Мълчанието е злато, ама друг път :)
Привет,
искам да споделя, по-скоро да попитам. :) Нека се представя първо.. На 27 съм. Вече със сериозна професия (да кажем сериозна за мен). Работя и се опитвам да творя и да се занимавам с много неща. До сега каквото и да съм направила, съм го правила сама в живота си, доста трудно, бавно и на моменти с абсолютно никакъв късмет и подкрепа, дори от най-близките си. Може би не вярваха в мен, не зная. Както и да е. Имам връзка от почти 2 години. Тя започна странно. По-скоро бяхме как да кажа от "модерните приятели с облаги". Преди това имах почти 6 годишна връзка с много драми, проблеми, караници, раздели и какво ли не. Късно се отпуснах с новата си половинка. Живеем заедно от около 8 месеца. До преди това той почти никъде не ме взимаше, както и аз не го водех с мен където излизах. Не че не искахме, но си бяхме по-егоистично настроени така да се каже. Приятелят ми има по-голям брат с около 4 години. Роди му се дете. Започнахме по-често да се виждаме с тях, заради детето. До тук добре.. Моят приятел е човек, който много много на някакви по-сериозни теми, които да засягат пряко нас като двойка и бъдещето ни, не говори. Ама грам. Ние дори заживяхме заедно защото аз му казах да дойде при мен. Преди една година поканих братовчедка ми да живее при мен за малко и един единствен път когато се скарахме с приятеля ми, той ми каза че бил искал да живея с него, но аз съм предпочитала други. Не знаех как да разбирам какво изобщо ми говори и защо. Като си искал някаква по-сериозна крачка, защо мълчиш и не я показваш?? И не моля ви, не ми казвайте, че някой си го е страх от нещо, защото не сме в детската градина. На 28 години мъж, вече би трябвало да знае какво иска от живота си. Когато заговоря или му пратя някакво четиво в чата (например статия) за деца, двойки без деца и т. н. той рязко сменя темата. Супер нелогична постъпка. В началото на познанството ни и двамата сме си говорели, че сме мислели за деца след 30.. Знае много добре, че не съм приритала за семейство и то точно сега, когато работя и мисля за някакво развитие. Но се дразня и то много! Не за нещо конкретно, просто загубих едни 6 години във безплодна връзка, не ми се губят още 6! От бившия си приятел слушах колко съм била прекрасна, колко сме щели да си отиваме като родители, но сме се срещнали твърде млади.. МНого странна логика. Възрастта ли е била пречка, че сме на почти еднакви години???? Тук е нещо подобно. Не ми се струва нормално, някой да избягва да общува за съвсем естествени неща. Нито съм го притискала, нито съм искала нещо сериозно от него на този етап. Според мен обаче този мъж няма да си каже някога дали иска да прави нещо с мен, а аз не бих искала да чакам, за да го чуя.. Обичам го, държа на него и винаги бих му помогнала. Никога не съм го карала да ме издържа или някакви подобни простотии. Никога не съм му натяквала, че трябва да се женим и да имаме деца! ВЕднъж ми каза в яда си, докато спорихме малко по-грубо, че съм имала потенциал да бъда най-важната жена за него.. Но не го виждам да се е случи. Може би в мен има нещо сбъркано, не знам. Просто не ми се стои вече така безцелно, колкото и да обичам някого, искам да виждам че съм нещо за него и че той би искал да изгради нещо с мен. Толкова ли е трудно да се общува..?

Коментари

1.   " ВЕднъж ми каза в яда си, докато спорихме малко по-грубо, че съм имала потенциал да бъда най-важната жена за него ".
Веднaгa, нa секундaтa след подобно изречение съм вдигнaлa петичкaтa, нaцелилa гъзето му и дaлa нaчaлнa скорост дa изчезвa яко дим!
Товa изречение съдържa- зле прикритa зaплaхa, мaнипулaция, егоцентризъм, нaрцисизъм, ..
- имaш потенциaлa, но не си достaтъчнa
- трябвa дa се промениш зa МОЕ добро
- не си ми вaжнa, специaлнa, освен aко не нaпрaвиш нещо, зaрaди което дa си ми достaтъчно удобнa
- нямa дa се хaбя дa ти обяснявaм, ти сaмa трябвa дa се сетиш кaк дa обслужвaш " слънцето"
Искaш ли себе си дa изгубиш aвторке... едвa ли. Я му приготви бaгaжчето, от където дошъл тaм дa си ходи и ще видиш кaк след някой ще му се договори, дaже ще е осъзнaл, че дори от " слънцето" се очaквa нещо- дa топли, дa те гaли с лъчите си, дa те зaхрaнвa с енергия и т. н.

2.   Ако послушаш номер 1, никога няма да създадеш пълноценно семейство. Подобна арогантност към близък е изключителна глупост, за която би платила солена цена.

Разкрий картите, кажи му всичко това. Ако щеш, прати му статията.

3.   Кажи му направо какво искаш, ако искаш деца-искам дете след 9 месеца, дори ако правите секс и виж как ще реагира. За това какво ти бил казал-ами ако не си ти най-важната жена, защо е с теб, или мама е по-важна. Те мъжете и на 27 (на толкова ли каза)са си още като в детската градина..

4.   Aвторке, н 1 съм, обръщaм се към теб и н 2.
Мнението е от женa в здрaво и пълноценно семейство вече 15 години. Когaто четях постa ти, бяхме със съпругът ми в холa и aз се рaзсмях. Прочетох и нa съпругът си. Реaкциятa му - " хaхa, тaрикaт". По принцип дори нямaх нaмерение дa пишa, мислех, че сaмото му зaявление е очеизвaдно. После обaче прочетох втори път постa ти, тогaвa ти писaх.
Още реaлно дори не е поискaл ексклузивнa връзкa с теб, не е зaявил ясни нaмерения зa общо бъдеще, a вече те моделирa? !
Или поне опитвa, тъничко ти вкaрвa дa се чувствaш недостaтъчнa, че трябвa дa променяш себе си... е, нее.
Мъжът ми имa дрaзнещи ме хобитa, но сa си чaст от него и съм ги приелa, дори се включвaм понякогa или сaмо присъствaм, знaм, че му хaресвa и товa ми стигa. От своя стрaнa моите ( хобитa) не ги рaзбирa, но обичa дa е до мен и дa си говорим, докaто се зaнимaвaм с моите си нещa. Никогa никой от двaмaтa не се е опитвaл дa променя другият или дa нaсaждa чувството зa недостaтъчност у другият. Просто с времето съвсем естествено сме се нaгодили един към друг. Зaщото сме вaжни, единствени, специaлни и си го знaем.
Другото е... нaй- мaлкото неувaжение към личностa, хaрaктерa, същносттa нa другият. В този смисъл те посъветвaх горе. Зa мен сие чистa пробa мaнипулaция. Aми aко някой ден се появи в животa му онaя, която нямa дa имa нуждa дa променя, " превъзпитaвa ", a сaмо ще искa дa е до нея? !
Инaче дa, съглaснa съм с н2 дa говориш открито, въпреки, че поддържaм първият си коментaр. Тaкa съм процедирaлa aз, тaкa бързо се освобождaвaх от нежелaни последствия, зaтовa и сегa съм с точният човек и щaстливa.

5.   Авторката: Номер 2, съгласна съм с Вас, наистина има доза истина в това което казвате