Как да продължа напред?
Здравейте,

Бих искала да споделя и своята история, тъй като от известно време насам само се измъчвам...

Ще се постарая да бъде кратка, въпреки, че доста имам какво да изпиша..

Имах връзка 3 години и половина, като бяхме сгодени. Имахме проблеми, като всяка връзка.. Проблеми в секса, доста сериозни финансови причини, както и това, че ме беше приел за даденост и ме нараняваше с думите и забележките си.. Психическият тормоз ми дойде в повече и тогава взех решение с разума си: разделихме се... Ако бях послушала сърцето, решението ми щеше да е друго..

Впоследствие се появи друг човек, когото въпреки различията, успях да обикна. Имаме доста сходни личностни черти, но и доста различни интереси.. Тъй като бях свикнала с някого 24/7, а той сам, не успяхме да намерим средната точка и той предпочете да е сам.. Помоли ме за време, в което аз не успях да спра да го търся и сега съжалявам...

Имам възможност да се върна при бившия, но не знам дали го искам истински. С него ми е забавно, уникален човек е, с голямо сърце. Но финансовите проблеми, които има, са наистина сериозно и не знам дали мога да се реша на стъпката да се върна при него...

От друга страна мисля, че връзката ми с новия човек не е съвсем изчерпана, но не знам как бих могла да си го върна.. Може би всичко е загубено...

Моля ви помогнете със съвет, объркана съм..
Знам, че времето лекува и един ден ще взема правилното решение, но как да премина сама през този етап?

Благодаря за всички съвети!

Коментари

1.   Ами единственото, което можеш на този етап да направиш е да останеш за известно време сама със себе си.
Това - при кого да отида, при бившия или да остана при настоящия е доста незряло.
Явно ти е нужно време да излезеш от тази бъркотия.
Излезеш ли от нея, нещата ще се наредят.

2.   Остaвaм с впечaтлението, че просто искaш дa си с някого, зa дa не си сaмa, че дилемaтa ти съвсем не е дa избереш между двaмaтa, ( дaли дa се бориш зa едният или дa се върнел при другият) a кaк дa бъдеш сaмa със себе си.
Голямо предизвикaтекство си е човек себе си дa опознaе, своите си слaби и силни стрaни, възможностите, кaоaцитетa си...
Но истински щaстлив може дa бъде сaмо тaкъв човек. Не греши в изборите си, дори и дa се случи, лесно и бързо попрaвя грешки, просто зaщото знaе кой е, кaкъв е, кaкво искa/дaвa/очaквa.
Не би моглa дa имaш крaсивa, положителнa връзкa с друг, aко първо не устaновиш тaкaвa със себе си. Зaтовa моят съвет би бил дa отрежеш всякaкви отношения и с двaмaтa и дa устaновиш връзкa със себе си. Опознaй се, проучи се, подложи се сaмичкa нa рaзлични тестове, открий се, хaресaй се, кaквото не ти допaдa, промени го тaкa, че дa ти ок. Когaто стигнеш до моментa, в който истински си щaстливa със своятa си личност, хaресвaш се, обичaш се... тогaвa ще рaзпознaеш своя човек без грешкa.
Тези двaмaтa не могaт и нямa дa те нaпрaвят щaстливa. В същност никой не може дa го нaпрaви зa теб, сaмо ти. Нaшето щaстие не в другите, тa дa ни го дaдaт, то си е вътрешно усещaне, комфорт. И кaто тaкaвa ще привлечеш тaкъв.
Успех!

3.   ИИ аз смятам, че трябва да прекараш малко време насаме със самата себе си, така нещата ще ти се изяснат по-добре! А като цяло-бих те посъветвала да останеш с човека, който обичаш, разбира се, дори и да имате някакви проблеми, било то и финансови, поне ще знаеш, че си послушала сърцето си.

4.   Върни се при бившия. Ако вие наистина се обичате финансовите проблеми няма да провалят на връзката ви, а напротив. Тогава ставате по-близки

5.   Любовта не се купува, помисли над това. Не може само по финансово положение да си ги избираш.

6.   Съберете се отново! Нека финансовите затруднения не пречат на връзката ви.
Ти сама каза: "Ако бях послушала сърцето, решението ми щеше да е друго", така че... този път го "послушай", съберете се и продължете напред!

7.   ако сама не си щастлива, няма да можеш и с никой друг...