"Унизих се да го търся"
Прочетох този коментар на момиче някъде из историите и просто не можах да се сдържа. Вече свикнах с тази глупост само мъжете да търсят жените, но чак пък да го смятате за унизително? Обяснете моля какъв е проблемът момиче да се обади/пише/покани момче, което харесва? Ако за вас дори един път е унизителен, то какво да кажем мъжете, където постоянно трябва да го правим и да минаваме през всевъзможни "шит тестове" от ваша страна към нас.
Благодаря.

Коментари

1.   Авторе, може би щеше да е по-лесно да се интерпретира казаното, ако не беше извадено от контекста.

Подборът на глагола говори за наличие на ситуация, която може да се интерпретира като унизителна - най-вероятно става въпрос за отблъсната жена, която продължава да търси някого, при все че очевидно не е желана...

Иначе на въпроса ти - разбира се че няма нищо унизително в това жената да да поеме инициативата за контакт с евентуален партньор - повечето жени го и правят... ако и когато намерят за уместно:) нещо обаче не мисля, че иде реч точно за това в цитирания от теб пример...

2.   БРАВО на Автора. Да знаете има толкова много мъже, които са придобили несигурност във времето, заради факта че са ги отблъсквали, че едва ли ще приеме за унизително, да му се обади момиче.

3.   Прието е първо мъжете да канят жените. Никой не те кара да го правиш. А ако не искаш, си вземи мъж.

4.   Това са пълни глупости. Мъжете не са ни бездомни кученца, които да тичат след нас и да връткат опашка. Никога не съм я разбирала тази логика и аз...

Момиче, 17 г.

5.   Не мислиш правилно. В природата на мъжкият екзепляр е да ухажва женската и да се прави на палячо. Виж за справка животинското царство. А жените, които предлагат първи са по магистралите и утвърдените нощни градски местности. :)

6.   Ами извинявай, ама няма по-смешно и жалко нещо от момиче, което тича след момче, което не й обръща внимание! Виж, вече ако и двамата имат интерес - да, но просто ей така да си харесаш някой и да хукнеш да му досаждаш е наистина унизително.

7.   аз сам момче няма да разказвам как сам се унижавал зареди момиче дори и когато тя не си заслужаваше така че с времето разбрах че ако се правиш че не ти пука е по добре когато си заслужава се унижавай ама останах само не сериозни жени

8.   не ти е лесно момчета сме все пак какво очакваш !

9.   какво ухажване, кви сваляния, кви пет лева..
елате на запад и на мястото където живея и нали жените се натискат за еманципация, всички сме равни, никой никого не сваля, кавалерски жестове йок, който се натиска за еманципация и равнство да работи наравно с мъжете, хау.... казах :)