Да остана или да си тръгна?
Здравейте! Аз съм момиче на 19г. С приятеля ми (24г. ) сме заедно от 10 месеца. Миналата седмица проведохме доста сериозен разговор- обясних му, че след като завърша трябва да си намеря сериозна работа, искам да живеем на квартира само двамата, да уча задочно и да сме заедно спокойни, щастливи ибда не се съобразяваме нито с моите, нито с негивите родители. Той обаче е твърдо решен, че не желае да се изнесе от тях, ако искам да птода да живея у тях-няма проблеми, но иначе-не става. За мен това би било прекалено сериозна стъпка и не искам да го правя, а той не намира разликата. Каза ми, че в моите планове той няма място и не знам дали е искал да се разделим, или да ме накара да се откажа от мечтата си за самостоятелност и да се примиря да живея както до сега. Обича го и не искам, а и не мога да захвърля всичко ей така, но се чувствам недоразбрана и смвтам, че ако сега не се застъпя за мнението си, никога няма да го направя. Знам, че за да живея на квартира, трябва да се разделим, а не искам, защото не ми е само гадже, а и най-добър приятел. Не знам какво да правя, моля дайте ми съвет, искренно ще съм ви благодарна! Дано историята ми бъде публикувана!

Коментари

1.   Аз съм на твоето мнение! Мисля, че трябва да се изнесете и да си живеете двамката без излишносто вмешателство на родители и на роднини. Това не означава, че не трябва да поддържате връзка с тях! Напротив, правете го, но знаейки, че вие двамата си живеете отделно.
Сега друг е въпросът, че приятелят ти не иска да живеете отделно и чесно казано не го разбирам. На твое място ще направя избора си и колкото и да ми е тежко ще се разделиме. Съжалявам, че съм толкова директна, но ако сега не проявиш решение и твърдост на характера след време той пак няма да те разбере и няма да оцени мнението ти за други по сериозни въпроси.
Изнасяй се и ако толкова много му липсваш и те обича, той ще те потърси. Ако пък не, означава че е тъп инат и че не може да разбере че и ти имаш собствени мечти и желания и в такъв случай, нямаш какво да правиш с такъв тип. Успех

2.   Според мен както ти каза, сега ако не се застъпиш за това, което ти искаш винаги ще отстъпваш пред него или който и да е друг. Щом не иска да се изнесе да не го прави. Ти следвай твоя път и твоите мечти и желания. На 19 си и ще срещаш много нови хора готови много повече от това да се изнесат от тях заради теб. Не е лесно да загърбиш нещо знам го, но сега ако не рискуваш след време ще се чудиш "какво щеше да бъде ако.... ". Пожелавам ти успех в решението и за напред в живота.

23год.

3.   100% си тръгни. Пише ти една препатила жена. Ще съжаляваш, ако останеш. Явно той е мамино синче и няма да се промени. Какво бъдеще имаш с него? Не си го причинявай цял живот да живееш в чужда къща, където няма да те уважават, защото за него явно мама е на първо място. Така ще си минат годинките и после освен нерви, няма да имаш друго на лице. Знам, че ще ти е много трудно да се разделиш с него, но помисли- ако той наистина те обичаше нямаше ли да те последва?

4.   Ехее, че той на 24 все още ли живее с родителите си, че и не мисли да се изнася?

5.   Обясни му, че искаш да сте в си само двамата и не искаш никои да стои между вас. Той може би не иска промяна, защото харесва да му бъде на сигурно при мама и тате, но всеки човек в един момент трябва да поеме по пътя си - опитай да му го обясниш. От историята ти разбирам, че той е на 24г. и все още живее с родителите си, което лично за мен е малко.. незряло, но все пак - всеки човек прецяня сам за себе си! Не може цял живот да чака на готово от техните, все пак е голям мъж, този момент все някога ще дойде, просто е въпрос на време - според мен! Успех, мила! Пиши ни, като се разберете, какво ще правите.. ;)

6.   Е, за чий да се мести, като мам и тате могат да му плащат сметките и да го хрантутят?

7.   В една връзка са нужни компромиси. Ако за теб това е важно той трябва да те разбере и да опитате да намерите решение на проблема. Така и двамата ще сте довлни. Другия вариант е единият от вас да направи компромис, ако искате да запазите връзката си.

8.   Сериозно сама си прецени кое е по-важно за теб и действай, при мен е ясно кое съм избрала. В интерес на истината от тогава насам само по-хубаво ми се случва, но няма да ти насаждам моите идеи. Голямо момиче си, сама решаваш.

9.   На мен ми изглежда, че ти нямаш място в неговия живот, а не той в твоя. Нещо ми намирисва, че тоя човек не си представя бъдещето с теб, щом не желае да се изнесе и ти казва, че няма място в живота ти, при положение, че го каниш с теб... я му тегли една българска и бягай по-далеч. Какво очакваш в бъдеще от него, щом иска при мама и тати? Остави ги да си се обичкат с мамчето тогава и си намери стабилен и зрял мъж, който е пуснал фустата на мама вече. На 24г. мама... срам и ужас

10.   За всичко има време, много си се разбързала. На 19 като заживееш на семейни начела, на 25 ще ти е омръзнал до болка такъв живота и ще се чудиш къде да кръшнеш, че да се почувстваш свободна. Като искаш самостоятелност - пробвай. Ще видиш, че не е толкова просто колкото изглежда. Но защо трябва да задължаваш него да се включи в твоята самостоятелност? 10 месеца не са голям срок за 1 мъж да вземе такова решение - може да се окаже, че не иска точно с теб. Все пак си доста малка за нещо като брак. Да живее с мама и тате на 24, разбира се също не е похвално. Изнеси се сама, бъдете си гаджета и ако до 1-1. 5 години той не предприеме нищо, го разкарвай. Пък до тогава и на теб може да ти хрумнат много други идеи за живота. Та ти си само на 19!

11.   На квартира!! Аз направих тази грешка майка му да не остане сама, и години вече се живее в пълен ад с нея. ..