Постоянно е зает.
Здравейте.
Просто искам да споделя историята си не е кой знае колко проблемна и важна, но на мен явно ми пречи по някакъв начин, пък и е възможно аз да не мисля правилно, затова споделям, за да получа и някакво мнение. Така приятеля ми все е зает все работи и не стига че до 5 работи ами и винаги си намира работа и след това. И то такава от която не изкарва пари, а просто му харесва. Искам да го подкрепям и да съм до него, но не винаги се получава, просто това нещо мен ме дразни многооо. Не стига че в момента не сме в много добро финансово състояние и нямаме мн развлечения в ежедневието си ами и сега трябва да се боря с работата му, за да се видим... е до кога? ! Говорих с него нищо не става все много съм мрънкала.. много ли искам наистина? ! Аз ли бъркам? ! Просто понякога се чувствам супер зле сякъш няма време за мен, за нас и не го осъзнава.
Как се справяте вие с това? ! Приемам всякакви коментари и критики възможно е аз просто да съм с друго мислене...

Коментари

1.   Охх и аз кажи речи съм така... прибира се в 8 и 30, докато се навечеряме става 21ч. После детето да изкъпя, себе си, той да се изкъпе и станало време за лягане. На всичкото отгоре и в събота бачка, а ако има повече работа и в неделя, мамка му! И понеже ни е малко детето, не спим заедно всеки ден, за да се наспива за работа. Понякога го бъзикам с "ние с теб май май сме съквартиранти", особено ако се случи да закъснее и даже да не вечеряме заедно...
Определете си 1-2 дена в седмицата, в които той ще бъде само с теб след работа, напимер

2.   Щом върши нещо което му харесва, дори след работа да е, нека го прави. Ти трябва да го подкрепяш и така ще се разбирате повече, защото си представи, че утре ти намериш някое хоби, което те кара да се чувстваш добре, няма ли да е хубаво и той да приеме твоите идеи за нещо нормално. Един ценен мъж, винаги ще намери време за тебе, когато усети, че си струва да го прекарва с теб.
Жена 28г.

3.   И аз бях така с бившия ми приятел, само мрънкане от моя страна, а той пък се отдалечаваше още повече и продължаваше да си бачка още повече и в неговия случай работеше до 6 и после си работеше негови си работи, които му доставяха удоволствие и аз все се дразнх, нали съм ученичка и бързо си научавам уроците и очаквам с мен да се съобразява винаги, ама един ден се замислих, че той от 9 до 6 е на работа, после на другата работа и може би иска малко уединение и да прави нещо, което да му харесва, още помня как веднъж го чаках във тях час и половина, защото трябваше да взима някакъв мотор от близък град и имаше проблеми и като се прибра ме гледаше едно такова гузно и очакваше да му се нахвърля със сатъра, но аз му се усмихнах, гушнах го и му казах, че много ми е липсвал едвам съм го дочакала от нетърпение, е казвам ти такава радост и удовлетворение на лицето му от много време не бях виждала и тогава разбрах, че от мрънкане няма смисъл, излишно тровене на нерви, иначе ние се справяхме като аз учих до към 7-8 вечерта, той работеше до 6, после със " играчките си " до към 8-9, аз се качвах към тях със автобуса към 9 най -късно и той ме караше към нас към 12, натоварен беше графика, ама се преживяваше, но пък с нетърпение чаках Събота и Неделя... ех, замечтах се направо по стари работи... трябва да си търпелива и добра и мъжете ще ти го върнат стократно, естествено без да преминаваш границите, според мен са глупости, че ако си добра и търпелива мъжете ще те " разпънат на кръст"(говорим за мъже, не за идиоти, хванати от гората, ако търпиш такъв, проблема вече е в избора ти ), една мъдра и уважаваща себе си жена знае как да предразположи мъжа и да го накара да направи това, което тя иска, по собствено желание :) Успех

4.   Момичета, и вие ако знаете какво искате... Ами ще работи, разбира се, как няма да работи! Без работа нищо не става. Вместо, авторке, да се радваш, че мъжът до теб е амбициозен, има цели, има интереси, ти хленчиш. А ако се търкаляше по цял ден на дивана? По-доволна ли щеше да бъдеш? На моя съпруг за всичко друго може да му се скарам или да направя забележка, но никога за времето, което прекарва в работа. Миналото лято на морето се затвори в хотелската стая и две седмици работи по 12 часа всеки ден. Само вечер излизахме заедно да вечеряме някъде. По цял ден бях сама на плажа, но "гък" не казах. Защото той не го беше планирал така, просто се случи проблем по един от проектите, които движеше, и алтернативата беше да си останем в София. Човекът беше намерил някакъв компромисен вариант - хем да сме на море, хем да си свърши работата. А после премията от въпросния проект ни плати почивките за пет години напред. Ама не става без работа.

5.   Бъркаш да. Човекът работи, труди се, полага усилия, върши нещо. Ти хленчиш за внимание като малко егоистично дете. Не искам да те обиждам казвам ти как изглежда отстрани, поне съм честна.

6.   Аз искам само да кажа, че ако обичаш някого, винаги ще намираш някакво време за него и няма да допуснеш да се превърнете в съквартиранти, или било то да станете чужди. И второ: едно е да си затрупан от работа не по своя воля, а съвсем друго е да тръгнеш сам да се чудиш как да си запълваш свободното време освен това....при положение, че знаеш, че си с половинка. Не е коректно да се погубва дадена връзка така. На авторката не й е лесно, чувства се пренебрегната и непълноценна. Кои сте вие, че да я съдите за това?

7.   В момента съм в ситуация като твоята, тоест бях до скоро моят приятел също работи до 5 и след това работи работа за удоволствие и не се виждахме често ставеше късно, беше изморен отглагахме го за следващия ден и аз така като теб мрънках и накрая ми писна спрях да го карам да се виждаме, започнах да го подкрепям, разбирах го, но просто си имах желание да се видиме нищо, че не му казвах и така той сам започна да се освобождава за да се видим дори да работи до късно пак излизаме за това съветвам те да спреш да му мрънкаш, започни да го подкрепяш и мисля, че може и при теб да се обърнат нещата както при мен, ако ли не се получи зарежи го и си намери мъж, който ще има време за теб!! дано съм ти помогнала :)

8.   Благодаря на всички за коментарите, мисля да послушам съвета, който някой от вас ми дадоха и ще спра да мрънкам да видим дали нещо ще се промени.
Авторката :-)