Той ме задушава!
Здравейте, чувствам се съсипана и разбита и не знам от къде да започна. Имам приятел почти от 6 години, той е на 31, а аз на 26. И двамата работим, от един град сме, но той работи в друг град и си идва през седмица за по 3 дни. В началото на нашата връзка всичко беше ок, докато не станах студентка, а тази година завърших. Учих редовно и през това време не съм работила, защото родителите ми настояваха да ме издържат те и дори имахме доста спорове, защото исках да работя, макар родителите ми да имат възможността да ме издържат. Но накрая се примирих с тяхното желание. В момента в който започнаха лекциите приятеля ми от нежен и мил стана като звяр, лош, започнаха обидите, започна да ми посяга, но аз търпях. Знам ще кажете ти си луда, но го обичах и затова търпях. Втората година от студентството ми стана голям кошмар, започна да ми звъни когато съм на лекции, а когато не вдигна започват псувни и закани, че щял да ме убие, започна да си въобразява че имам друг, дори на осми декември ми провали целия празник. Той беше с мен и моите колежки които също бяха с мъжете и приятелите си. Почти цялата вечер съм стояла с яке в ресторанта, защото роклята ми била много къса (тя беше до коляното, прилепнала по тялото ми). Цяла вече ме гледаше озлобен с тая рокля много ми се подчертавал бюста, казвам ви ад беше. След вечерта си тръгнахме, а той започна да ме рита и да ме бута на земята, счупи ми телефона и продължаваше да ме рита докато аз се въргалям на земята от болка, накрая събрах сили, станах и избягах, едвам се добрах до вкъщи, това е най-кошмарният ми 8-ми декември. Третата година пак същия цирк, като съм на лекции съм му била изневерявала, а през другото време или нямах право да излизам от вкъщи или той беше с мен. Ежедневно ме заплашваше че ако го оставя щял да ме убие, абе психично болен човек. В края на третата година бях на стаж където се запознах с едно момче 3 години по-малко от мен. Той беше много настоятелен да се запознаем и в крайна сметка станахме много добри приятели. Един ден той ми сподели че е влюбен в мен, макар да знаеше за приятеля ми. Момчето е страшно симпатично, държеше се така мило с мен, както моя приятел никога не се е държал с мен. И така всеки ден с това момче се чувахме, разбира се без приятеля ми да знае, с всеки изминал ден аз разбирах колко ми е скъп, та ние станахме като брат и сестра, той започна да споделя с мен абсолютно всичко. Като разбра че го имам за брат и няма как между нас да се получи нещо, той започна да се занимава с други момичета, споделяше ми как върви с тях, дори ме питаше дали ги одобрявам за него, до сега не бях срещала такова момче. След като ми свърши стажа продължихме да поддържаме връзка, но той замина за друг град и се прибираше много рядко, а дължа да подчертая че след като се запознахме на стажа, повече не сме се виждали, а само си звъняхме. След като замина в друг град, като се прибираше се виждахме на по кафе но без приятеля ми да знае, а на мен не ми пука за него защото вече някак си не ми е на сърце. Преди няколко дни моят "страхотник" ми заяви че след 6 годишна връзка било време да се оженим, аз разбира се не желя, дори искам да го напусна, но ме страх да не извърши някоя глупост, за това дори и без да го обичам май трябва да приема предложението му, а сега като се сетя какво ме очаква с този очите ми се насълзяват и сърцето ми се свива. Много често се питам, как е възможно да ми казва че ме обича, а в същото време да ми посяга и да ме обижда. Според вас как да постъпя, как да му кажа че искам да се разделим? Страх ме е да не ми посегне и това да е фатално

Коментари

1.   6 години??? Чак се чудиш какво да правиш.... толкова ли си безхарактерна, че да го търпиш този? Учудвам се на такива като теб. Нали се сещаш какво ще те посъветвам, но има ли смисъл като ти явно няма да предприемеш нищо?

2.   Капанът е само в главата ти. Има много начини, по които да се отървеш от насилника и бракът не е от тях.

3.   Това е ненормална работа! Отиди в полицията веднага и искай ограничителна заповед! Купи си от оръжеен магазик пейпър спрей за самозащита. Ако те доближи и се съмняваш в нещо стреляй в очите и бягай! Изнеси се от дома му ако там живеете. И изобщо ако живеете заедно. Не му казвай нищо и един ден просто отиди в полицията, извади си заповедта и спрея. Извикай някой приятел по-здравичък, ако пък ли нямаш такъв може да извикаш момчето което е влюбено в теб. Ако го виждаш че може да се защитава и да защитава и теб. Отиваш при тоя боклук приятеля ти, каваш му всичко точно и ясно в прав текст. Тръгне ли да посегне го напръскай, кажи му че имаш ограничителна заповед, то и той ще знае де... И че ако те доближи пак ще го тикнеш зад решетките(така ще стане ако те нападне при положение че има такава заповед! ) и си тръгваш. Ако трябва някой да го и спуха за да види какво е да те ритат посред улицата! Ахх мама му к*пеле мръсно! Отиди при родителите си, те ще те пазят, най-вече баща ти! Няма да те отхвърлят!!!! Бъди силна и не позволявай на това да те пречупи. Ти си силна, животът те е поставил на колене за да се изправиш отново! Защото така правят силните хора-не се предават! Ние не сме жертви, няма да сме!

Успех и пиши какво става! :))) С теб съм! :)))

4.   Кажи на родителите си и веднага го напусни. Ако пак ти посегне, извади си медицинско свидетелство. Подай жалжа в полицията, че те малтретира. Трябва да си луда, ако сеожениш за такъв. Ще си съсипеш живота.

5.   Изглежда да набиеш половинката си е станало разпространен семеен спорт. Чуя ли за поредният такъв случай в мен нещо се преобръща и ми се иска да видя някой от тези мъжкари на живо, а какво ще го правя аз си знам...
Да посегнеш на жена си, приятелката си е низко и долно. Момиче, как ще ти мине през ума да се омъжиш за някакъв изрод, който ти посяга? Що за мазохизъм е това? Каквото и ще да ти говори, отношението му към теб няма да се промени и ще продължи да показва любовта си с ритници.
Извади ограничителна заповед и с някой приятел(баща ти) изясняваш на хубавеца, че няма място в живота ти. Ако посегне - да го направи на Мики Маус в главата.
И си намери свястно момче! :) Има и такива.

По реда на номерата - семейството ти да знае, ограничителна заповед, биеш шута на "страхотника" със спокоен тон(и с придружители) и се усмихваш на живота.
С теб съм. Пиши какво става.

пп. Може да съм мълко рязък, но имам дъщеря. Както и развита емпатия.
М42

6.   KДа ти кажа честно, тези 6 години от живота ти, никой няма да ти ги върне, както и цялото бъдеще, което смяташ да отдадеш на твоя "приятел". Има ли желание, има и начин да се отървеш от него, дори и това да означава да се преместиш в друг град, ако щеш, без да знае той къде си и т.н.
Не си отдавай бъдещето и живота на човек, който не просто не те обича, ами и явно не умее да обича. Сега е решил, че след като сте от 6 години заедно, значи трябва да се ожените, а утре, като реши, че трябва да имате дете, ти какво ще правиш? Освен от страх, да родиш от него и да обречеш не само себе си, ами и детето си на този кошмарен живот.
Обърни се към родители, институции, полиция и т.н. но не си причинявай всичко това, само защото смяташ, че нямаш изход.

7.   Това според мен е измислено. Не мога да повярвам, че има жена. която ще се омъжи зьа човек, който я малтретира и "но ме страх да не извърши някоя глупост, за това дори и без да го обичам май трябва да приема предложението му, а сега като се сетя какво ме очаква с този очите ми се насълзяват и сърцето ми се свива
Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха!
П.С> Съжалявам, ако бъркам, но не,не, не е възможно да съществува подобно същество!

8.   М29
Ще си позволя да бъда по-рязък. За мен жената може да бъде жертва на насилие само първия път, когато това се случи. От там нататък тя е съучастник. Поне в Европа и Северна Америка, където може да потърси закрилата на закона. Разбира се, има изключения - ако имат деца, финансова зависимост и т. н., но в общия случай проблема е в главата на жертвата. Та нека бъдем честни - ти си позволила това да се случи, ти си стояла с този човек, това е бил твой избор, явно си го искала по някаква причина. Не го казвам, за да те осъждам. Така си решила, така си направила. Ако сега го отчиташ като грешка, време е да я поправиш и да продължиш напред. Зависи само от теб. Напълно подкрепям горните съвети, да го напуснеш, да се обърнеш към полицията и съда, към родители и близки. Искам да добавя обаче още нещо.
Често се случва поради някаква причина жена да развие влечение към мъже, които се държат зле с нея и я малтретират. Има жени, които от 10 гаджета, 3 ги бият, три им изневеряват, четирима правят и двете. Все на такива уцелват. И накрая ако попаднат на някой свестен тип, който ги обича - качват му се на главата, започват да му кръшат и ги разлюбват в един момент. Не ги упреквам - всеки намира щастие по свой си начин. Но мисълта ми е - помисли дали нямаш такъв модел изграден в главата - влечение към "властни" мъже, които те контролират и малтретират. Понеже ако си изградила такова мислене, има голям риск да смениш един насилник с друг. Добрата новина е, че такъв модел може да бъде поправен. Помисли за консултация с психолог - хем ще ти помогне да преодолееш травмите от насилието, хем ще си дадеш сметка и защо изпитваш чувства към човек, който ти причинява това.
Успех и ти пожелавам да откриеш щастието!

9.   здравей,
в НИКАКЪВ случай не приемай предложението му! Този ад ще продължи цял живот. Какво работи? ако не е пазач на някоя мутра, в никакъв случай не трябва да взимаш думите му на сериозно. Обади му се и му кажи, че го напускаш. Отиди за месец два при родителите си и си почини. След това си намери работа в града където си учила и започни на чисто.
Не приемай предложението му за брак, защото освен ти - и децата ви ще страдат! Не ги обричай, моля те!

10.   Чудя се на жени като теб! Има толкова много свестни и добри момчета, които биха сваляли звезди за теб (като момчето, влюбено в теб), а ти предпочиташ един БОКЛУК! Та това е пълен нещастник, ако мен ме беше ритал така, на следващия ден щяха да го намерят разчленен! Не само, че 6 години не си го напуснала, пък и на брак ще се съгласиш! Ти от тежка форма на мазохизъм ли страдаш или какво? Той не те ЗАДУШАВА, а те МАЛТРЕТИРА. Веднага се изнасяй, напусни го, ако имаш поне малко акъл!!! Вземи ограничителна заповед. Уреди да го сбият ако продължи да досажда и ще видиш как ще се свие като охлюв.

11.   Обича те. Ще трябва да се ожениш за него, няма как. Мъжете винаги ще те бият иначе не са мъже, както малкия дрисльо с когото си била на стаж.

12.   А след като те нарита на улицата как точно се сдобрихте?