Когато няма "огън"!
Чудих се дали историята ми принадлежи към категорията "семейство", "секс и интимност" или тази... все пак всичко е... любов! Живея заедно със съпруга си от 9 год., семейство сме от 7. Никога не сме имали бурна, изгаряща любов - по-скоро и двамата имахме нужда да намерим пристан някъде, с някой.... секса беше-супер, целуваше ме сутрин, караше ме до работата ми, обичахме се, оженихме се.... и така, докато не родих първото ни дете. В продължение на година след това интимният живот ни куцаше, после-всичко тръгна постаро му. Родих му второ дете-вече имахме две прекрасни дъщери; щастлива съм, наистина, те са най-прекрасното нещо в живота ми. Просто нещата между нас вече не са същите... не пием заедно по чаша вино в петък вечер, не спим в едно легло, аз съм при децата, все някой има нужда от мен.... Интимните ни контакти станаха на все по-голям интернал-първо месец, по напо два... в компютъра намирах множество порно филмчета-мъжа ми се забавляваше сам... Знам какво ще кажете-ново бельо, вземи инициативата в свои ръце! Да... постарах се много, подложих се на диети, с които почти достигнах теглото, с което бях преди да забременея с първото ни дете... купих си ново бельо, говорихме... той вечно е уморен или преял! Събуждам се често през ноща, чудя се защо мъжа ми прекарва повече време пред компютъра, гледайки порно, отколкото с мен.. Изразих желанието си да гледаме заедно филмчетата, които му харесват, хравихме неща, които преди
това не бяхме пробвали.. И, ако аз не съм активна, нещата не се получават! Той е вечно уморен; не знам, ако остана наистина пасивна, това няма ли да подейства по-стимулиращо? Обичам съпруга си, не искам да му изневерявам, а определено имам възможности, изглеждам добре..
Просто вече наистина ми липсва това да бъда истински желана от мъжа до себе си, липсва ми топлина... не само в секса, липсват ми целувките, и тези, малките жестове.... греша ли като изисквам тези неща от съпруга си, въпреки, че сме заедно от толкова много време.... той често казва, че се лигавя. Аз аз просто имам нужда от повече близост...

Коментари

1.   А защо си при децата? Голяма грешка и ето резултата. Децата трябва да се научат да спят сами. Аз моите ги отделям от самото раждане. Спим в съседната стая и винаги мога да чуя, ако бебето плаче. Много дълго си останала при децата и това те е отделило физически от мъжа ти. Вземай мерки.

2.   Може би вече не се и прегръщате, изгубила се е близостта между вас. Доказано е, че прегръдките отделят хормона на щастието и малко мило отношение няма да навреди. Просто се преоткрийте наново, изисква търпение, но си струва. :)

3.   Напълно подкрепям номер 1.
Винаги съм се чудила защо повечето жени като родят и забравят да бъдат ЖЕНИ, а се превръщат само в майки.
Децата са важни, любовта ни към тях, грижата, щастието от това, че ги има. Но, никога за сметка на мъжа до теб. Точно обратното, ако не се почувства пренебрегнат заради децата, един мъж става много по-съпричастен в отглеждането им. Ако продължава да е желан и вижда, че не е избутан на второ място той е щастлив и грижовен. То си е и ревност, и малко детинщина, но това е, мъжете винаги дълбоко в себе си си остават на мама децата.

4.   Говорете открито и сериозно по този въпрос. Ако няма резултат-или се примиряваш или си намираш секс партньор. Мисля, че нямаш други варианти.

5.   Съгласна с 1 - прекалено дълго си останала в ролята "детето ми е най-важно", не че не е - говоря образно.

Трябва да намериш начин пак да сте си секси един на друг. Вариантите са два - или ставаш много палава и не се оплакваш, че инициативата е само твоя... и чакаш онзи момент, в който се оказва вярна максимата "апетитът идва с яденето"
Или добрата стара манипулация и игра на ревност, разбира се в нейните безобидни граници - хоби, приятелки, нова прическа, интереси.

Като се прибере вместо да обясняваш как детето днес сополите са му по-гъсти, а пък другото имало разтройство, ще му разказваш други неща - какво си прочела, какъв интересен виц ти е разказала твоята приятелка, кой филм ти се иска да гледаш.

Мъжът ти в момента те възприема само като мамче.
Трябва да върнеш в него навика да те вижда като жена. Но това не се постига само с визия и бельо.

успех

6.   " Никога не сме имали бурна, изгаряща любов - по-скоро и двамата имахме нужда да намерим пристан някъде, с някой.... секса беше-супер, целуваше ме сутрин, караше ме до работата ми, обичахме се, оженихме се.... " - при липса на любов, секса не може да бъде супер. Самото начало е било рутинно, просто сте се чифтосали, но не сте били семейство и резултата е закономерен. Вместо да се залъгвате и унижавате, бъдете хора и си кажете истината. Любовник няма да ти реши проблема, само ще го задълбочи. Ако сега се разделите като приятели, след авантюрите ще се разделите като врагове. Кое ще е по добро за децата? По добре си останете приятели, в името на децата.

7.   Коментари 5 и 1 са напълно правилни! Някъде бях чела, че когато мъжът започне да възприема жена си като "майката на децата" той подсъзнателно я асоциира със собствената си майка и тя спира да го привлича, защото тя губи идентичността си пред него. Реално той все едно вижда майка си не жена си и затова интимността изчезва. (Не си го измислям, сатията беше в психологически сайт, не помня кой обаче)
Та, опитай се да върнеш онази другата асоциация за теб и те нещата по естествен път ще се случат. Успех!
Жюли

8.   "Родих му второ дете-вече имахме две прекрасни дъщери; щастлива съм, наистина, те са най-прекрасното нещо в живота ми. Просто нещата между нас вече не са същите... " - когато се появи нещо по добро от съществуващото, то по доброто измества старото. Мъжът се е почувствал игнориран, превърнат е в прегатно животно и затова е това отчуждение. Мъжа насила нищо не може да направи, всичко зависи от жената. Ако авторката му покаже, че желае близост, ако му покаже или каже, че иска отново да станат интимни партньори, че го желае истински а не заради протокола на семейство, тогава мъжът ще се отзове. Иначе всичко е загубено, огъня наистина ще изгасне.

9.   "Родих му второ дете..." - все едно нещо си се жертвала или прежалила заради него.
И въобще - като чета какво пишеш: "аз - това", "той - онова", никъде няма "ние"... За мен вие не сте семейство! Всеки си е поотделно, просто сте се събрали да се възпроизведете.
Какво очакваш от цялата тази история?

10.   Номер 9, и аз бих се изразила "Родих второто ни дете", а не по този начин, но всеки си знае.

11.   Благодаря на всички за съветите, само да вметна, че съчетанието на поредните думички "Родих му второ дете" е въпрос на изказ... и не това бе темата... Напълно съм съгласна с номер 5 и 1... В нашият случай дори и не помисляме за раздяла, просто се обичаме, а и много сме преживяли заедно; истината е, че повечето семейства, поне около нас преминават през подобни кризи в един момент, а и аз напоследък се бях превърнала само в майката в къщи, ролята на съпругата и бях оставила на заден план, което неминуемо се отрази и върху интимните ни взаимоотношения.
П. С. Авторката