Не вярвам в себе си
Здравейте
Още от малък не съм имал хубаво детство
Подигравки унижения и дете на разведени родители сланадали и т.н
И някак си не вярвам в себе си
Ще се радвам ако ми дадете съвет
Благодаря предварително

Коментари

1.   Здравей!
И аз бях същият като теб. Вече съм на 27 години, от 8 години съм самостоятелен и вече всичко е на шест.

Преди не бях такъв. Бях много затворен, плах, страшно притеснителен. Получавах много съвети. Как да придобия самочувствие. Казваха ми да ходя на нови места. Да научавам нови неща. Да се запознавам с напълно непознати. Тези неща не помагат, а те все ме съветваха един вид да започна от началото. За какво начало ми говореха не мога да ги разбера. Аз и ти вече сме стигнали до някъде, въпросът е да се продължи напред, не да тръгваш отначало.

Не се сравнявай какво имаш, какво можеш, какво си бил постигнал и т. н. , с азиатските и африканските народи това е все едно се предаваш.

Всеки ден работя с хора, които нямат проблема ниско самочувствие или неувеност. А са толкова лоши и ограничени хора. Защо ще тръгна да се сравнявам с тях? Това е грешка!

Единственият с който трябва да се съобразяваш си ти. Единственият с който трябва да се сравняваш си ти! Трябва да искаш повече от самият себе си. Да не ти пука какво говорят за теб. Да не се стремиш да бъдеш поредният от тълпата, а да бъдеш някой. Не падай на нивото на тези които вече са затънали в тинята до края на живота си.

Почни да тренираш - това много помага. Както се казва здраво тяло, здрав дух.

Започни да мечтаеш и се стреми да постигнеш това, което на теб ти харесва.

Да не ти пука за никого! - ни майка, ни баща. Те са си имали техен живот и доколкото разбирам са опропастили един чужд - ТВОЯТ! Приятелите могат и сами да се оправят.

Просто се откъсни от тези, които те подтискат и прави това, което искаш! Не се оставяй на останалите! Животът е кратък, живей го!

2.   За да повярваш в себе си, трябва да си постигнал нещо, дори да е малко. Това включва да се уважаваш, което пък значи че трябва да си поне малко грамотен, което в случая липсва.

3.   В света от много години някои хора са по-долу и си позволяват подигравки, то е масово явление да не се харесва нищо, и да не се говори за хубавото, дори и да си прекрасен.
Хич да не ти пука.. ПОнякога се замисли, има случаи когато някой човек си преследва целите и избутва другия без да му мигне окото, тоест подмолно... ако му е пречка..

МИсли по-градивно и позитивно за бъдещето си. Всичко можеш да постигнеш... НЕ си слагай граници.

4.   Сподели повече за теб на колко години си, от къде си какво учиш/си учил и работиш ако работиш.
Проблема ти има решение, както и всеки един проблем на този свят.

5.   Филми, книги, поглъщай всичко, което те кара да се чувстваш по-добре