Приятелство и Любов
С него сме вече две години и половина, но проблема е че сме само добри приятели никога не е имало някъква интимност. Постоянно сме заедно води ме с него почти навсякъде където ходи. Работим заедно в една фирма виждаме се всеки ден. Всеки който ни познава си мисли че сме заедно като двойка, но всъщност не сме. Много го обичам и искам да се съберем. Аз съм на 22, той на 30, аз не съм имала връзка до този момент и съм си срамежлива с мъжете, той е имал само една връзка преди около 4 години тя е била от разстояние и момичето е било водещо в тази връзка. Той казва че го е страх да допусне някоя до себе си и ми го е показвал. един ден е много мил и грижовен към мен на следващия ден изобщо не ми обръща внимание. Знам със сигурност че в живота му няма никоя жена, от когато се познава с мен, и не е гей. Нито аз съм грозна.

Какво да правя много го обичам? Опитвах се на няколко пъти да го забравя, но винаги става така че когато кажа край той става много мил и при мен се появява надежда.

Коментари

1.   Да не би да си ролята на параван?
Мечо Пух

2.   Така, докато стоиш и питаш нас нищо няма да се случи. Решението е да му поставиш въпроса очи в очи, иначе само с чудене не става. Макар, че ако иска нещо по-сериозно от приятелство с теб, би трябвало колкото и срамежлив да е, все да търси някакъв начин за близост с теб. Има възможност и просто да те цени като приятел..още повече, че и работите на едно и също място..най-малко две предпоставки за НЕзапочване на връзка. И въпреки това, нищо не се знае..но моят съвет е да опиташ да поговорите, и да не стане както очакваш, поне ще си наясно със ситуацията и няма да ги има тези съмнения.
Успех!

3.   И аз съм на менение, че е добре да си поговорите на тази тема. Ако не за друго, то поне да си наясно със себе си. А и да не храниш напразни надежди.

4.   Ох и на мен скоро ми се случи ситуацията да разграничавам приятелство от любов. И горчивият ми опит показа, че ако един мъж иска да бъде с теб, ще бъде. Няма да чака и да преценява толкова време. За твое успокоение си поговорете, но не очаквай чудеса.
G.

5.   Ами всичко е опряло до женитба. Някой по опитен
трябва да ви згоди. Трябва да си опознаете семействата.
100 процента съм сигорен, че твоят човек го е страх
да прави секс, за да не се изложи, пък може и да е
девствен.

6.   Накарай го да ревнува. Ако се подразни от вниманието ти към друг, значи не си му безразлична. Често мъжете започват да те забелязват като жена, едва тогава след като друг мъж го е направил.

7.   Здравей , мога да ти кажа, че аз също имах подобен проблем. Имах дълго приятелство с мъж, когото желаех и виждах, че и той не е безразличен към мен, но не предприемаше никакви конкретни стъпки, още повече, ако аз се окажех по активната ме спираше / тактично, без да ме обиди , и с хитри маневри, но наистина не стигахме до леглото/ , но аз съм упорита и не се отказах лесно и бързо, най-накрая получих това, което исках и се оказа, че човекът си има здравословни проблеми / има проблем с ерекцията/ и явно страшно много се е притеснявал как ще реагирам. Сега 2 години по-късно си оставаме пак същите добри приятели, правим секс и изводът до който стигнахме и двамате е, че бихме пропуснали много неща, ако нямахме доверие един на друг и не разговаряхме достатъчно. Та моят съвет е, опитай се да го провокираш - прекарай насаме с него някой уикенд на непознато място, вкарай го в леглото, и споделяте, може пък човекът да има някаква причина , която няма нищо общо с теб, а просто да се притеснява, че ще те загуби ако знаеш истината. Успех и пиши

8.   Ти си кукичката за хващане на други жени.Демек-ангажиран съм,обичан съм и за теб даже ще се разделя с Нея-тоест с теб.

9.   Би трябвало да усетиш ,дали той има някакви желания към теб.Все някога са се засичали погледите ви или се се докоснали несъзнателно.Ако той изпитва желание ще си проличи.Когато мъжете харесват някое момиче са много забляти...

И аз имах колебанея преди време,относно един мъж.Веднъж стоейки срещу мене така ме гледаше,че си казах"този изгоря"Всъщност двамата стояхме и си гледахме в захлас,аз се усетих,че го зяпам изпитателно,а той продължи докото една негова колежка не прекъсна блеенето...Така ,че опитай се да го провокираш или просто заставай по-близо...така ще усетиш неговата реакция