мъка по бившият ми приятел...

17.   Автора :
Номер 15, това с алкохола никак не помогна.
Номер 14, не изглеждам зле, никак даже. Бившият ми приятел е волейболист със стахотно тяло, можеше да има всяка, която си пожелае. Той искаше да спи с мен и му харесваше, а този -не!? ! Не знам каква е причината. Предполагам е в мен и това определено ме притеснява и влияе на самочувствието ми. Също ДА, харесвам много секса и не съм особено щастлива от факта, че не съм правила такъв от 10 месеца.
На 22 години съм, уча и работя... Естествено, че имам нужда от секс.

18.   Раздрлихте се по негова инициатива, така ли? Много странно... Може и той да е бил уплашен и това че не може да прави секс да е сринало самочувствието му, защото е знарл че с този проблем нещата ще си отидат... ако всичко не е загубено пробвай да го потърсиш и ако наистина го харесваш му кажи че ще му дадеш шанс и ще му помогнеш да се оправи с тези проблеми... ако са в главата му ще изчезнат!

19.   хахаха н16 н13 съм по голяма глупост не съм чувал честно,имал си грижи и главоболия и какви по точно без да ги сподели със теб нали сте били двойка партниори да си споделяте!!да се борите с трудностите в живота идвал е само обирал ти е бостана и ай чао!!пък ти си тръгнала да се кахъриш.айди стига моля ви се не е нужно да учиш психология за някои работи,като мъж съм бил от всички страни на любовните взаимотношения лъгал съм лъгали са ме ама никога не съм гледал назад и сега съм по щастлив от всякога тей че моето момиче файда от бърсане на сополи нямаа!!М-28

20.   Също мисля, като теб н13 :). Благодаря за отделеното време :)
Автора