Не намирам изход
Здравейте! :) нова съм във форума и искам да споделя с вас моята история.. от 3 години съм заедно с едно момче и сме нямали никакви проблеми във връзката си, но родителите му са много странни и ни разделиха.. започнаха да му говорят много против мен и да го настройват а той иска да остане с мен (както и аз с него), но сме на такава възраст, че сме зависими от родителите си. Обвиниха ме, че аз му обърквам живота и го провалям а същност правя точно обратното.. помагах му в училище да завърши с добър успех и да си намери работа лесно и ето, че те провалиха всичко.. не зная защо се обвинявам, но ми е много тежко и не знам как да постъпя. Знам не е единственият, но толкова много време с него и така добре да ме познава просто точно в момента не ми се занимава с други.. не знам как да се справя, а трябва да се взема в ръце в най-скоро време

Коментари

1.   Ами незнам до колко е добре един мъж да слуша родителите си, за такива неща, все пак живота е негов. Нека да избере кои да слуша-или теб и по-скоро неговите желания или техните...

2.   Автор:
Чуваме се още, пишем си и аз го искам както и той мен, но ако се случи така, че да се върна пак при него, а родителите му продължават да не ме искат евентуално ако впоследствие нещата между нас станат по-сериозни, а те отново се намесят какво ще правя? Моля за съвет как да се справя..? А в главата ми е само едно или да се нараня по някакъв начин или да се опитам да бъда силна?

3.   да се нараниш??? и какво по-точно ще постигнеш с това?
а защо не те искат родителите му? щом сте зависими от родителите си, ще потърпите някоя и друга година докато станете самостоятелни, изнесете се от къщи и работите.

4.   След като слуша родителите си в кого трябва и не трябва да се влюбва, ми мирише на мамино детенце. Такива цял живот тичат след фустата на маминка и татинка, за да стане тяхното. Родителите могат да дават съвети, но не и да се месят в любовния живот на децата си, освен ако не ги грози очевидна опасност. Проблемът е в твоето момче, не в родителите му. Ако истински те харесва, няма да се влияе от тях.

5.   Лично познавах такава двойка... родителите на момчето не искаха момичето... последва сватба като родителите на момичето нямаха нищо против момчето... заврян зет... пет години брак... роди им се син да е живо и здраво... развод и момчето се върна при родителите си. Не казвам, че и при вас ще е така просто споделям видяното и преживяното.

6.   Автор:
В момента мисля само за това.. виждаме се, държим се както преди и сме заедно, но не зная как ще се развият нещата нататък.. аз заминавам за друг град да работя.. той сподели, че са му намерили работа тук и след лятото евентуално да заживеем заедно и да няма кой да ни се меси. Преди 2 години ни бяха разделили по същият начин, но тогава той ги послуша и наистина не се виждаше, нито чуваше с мен, но сега е различно.. а и тогава намери шанс да им каже, че отново сме заедно и те ме приеха сега ми остава само надеждата да се случи отново това и повече да нямаме разправии.. Съвети?