Несподелена любов
Дори не знам от къде да започна.

Запознахме се преди години онлайн, като той е чужденец. Стана така че отидох да уча където живее той. Там се и видяхме за първи и може би последен път на живо.

И двамата знаехме кой как изглежда.. говорили сме си толкова много пъти преди срещата ни..

Както й да е.. чувствам се ужасно. На чуждо място без приятели, без хора с които да изляза да си кажа две приказки. И във фейсбук никой не се сеща за мен от старите ми приятели.. всеки е на някъде, всеки със своите си проблеми.

От както срещата с него мина, той спря да ми пише. Може би е изгубил интерес, не знам.. проблема е че изпитах нещо каквото до сега не съм - мисля че е любов.. не мога да го преживея, не мога да преживея това че изведнъж всичко свърши.. не мога да спра да мисля за него.. искам да се видим пак.. но уви той е все зает.. явно това с него няма да го бъде - не си заслужава да тичам като куче или да се надявам.

Но защо мозъка ми не ме остави на мира? ! Искам поне да спра да мисля за него.. а не мога!

Толкова ми е трудно.. сърцето ми се свива.. изпитвам уникална самота, а дори и не мога да пусна и сълза. Сълзите помагат.. а няма и една сълза пролята от месеци наред..

Преди използвах плакането като вариант за успокоение по някакъв начин. Сега искам да плача но не мога.. това сдържа всичко в мен.. не ми дава успокоение..

Коментари

1.   Скъпа, прекалено много си вложила в него и затова разочарованието и болката са ти толкова силни. Може и любов да е, не отричам, но колкото и да ти е трудно, невижданите очи се забравят, затова вдигни глава и продължи напред. Трябва да си силна!

Аннабел

2.   Това, което изпитваш не е любов, а наранено его. Лошото е, че боли точно толкова, колкото си описала, че и повече. От друга страна, надали е 'станало така, че си отишла да учиш там, където живее'. Нагласила си нещата, така че да си по-близо до него, а сега всичко отива на вятъра и сигурно те е яд, че си била толкова път, заради нещо, което няма да се случи. Мислиш непрекъснато за него, защото се чудиш с какво точно си го разочаровала и искаш той да те оцени по достойнство, а не си даваш сметка, че причината може изобщо да не е в теб.

Не казваш как е минала срещата, но е много възможно на него да му е било удобно да поддържате връзка от разстояние и изобщо да не е искал да се събирате - например може да е женен, гей, импотентен, да има страх от обвързване и др. Приел е да те види, защото е нямало как да откаже, но категорично не иска истинска връзка - ако е можел е щял да избегне и тази среща. Ако беше другото - което ти си мислиш - че е имал сериозни намерения и по някакъв начин се е разочаровал от теб на живо - щеше да се срещне с теб поне още няколко пъти, преди да вземе окончатлно решение - нямаше да отпише с лека ръка очакванията и плановете си за теб. В слуая обаче, той просто не имал такива - отбил е номера със срещата - и се е покрил. Може през цялото време, докато сте си говорили, че ще идеш там, да се е надявал, че няма да стане, ще се размине и ще продължите да въртите виртуална любов.