Любовницата
И ето, к*рви ги наричах, нещастници дори, а ето и на мен ми се случи. Станах една от тях, една от многото, с които мъжете системно изневерят на приятелките/жените си...
Всичко започна с флирт, всичко започна с една пияна целувка. А , сега след 5 месеца, аз вече спя с него, а той идната година ще се жени, аз мисля, само за него, виждам го как ме гледа, как мъчно му става, когато си тръгвам, а знам , че е нередно заради нея, знам, че не е честно, знам, че съм по-добра версия, но знам, че той я обича, а именно заради това, тя ПО-от мен и не ме е срам да го призная, просто искам да съм с него.. макар все още да не съм се влюбила, знам , че искам да го имам, но не искам тя да страда....
Нима е лесно да си любовницата!?
О, знам , ще кажете :остави го" ! ще кажете "не го търси" ..
Но, не искам упреците и съветите, които всеки иска да чуе.. искам някой да ми каже минал ли е през това да си любовник/ца и каква е неговата история..

Коментари

1.   Тоо..затова не трябва човек да е толкова краен в изказванията си, защото в живота от нищо не си застрахован.
Ева

2.   Значи той догодина ще се жени, но засега тъче на два стана, вероятно така и ще продължите, само че ти и сега си номер две и занапред ще бъдеш винаги номер две.
Мечо Пух

3.   ми без да те обиждам не е редно..я си предтсви да си на нейно място..аз не бих си го позволила..хайде сега не сме животни.можем да се контролираме..а и като му е толкова мъчно що не се съберете ,по твоите думи се обичате,
толкова ли е трудно.
така излиза все едно насила ще се жени...
аз имам дълга връзка и без да го приемаш лично,ако разбера че има нещ такова,мира няма да видя докато не си отмъстя.ще прекучам люббовницата
а ти това ли искаш?
да си 2ра цигулка?
я се осъзнай и бягай
аз аско обичам някой толкова ще бъда с него

4.   Здравей! Нямам намерения да те съдя, защото и аз съм в твоето положение. И аз също бях от тези дето казват никога няма да го направя,но... Незнам на колко години си и дали си обвързана, но каквото и да е твоето положение в момента от опит ти казвм бъдещето няма да е розово. Пишеш че още не си влюбена, но и това ще стане-и тогава повярай ми ще стане лошо за теб. Ще искаш да спреш ,но няма да можеш заради чувствата си.А той явно не иска нищо сериозно с теб. Сама казваш че той обича приятелката си!!! Тогава ти какво очакваш и какво искаш от тези отношения. Ако е просто тръпка изживей си я без да влагаш чувства и без излишни угризения,ако можеш разбира се. Тези отношения не са за всеки. А на въпроса ти дали е лесно да си любовница-не ,не е и с времето става все по зле.

5.   Ами честито!
Човека ще си се ожени догодина, а ти ще си му момичето за забавление. Замисли се дали искаш да си нечия играчка.

*Syndrome

6.   И аз съм в твоето положение, но знам, че тук никой няма да ме разбере, за това и не търся съвет. Връзката ми е от три години. Аз съм семейна, той живее на приятелски начала с приятелката му. Знам, че е безумие да мисля за бъдеще с него и се опитвам да не го правя. Но в същото време страдам и то не малко. Всичко започна като на шега, уж за малко, а става все по-сложно. Колкото пъти съм опитвала да сложа край /макар и мъчителен за мен/ той все е правел така, че да не мога да се откъсна. И тук някой ще каже - ма как така, от теб зависи. Ми така, не ми е лесно никак, страдам често и често си поплаквам. Приятелка ми казва-не влагай чувства, жвей за мига, но.... не се получава. Единственото което бих посъветвала другите, е да не започват подобни връзки. От тях може да страдат доста хора, а и няма смисъл щом няма бъдеще. Аз се опитвам да превърна в момента връзката ни в чисто приятелска, той не знае за решението ми, вероятно ще ме усети,но..не мога повече. Чувствам се като птица в клетка. Искам да излетя макар и с опарени и белязани вече крила. Дано се справиш и ти за да не страдаш повече. Успех!

7.   Станаха ми интересни, както историята, така и коментарите ви. Нямам какво да кажа....мога само да кажа, че живота е ши**н, но едва ли ще е нещо ново за някой. Незнам...
Ралф

8.   От Авторката : Да, била съм на нейното място, да предишният ми приятел ми е изневерявал, не един път и съм научавала и тези, с които го е правил .. да кажем, че им е било тежко. Затова аз започнах по този начин своята история, но знаете ли наистина като, че ли не мога да се влюбя в него, защото щом го прави на нея, дори и да се събере с мен, каква е гаранцията, че няма да го направи и с мен, да хората се променят, така стана и с предишният ми приятел, който ми изневеряваше, аз бях човекът, който го промени.

На въпроса дали съм обвързана - не, не съм, не обичам и никога не съм изневерявала - против съм, но попаднах в грешният "мач". Не са за всеки, мене ми харесва, обичам да живея за мига и на ръба, може би , защото от малка ми се наложи да съм отлична ученивка, добра домакиня и работничка, така компенсирам, но никога не бих позволила неговата приятелка да бъде наранета, колкото и злобна и скучна да е, тя е човек.

Ще поиграя, ще приема съдбата си до там, до където мога да я променя !

Благодаря за съветите и историите, но нека си кажем, че нищо не се случва без причина, че човек е там, точно , където трябва да бъде, аз няма да съм неговата играчка, нито той моята, но ще играем по моята игра..
:)

9.   Питам се, колко време би издържала една такава връзка?
Може ли другата да не усети, че са тройка в случая?
Колко време той може да удържи това положение, ту с едната, ту с другата, тук май се иска доста умения...
Не те виня, но все някога това ще има край, а шансовете ти са малко да са в твоя полза...

10.   Към номер 6. Теб те разбирам, и двамата сте обвързани, имате чувства и ви е трудно да се разделите. Ако се бяхте срещнали по рано.. кой знае... може би. Но не разбирам авторката. Обръщам се към нея: Мъжът не е семеен за сега, т.е. той е направил съзнателен избор да се ожени за друга, по какви причини той си знае. Но това е факта, който теб трябва да те касае единствено. Защо мислиш за Нея и за това какво й причиняваш? Сигурна ли си, че той няма да сложи точката между вас съвсем скоро и Тя нищо да не разбере? Аз не бих била сигурна в това. Съветвам те да помислиш само за себе си в случая, да се почувстваш обидена, защото това ще ти помогне да избягаш от него. А утре като му се роди дете и гледаш щастливата му физиономия и как тича да се прибира в къщи не мислейки за нищо друго, обяснявайки ти как няма време да се видите, дали Тя ще занимава мислите ти или твоето страдание? Аз не успях да изляза достойно от подобна ситуация, защото нямах воля, но те съветвам тебе да му кажеш че всичко е свършено и му пожелаваш хубав живот. Само така ще си спомня за теб с уважение, а и ти самата ще можеш да се уважаваш

11.   Защо всяка любовница се мисли за " подобрата версия"??!?! Приеми факта- не си по добрата версия. Ти си просто FUN, другата версия, по смотана но друга. Ако беше по добрата за теб ще се жени, не за по лошата версия. Но е удобо да си мислиш, че си по добрата, както и за него е по удобно да ти го казва ... толкова е масово това ;( не се трови, намери си друг които можеби ще е само твой

12.   Все пак терминът "любовница" някяк не е подходящ, защото нито той, нито ти сте женени. Това, че той ще се жени, а спи стеб е доста смущаващо за него самия. Не е ли споделял как така хем обича приятелката си, хем правите секс, който явно му е по-приятен. Освен това какво значи, че не било честно? А честно ли е да се ожениш за една жена, а да желаеш и копнееш за друга? Според мен за всяка връзка са нужни двама и в този смисъл не се тормози ти как постъпваш, а поговорете и направо му постави въпроса с коя иска да е докато има време. Защото, ако сега ти се вижда сложно като се оженят и им се роди дете или деца, тогава ще видиш калко по-сложно може да стане. А, ако се и влюбиш - загубена си.

13.   По-спокойно момичета! Я помислете! Живота просто се случва и никак не се интересува харесва ли ни или не, страдаме ли или се кефим, получаваме ли удари или раздаваме такива. Съжалявам, че се налага да ви сваля малко на земята, но това е ФАКТ! Естествено не оттричам правото на всяка от вас да иска и да се бори за най-доброто за себе си. И никой не може да ви отнеме това право. Но тук не става въпрос за това, а за резултатите от тази борба. Иска ми се да ви успокоя, но се боя, че няма как да го направя. В борбата, както във всеки спорт винаги има победител и победен. А самата борба се случва, за да се получи някакйв приз - купа, медал, звание и др. В случая, за който говори авторката е същото. Борба, съревнование, любов, надежди, страх, отчаяние, ярост и т. н. А призът в случая е МЪЖЪТ с главно "М" за момента. Именно за момента! Не го забравяйте! И естествено една от двете/двамата ще победи, а другата ще загуби. След като са спрели интереса си на един и същи МЪЖ/ПРИЗ :) И тук се връщаме на мъжът с главно "М" за момента. Именно тук се крие успокоението, ако въобще има такова. Ще дойде друг момент и ще се появи друг мъж с глано "М". Това е АБСОЛЮТНО СИГУРНО! Успех и не изживявайте тези неща чак толкова. Помня, че някой, някъде беше казал, че никой мъж не заслужава и една женска сълза (или нещо подобно). Не забравяйте, че животът несе интересува дали сте щастливи или не. Той само се случва. Останалото зависи от вас. Ще си позволя да добавя и една моя мисъл: Човек е точно толкова щастлив, колкото иска да бъде!
:)

14.   Защо любовница звучи така гордо днес? То е ясно, че на всеки му писва да яде все боб и чат пат сменя менюто с нещо по-люто, по-кисело...Ами какво да ти кажа-ти си наясно с нещата, въпросът е кога ще разбереш наистина, че играта на любов има начало и край и единия винаги е победител. А пък и играта си е игра, нещо неистинско и за губене на време...

15.   била съм и все още съм на твоето място. вече две години. става все по-трудно, вярваи ми разбирам те

16.   Не съм съгласна с тази част от коментара на номер 13, че в случая на авторката, или общия казус съпруга-любовница е борба и винаги има победител и победен. Борба има и както казваш номер 13, безсмислена, но победител и победен няма. За мен в тази борба всички са губещи. Какво точно е спечелила съпругата като мъжа й е останал при нея? Ще си прибере кокала оглозган от друга кучка и от утре ще се събужда щастлива, сякаш нищо не е станало? Ако го спечели любовницата, тя пък какво печели с безотговорен мъж на рамо? И мъжа е губещ, защото често пада от два стола на земята