17 години разлика
Няма да изпадам в подробности а ще се опитам накратко да разкажа.Аз съм на 23 а той на 40.Нямаме връзка но, той иска да пробваме само че аз все се спирам, заради нашите, заради хората.Не живеем в голям град и предполагам всеки знае как вървят клюките.Мислила съм много варианти ако това между нас прерасне във връзка.Но никога не може да си подготвен за утрешния ден.Някои от вас ще си кажат "малка е още не се е наживяла", но истината е че завършвам бакалавър и пиенето и купоните до зори са останали малко назад, защото не виждам смисъл в тях.Преди беше забавно, но до една възраст.След това започва истинския живот.Знам, че ще има много негативни коментари, защото има много истории тук подобни на моите, но просто търсят съвет не одобрение или нападки, просто съвет от непознати хора, които може би имат сходна на моята история.
Благодаря ви предварително за хубавите и не толкова добри коментари! :)

Коментари

1.   Правиш огромна грешка, че се връзваш на мнението на хората! А на 23 и вашите вече нямат много-много право да ти се месят, особено ако си финансово независима от тях.
Поздравявам те с:
https://www.youtube.com/watch?v=qmqruqnj99M
ако можеш си намери текста и си го преведи. Проучи и историята на двамата участващи в дуета!

2.   Здравей моя позната се ожени на 21 за мъж на 30 и резултата след 2 прекрасни деца който сега са на 11 и на 8 е развод а тя изглежда като парцал не можеш каза че е на 32 а на 42 . Мисли хубаво , сега ще ти е добре , ще му действаш свежо и ще го подмладиш този мъж , майната му на хората какво говорят , но ако започне да ревнува да се чувства той несигурен от разлиакта ви ? Ами ако след 10 години не може да ти даде това от което имаш нужда . Според мен не се занимавай :) С най-добри чувства един пич на 27 г :)

3.   Принципно самата разлика не е пречка. Пречка е, ако тя е повод за различия в разбиранията, идеите за бъдещето и т. н. Съветвам те и да се запиташ защо този човек е сам на 40. Не казвам, че е лош човек, но може и да си има причина, която няма да ти хареса. Казвам "може", защото може на всеки да се случи.

Зависи и ти каква връзка искаш. Щом питаш тук, значи би се обвързала с идеята да е нещо сериозно и дългосрочно, евентуално да имате деца и т. н. Само че той тепърва след 40 може и да не иска. А и има риск да иска да е с теб, само за да е с младо гадже.

Не мога да ти дам еднозначен отговор. ПРосто зависи от двама ви.

4.   На 23 ти и на 40 той плюс още 7- 8 години напред са единственото време, в което тази разлика няма да е от съществено значение. 17 години не са за подценяване в никакъв случай. Нищо не пречи да опиташ - може да се окаже голямата ти любов, знаеш ли? А каквото има да става, то ще си стане. Песента от линка е много романтична, както и повечето песни на Жо Дасен. Не виждам връзка с твоята история, самата песен и изпълняващите дуета, който е виртуален. Дали връзката ви ще се окаже като тази в песента, че и за двама ви, ще покаже само времето.

5.   До номер 1-Не можах да намеря историята им, но чух песента наистина е голяма класика за времето си. И благодаря за мнението

6.   не разбрахме човека обвързан ли е?

7.   За мен е странно да искаш да си с някого на 40 за БОГА! НА 40 Е!
лЕЕЛЛЕЛЕЛЕЛЕЛ, Аз също съм на 23 но не бих тръгнала с някой по голям от 28 год.
И как този 40 год не е батко а си е чичо, какво те привлича в него? Какво харесваш?
Наистина странно ми е, многоо при това.. не знам даже какво да посъветвам, това което не ми излиза от главата е че той е мн голям, ти като си на 35 той ще е на???
Кажи какво бъдеще искаш с този? И подяволите на хората ще им направи впечатление, все пак младо момиче с един... чичо, малко момчета ли има и при това готини, цтцттцтц

8.   Колкото теб съм и също не бих казала, че животът ми се върти около купони и пиене нон стоп, но честно казано изобщо не разбирам какво намират някои момичета в доста по-възрастни мъже. Не че има нещо лошо в такава връзка - все пак за любовта уж няма възраст, но въпреки това за мен лично това си е пълна мистерия. Иначе то е ясно, че той би искал да пробвате, може би дори и нещо по-сериозно. Все пак човек на неговите години най-вероятно е изпълнил част от целите си в живота, междувременно е изживял и своите приключения (като нямам предвид бройки, връзки, любов и т. н. ) и сигурно е готов и за брак и деца, ако вече няма. И съответно защо не с теб, след като си млада, красива и го харесваш. Те май май повечето мъже, пък може би и жените, като стигнат 40-50 и вместо да са помъдрели и улегнали, започват да се оглеждат за доста по-малки от тях приятелки/приятели. Според мен дори не е от такова голямо значение кой се е наживял и кой се е вдетенил, ами това, че при такава голяма разлика няма как да възприемате света по един и същ начин.

9.   ако го обичаш да не те интересува разликата. Ако го искаш-вземи го... Не мисли за другите! Живей си живота. Бъди с мъжа с който искаш да бъдеш...

10.   Провери само да не е женен или някой женкар, който иска да си вдига самочувствието с млада мацка

11.   Ако на 40 г. е стар ерген бягай. Те са с установени навици и работата е трудна. Ако е разведен проучи причината. Според мен си намери един на твоята възраст и не се занимавай с този.

12.   Аз съм омъжена за мъж с 19 години по -голям от мен. Годините, мило момиче наистина не са проблем, поне при нас. Разбираме се чудесно, имаме еднакви цели, интереси. Той е грижовен, забавен, сериозен, мил, амбициозен. Прекрасен човек. Искам обаче нещо да те посъветвам. Ако е разведен и има деца, моля те, ако обичаш себе си... бягай през глава. Никоя любов, никое щастие няма да е в състояние да те накара да се чувстваш пълноценна в тази връзка. Ти си много млада, ще го изстрадаш и ще стещнеш друг. Колкото и добър да е, такава връзка е много тридна. Ще се налага да преглъщаш и да се съобразяваш с хора и ситуации, които в една нормална връзка никога не би се сблъскала. Ще трябва да се съобразяваш с настроения, характери и мнения на практика на чужди хора. Моля те помисли добре. Да знаеш минусите в една такава връзка са много повече от плюсовете. Колкото и прекрасен да е човека стещу теб ( както в моя случай) не си заслужава. Успех ти желая! Бъди разумна!

13.   Освен секс не знам какво друго можете да постигнете...

14.   Не виждам проблем да опиташ да имаш връзка. Ако не ти хареса, всики по пътя си... не живей обаче за хорското мнение. Животът е твой и трябва ти да избираш какво искаш да направиш.

15.   Мъжът ми е с 23 г. по-голям от мен и нямаме проблем, а сме от 13 г. заедно. Кой както си го направи. Гаранция няма. Ако от възрастовата разлика зависеше....то тези на еднаква възраст да нямаха проблеми, но ФАКТ - за тези 13 г. 99% от двойките около нас се разведоха, а ние сме си още заедно, построихме си къща, бизнес и отгледахме децата си.
ж38

16.   Авторката:не не е обвързан, нито е женен нито има деца. просто е човек с добра душа и сърце. не съм лудо влюбена или пък заслепена от любовна магия. Просто в пътите, когато сме общували се разбираме добре и най-важното той ме слуша и не ме съди за нещата които съм правила или казала. Не е като да съм нямала връзка с по-млад от него (беше на 30), но цялата връзка беше чисто физическа и това за съжаление го разбрах накрая. Както и да е искам да кажа, че съм имала контакти както с мои връсници така и с по-големи, но може би защото средата в която съм израстнала беше само от големи хора и може би затова общувам и се насочвам несъзнателно към тях. Благодаря ви все пак за коментарите и съветите, дори и за не толкова добрите.

17.   От 15 години съм с мъж, с 19 години по-голям от мен! И за ужас на номер 12, има и син от първия си брак. Никога не сме имали проблеми, имаме дете, очакваме второ. И аз, като номер 15, наблюдавам как браковете на млади хора, с малка или никакв възрастова разлика, се провалят. Така че възрастта не е единственият критерий за това, дали една връзка може да просъществува, да се развие, или не.

18.   Знаеш ли на първосигална щях да ти кажа, че любовта е важна и ако го харесваш и искаш- изживей тази връзка. Нооо... тук има едно голямо "но"... и след него нещата не са така розовички. Другите писали преди мен са ти казали- ако е разведен и има деца, то тогава наистина няма да ти е лесно и ще ти се налага да се съобразяваш с бившата му жена, а децата да ги приемаш и да знаеш, че винаги ще бъдат преди теб. А за стария ерген- сложна работа. Те наистина са закостенели, мърморещи и е трудно да им се угоди когато заживееш с тях. Говоря ти от личен опит... а после идва и една такава възраст, след около 3-4 годинки, когато мъжа започва да се жалва и направо се вдетенява... А ти си младичка, живота е пред теб.... защо ти трябва и още едно бебе в къщи... помисли си добре детенце, преди да се хвърлиш в дълбокото и то надолу с главата.

19.   Възрастта сама по себе си не е проблем - стига да имате общи теми, интереси, виждания. След 10-тина година (може и по-малко, може и повече) ще навярно ще поискаш деца (жена си), а ако той не желае ще се чувстваш много ощетена. И тогава ще ти е н-кратно по-трудно да пристъпиш към раздяла. Също така, ако е стар ерген на 40 г - аз не бих се взела с такъв. Знам, че е малко клиширано, но в крайна сметка клишетата са произлезли от опита. Щом дотогава не е успял да завърти семейство или му има нещо (характер, нрави, мамино детенце, нещо, което пречи на един мъж да задържи жена). Може, разбира се да не е имал късмет и прочее, може наистина ти да си любовта на живота му като разбирания, цели, стремежи, интереси, начин на мислене и действие. Просто седни и помисли за всички тези неща, иначе нашите са с 11г разлика и благодарение на 90% си общи интереси и начин на мислене и прекарване на свободното време са заедно. Т. е. и 20г да е по-голям от мен, ако го има това не би ме спряло. С бившия ми съпруг бяхме с 5 години разлика (в негова полза) и въпреки това, поради някои различия (даже не толкова кардинални) въпреки всичко се разделихме. Тъй че...
П. С. Ако е женен, имай предвид, че мъжете са страхливци и няма да напусне семейството си, за да е с теб. Това, пак е по принцип, всеки човек е индивидуален. А ако е случаят - "Искам забавление с младо гадже, за да си вдигна самочувствието" (и този % мъже не са малко) имай предвид, че ще хлътнеш и после много ще те боли.

20.   Мила, по принцип има много успешни подобни връзки, но смятам, че няма как да се получат при теб нещата, след като толкова много се притесняваш, какво ще кажат хората.

Просто не става с тази нагласа. Ако го обичаше достатъчно и беше сигурна, че това е твоя човек, едва ли щеше да имаш подобни колебания и дилеми. Не си готова - по-добре да спестиш и на двама ви неприятните емоции.

21.   До № 12, 15. За огромно съжаление минусите на подобни връзки се проявяват с напредване на времето. И е съвсем естествено да е така. Физиологията дава фира при всички. Гаранция, разбера се няма, че подобно нещо няма да се случи и на по-млада възраст, но не е правило.

22.   Аз също бях против връзките с такава разлика докато не ме сполетя. Някак си и на мен не ми харесва това погледнато отстрани, но пък и човек не може да избира към кого да изпитва симпатии/чувства. Не знам какво да те посъветвам. Каквото и да ти кажат ти пак ще си знаеш своето и ще искаш да пробваш и го казвам от собствен опит. Така че щом искаш пробвай, но помисли добре дали си готова за всички негативи в такава връзка. Живота си е твой, ти си решаваш как да го живееш. Достатъчно си голяма да си прецениш кое как е и каква би искала да си на този етап. Положението е настина сложно.

23.   Аз съм от обратната страна, той е на 25, аз на 40. Заедно сме от 3 години. Имаме силна връзка и не мислим за времето и мнението на хората. Живота не може да се живее със сметка. Живота иска страст, любов, силни чувства. Да, голямата разлика проблем, но само в главите на хората, ако ти сега, в този момент си щастлива, следвай сърцето си.

24.   Аз пък противно на всички щастливи бракове с голяма разлика във възрастта мога да кажа обратното.
Омъжех се на 22 за човек на 40 и на 29 се разведох. Този човек беше прекрасен, но за жена на моята сегашна възраст(36). Мога да ти кажа, че в един момент разликата във възрастта лъсна, защото този човек се грижеше за мен, но като жена малко ме поглеждаше. Най-лошото в случая беше, че за доста кратък период от време трябваше да порасна и да стига до неговото ниво на разсъждения, тоест от едно поколение да прескоча в друго. Това е много хубаво ще кажат доста хора, но когато трябваше да общувам с връстниците си в един момент установих, че те изобщо не ме разбират за какво говоря, тоест все едно бях с 20 години по-голяма от тези хора. Това също пролича и когато се запознах и със сегашния си мъж, който е 2 години по- голям(и все още личи). И в един момент се почуствах емоционално ощетена. Ощетена от това, че никога няма да преживея емоциите на младите хора, които бяха на моята възраст тогава, онова безгрижие и импулсивност, защото всъщност в главата си бях с 20 години по-възрастна, а това време от 22 до 40 все едно го бях проспала.

26.   Не го мисли, относно разликата на мен и моят мъж ни е 16г., от няколко години сме заедно, и не стане ли въпрос не я усештаме, стига да гледате в една посока и да искате едно и също..