Връзката ми е напът да се промени ...
Здравейте!
Историята ми е следната.. от известно време си имам приятел, който много обичам, но сега сме изправени пред едно препятствие на обстоятелствата. Налага се той да замине да учи и работи в чужбина. И двамата сме на 22 и за пръв път изпадаме в подобна ситуация, първо толкова силните чувства и сериозната връзка, а сега това.
Искам да ви попитам дали вие сте минавали през подобно нещо или за вас връзките от разстояние са само загуба на време и нерви? Също така ще се радвам да получа съвети от хора, които успешно преминават през същото.

Благодаря ви предварително и се надявам модераторите да публикуват историята ми! :)

Коментари

1.   Няма да се получи така. Раздяла в голям период от време е обречена.

2.   То си е до хората. Аз познавам двойка, в която мъжът отиде за в друг град, доста далече от жената, за да учи. След 1 година тя го последва и са заедно.

3.   Аз съм имала връзка в която се виждахме събота и неделя за 1 година, сега се виждаме всеки ден, но наистина ако е много време може би няма.

4.   Аз нямам опит с връзките от разстояние, имам само наблюдения. За съжаление, повечето ми приятели и познати, поддържащи такива връзки, не са успявали да ги спасят и са се разпадали след известно време. Предполагам, че причините са комплексни и индивидуални. Това не означава, че с всяка връзка от разстояние ще се случи същото. Дори статистиката да не е на ваша страна, не бъдете предубедени от самото начало, защото в такъв случай със сигурност няма да ви се получат нещата. Може да получиш куп съвети и споделен опит, но истината е, че само времето ще покаже дали вие двамата сте способни да поддържате такива отношения. Никой не може нито да го реши, нито да го усети вместо вас. Първото и най-важно правило в такива отношения е да има желание, да има комуникация между партньорите. Ако това е налице и вие искате да се борите за връзката си, значи всякакви други притеснения трябва да останат на заден план. Успех

5.   Всяка връзка е различна. Така, че не е задължително да се разпадне. Разбира се раздялата не трябва да е за много дълъг период.

6.   Оххх.
И аз имах такава връзка. Но спокойно, ние имахме проблеми въпреки разстоянието. То си пречеше, но онези други неща оказаха по-сериозно влияние.
Какво ти пречи да заминеш с него? Научи език и си хващай пътя!
Моят бивш не ме последва. А ставаше въпрос просто за друг град. И беше завършил при това!
Иска се смелост.
Такива връзки не са рядкост! Всичко живо се движи, много хора пътуват. Командироват ги; студентите ходят по бригади за по 5-6 месеца.
Решете заедно, но ако има начин, заминете двамата! Поне няма да се мъчите. Няма да те лъжа - ужасно е!!! А ако на него не му хареса без теб, винаги може да се върне.

7.   Хората са го казали: "Далеч от очите-далеч от сърцето. " Жалко е когато се пропиляват такива любови. Седнете двамата и си поговорете хубаво какво можете и какво трябва да направите. Не можеш ли да заминеш с него?

8.   Не пропилявайте любовта си! Ако се обичате истински, намерете начин да бъдете заедно!! Или той да не заминава или ти отиди с него! Ако е само за няколко месеца, може да го изчакаш! Но ако ще е там за по-дълго, най-добре отиди с него! Поговорете и обсъдете проблема! Връзките от разстояние са голяма гадост!

Успех!!

9.   Връзка от разстояние не става. Аз съм на 27 години и съм имал не една и две такива връзки. Очи, които не се виждат се забравят. Освен това нова среда, нови хора, трудно ще е да запазите връзката си. Не казвам, че няма шанс. Казвам, че той е малък. Или отивай с него, или той да остава, или късайте от сега, докато не сте изхабили време и нерви.
АКАТИМ