Да продължа да да си давам надежди,че нещата ще потръгнат?
Здравейте, аз съм на 21 години. Уча висше образование и съм 2-ри курс. Имам приятелка с която сме заедно вече почти 6 месеца и много я обичам. Тя е 4-ти курс в същия университет в който аз уча.
Проблемът е, че сме от различни градове и сега тя като завърши не знам как да направя така, че да продължим да сме заедно.
Родителите ми не са с големи финансови възможности, но предполагам биха направили всичко да съм щастлив.
Така доколкото до нея тя ще завърши образованието си в областта за детска учителка след 1-2 месеца и не е сигурна дали ще може да си намери работа в града които аз уча за да продължи връзката ни. И нейните родители не са много финансово заможни.
Въпросът ми е дали да започна да работя и да уча или да изискам тя да поеме отговорност за това също, защото ми беше казала ако не си намери работа след като завърши в същия град който аз уча най-вероятно ще си отиде на село и ще я накарат да работи там, а от там се губи и връзката ни защото аз трябва да си продължа образованието и ще сме далече един от друг.
Много ми е объркано и не знам какво да предприема в този случай.
Да си търсим квартира и да пробваме да си намерим и двамата работа така, че да живеем нормален живот, защото сега сме на общежитие.
Другия ми въпрос след това е заслужава ли си да се трепя да оправя нещата?
Да и кажа да се разделим още от сега или да продължа да съм с нея?
Благодаря за вниманието. И се надявам да ми помогнете. :)

Коментари

1.   Maгистратури няма ли?
Иначе, ясно е, че ще трябва да положите усилия, за да останете заедно.
Адмираци? за това, че си излъгал по-възрастно момиче ;)

2.   Братле с учене и бачкане милионер нема станеш обаче без учене и бачкане от цеха нема излезеш. Затова си завърши образованието, защото без висше пари няма.

3.   Защо да и казваш да се разделяте? Защото ще ви е трудно ли? Ако я обичаш истински с цялото си сърце въобще не трябва да ти минава през ум за раздяла. Пробвай да си намериш работа има много студенти, които успяват да учат и работят. В иметп на връзката ви, в името на любовта ще намерите решение на проблема. Ако държите един на друг не си позволявайте да се предавате пред малките и големи трудности.

4.   Много си недорасъл за сериозна връзка. Какво значи "да изискам"? Животът изисква с това, че ни прави гладни всеки ден, ти не можеш да изискваш нещо от някой си, с който дори не си сигурен дали искаш да останеш.
Никой освен теб не може да ти каже дали си заслужава "да се трепеш" - само ти знаеш колко обичаш приятелката си - но ако я обичаше, нямаше да задаваш тези въпроси, а щеше просто да търсиш решение как да останете заедно.

5.   Така... накратко с моят възлюбен, ако мога така да се изразя ни е забранено да се виждаме, пребиха го, мен заплашваха не излизах никъде освен на училище 4 месеца, понесох тонове обиди от родителите си, обходих психолозите в града. Не сме се разделили, техните се изнесоха в друг град, той не учи заради мен, работи, защото техните няма да му дават пари ако остане с мен, по техни думи, не питаи как се виждаме, нагодина ставам на 18 и отивам при него, ще си завърша образованието някак ще работим и ще се справим, ходим от 6 месеца.... сега виждаш ли колко смешен звучи въпросът ти? Аз никога не съм се питала дали да се разделя с него, впредвид че не можеш да си представиш в какъв ад живея :)
Феникс

6.   Номер 5, а може би е трябвало! Всички обръщате реалноста на любпв от приказките, а после си блъскате главите. Авторът не е казал, че не я обича, напротив. Той просто се замисля, а това е хубаво. Правлно, че първо го обмисляш, а отговора, само ти си знаеш, но ако ще търсиш начин опитай такъв без да си зарязваш образованието.