Търся книги като "Предимствата да бъдеш аутсайдер"
Здравейте. Момиче, на 15 години.
Искам да помоля за малко помощ и благодаря предварително. Търся книги като "Предимствата да бъдеш аутсайдер" на Стивън Чбоски. Ако някой е чел тази невероятна книга, моля да ми препоръча подобни, защото в момента съм в нещо като "дупка" и имам нужда.
Благодаря на модераторите предварително.

Коментари

1.   Основното предимство да бъдеш аутсайдер е да пукнеш като куче пиян и никому ненужен в някоя канавка.

2.   Книгите на Маркъс Зюсак, като особено горещо ти препоръчвам "Крадецът на книги" и "Аутсайдерът".
"13 причини защо" от Джей Ашър
"Списъкът на омразата" от Дженифър Браун
"Отровни думи" на Майте Каранса.
"Преди да умра" от Джуни Даунам.
"Четецът" от Бернхард Шлинк.
Приятно четене и се надявам скоро да излезеш от тази "дупка"!

3.   "Спасителят в ръжта" е какво четох аз, когато бях 15.

4.   Номер 1 - Колко приятен коментар. Надявам се да си все така полезен за себе си и околните.

Ок, ще ти дам книга, която засяга тематиката за отчуждението.

Чужденецът - Албер Камю. Но ако не успееш да я намериш, то на английски се казва:
"The Stranger" - Albert Comus. Ако знаеш френски, горещо препоръчвам, да прочетеш оригиналния и вариант - " L’?tranger"

5.   Не съм чела "Предимствата да бъдеш аутсайдер", но мога да ти препоръчам творчеството на Стивън Кинг, аз съм изчела сериозна част от него и действително си заслужава.
момиче, 15 години

6.   За книги не знам, аз също я обожавам и ще следя темата, но ще ти препоръчам филма Suicide Room. Щом Предимствата да бъдеш аутсайдер ти харесва, този филм много ще ти хареса.

9.   Номер 1, книгата всъщност е с доста положителна насоченост и реално не разглежда толкова предимствата, колкото описва как един аутсайдер си намира приятели, така че коментарът ти е адски неуместен.

10.   Ще ми е интересно да я прочета, защото аз лично не се сещам за особено съществени предимства на това да бъдеш аутсайдер. Възможно е да има някакви, все пак всяко нещо има такива, колкото и минимални да са. Но от друга страна, се съмнявам дълбоко, че към предимствата на аутсайдера трябва да се стремиш с такава упоритост, че да разпитваш непознати хора и да купуваш книги.

11.   до автора-мога да ти препоръчам, , Спасителя в ръжта" на Селинджър, а също и произведенията на Чарлз Буковски, мисля че книгата му, , Всичко на масата" ще ти пасне страхотно в момента. Задължително прочети тези две книги, а ако ти харесат може да потърсиш и други на същите автори.

12.   Мога да ти препоръчам книга, която много прилича на тази. Само дето е класика и е по-оригинална, смисъл тая дето ти споменаваш съм я чела и филмът съм гледала и е леко филмарска, сори. Но ако ти се чете класика, говоря за истинска класика, която като сюжет и герои леко наподобява тази бозичка, мога да ти препоръчам 'Спасителя в ръжта'.

13.   Номер 1 явно изобщо не знае за какво става дума. Аз я имам, бях се запалила да я чета постоянно, когато имам време, но накрая просто не я дочетох, и това ще стане. Не съм чела други подобни, но мисля, че тези на Джон Грийн са подобни. Не съм ги чела, защото мисля, че ще са по-скучни и безсмислени.

14.   "The Fault in Ours Stars"- Вината в нашите звезди. Има също и филм, както при The Perks of Being a Wallflower....

16.   "Манипулирай, но правилно"

17.   Благодаря на всички, които ми препоръчаха книги. "Спасителят в ръжта" съм я чела, както и много от книгите на Стивън Кинг. А за Джон Грийн няма нужда даже да споменавам, защото днес всеки под път и над път е чел нещо негово. Отново благодаря.
- от автора

18.   Всички наши места

19.   "Елинор и Парк" на Рейнбоу Роуел