Споделена история от Тинейджърски

Залози
Здравейте, пише ви момче на 18. От около 2 години залагам в букмейкърски къщи - само и единствено на спорт. Казина и тем подобни не ми допадат. Горе-долу в седмицата залагам 3-4 пъти, като максималната сума е 5 лв. Мога да се контролирам и да не играя, например когато мачовете не ми харесват. Според вас това превърнало ли се е в мания. Ще кажете, че всеки който залага си мисли, че може да се контролира. Смятам, че мога. Според мен е по-добре 5 лв за залози, отколкото за цигари, алкохол и наркотици (не употребявам нито едно от трите)! Вие какво мислите?

Коментари

1.   Ти как така пт 16 годишен си залагал? До 18 г. е забранено
Колкото до другото - 5 лв 4 пъти в седмицата са 20 лв., а на месец са 80 лв., което не е малко. Лошото е, че превърне ли се в начин на живот, много лесно 5те лева стават 50, 500,5000 и си рушиш живота. По-добре се занимавай с работа и образование

2.   Да ти кажа 80 лв на месец пак не са малко. Ще ти кажа как правя аз с алкохола. Периодично си прави следния тест, ако искаш да разбереш дали си закрастен. Дай си някакъв срок примерно 3 мес., в който да не заложиш и 1 ст. Ако издържиш, значи си добре. Но ако не издържиш или издържиш, но ти коства определени усилия, значи нещата са тръгнали на зле. Ако усетиш, че сякаш нещо ти липсва, не е добре. Най-добре спри завинаги, защото дори и след известно време да ти мине липсата, пак е въпрос на време да се появи.

Ама все пак срока да е достатъчно дълъг, защото примерно 2-3 седмици всеки може да издържи. Ако започнеш да се чудиш как да избереш по-малък срок, също не е добре.

3.   Ами според мен не се е превърнало в мания. Аз разбирам да играеш на седмица с по 100 лева за един мач и да ги изгубиш за няма и час и половина. Тъй като и аз играя, според мен е нормално да залагаш по 2, 3, 4 пъти на седмица по 5-10 лева, но да се контролираш и да не даваш по повече. А и щом казваш, че не пиеш, пушиш и т. н, тогава всичко е 6. По-добре ги давай за мачове, пък и можеш да спечелиш. Не се знае, Божков понякога е щедър :Д То много ясно, че сега ще ме нападнат като ти пиша, че е нормално, но трябва нали и да имаш някаква граница. Не се знае, след време може да ти омръзне, а и не залагаш всеки ден.
До номер 1: сега съм на 17, като бях 9 клас сама си ходех до пункта и не са ме гонили от там, че нямам години. Във всеки град е различно, а и по твоета логика.. защо тогава дават алкохол на непълнолетни, то е същото. Виждала съм и на по 14-15 години да залагат, че и печалбите им изплащат, така че...
Ж17

4.   Мани ги тия съдници тръгнали да учат другите на морал. Ако наистина не си хазартен тип като тия дето играят на ротативки или взимат заеми уж за да си върнат загубите, а затъват още повече, значи си ОК. Аз залагам от 13 годишен, вярно от няколко години не съм играл въобще, вярно като тегля чертата съм на загуба, но не съжалявам. Това ме научи на някои неща за оценка на риска, за емоционалните фактори при вземането на решения и за последствията от тях, все неща които могат да развият стратегическото ти мислене и да ти помогнат в други области на живота. Най-добре е да си като мен и да мразиш да губиш пари и ако някой ден това се случи в мащаби, които надхвърлят границите на дреболиите като с твоите 5 лева, сам да си извадиш поуките. Всичко зависи от човека и никакви съвети от други не помагат. Ако си глупак, може да си провалиш живота. Ако си разумен човек, коментари като този на номер 1 са чиста досада. Аз затова и си подбирам хората, с които да говоря на такива теми. Всеки човек има свои собствени вкоренени убеждения, които в голяма степен управляват житейския му път и той се стреми да ги налага и на другите. Има много иначе свестни хора, с които можеш да бъдеш и приятел, но от които ще получиш винаги неодобрение и неразбиране, ако се интересуваш от нещо, което е обект на техните предразсъдъци.