Дали е основната причина за раздяла в мен.?
Разделихме се преди 3 седмици. 1 година и 2 месеца връзка, от които 1 година страхотна връзка.... В даден момент около годината тя започна да мрънка да се оплаква да твърди че не се държа като мъж, бях добър гледах да и обръщам внимание, не искаше внимание през цялото време виждахме се 1 2 пъти седмично и това е. Започна работа и се промени. Започна да твърди че трябва доста неща да се променят, виждахме се 2 пъти месечно и избухваше всеки път като се видим с твърдение, че моето мнение и поведение я карат да се прибира след срещата ни изнервена вкъщи. Имах чувството, че търси причини да се караме, аз толкова уравновесен, а тя избухлива нервна компетентна във всичко... Е и така, сега се чудя дали аз съм основната причина за раздялата..? Момче 24 години

Коментари

1.   Не си ти причината. Тя не е знаела какво иска. Откажи се - тя ще те потърси. 3 седмици не са кой знае какво.
И Моята реши, че може да ми се прави.
- Не мога така, трябва да се променят много неща.
- Кой например?
- Ами тия и тия.
- Не мога да ги променя. Ако не ти харесват отношенията ни, свободна си, тръгни си, не съм те вързал, нито пък те карам да си с мен.
Минаха 2 месеца.
И песента се смени.
- Здравей искам само да поговорим.
- Съжалявам познаваме ли се? И какво има да говоря с теб? Учили са ме да не говоря с непознати?
- Не се дръж така де! Обичам те още! Липсваш ми и искам да се видим!
- Аз пък неща нито да те видя, нито да те чуя! Затворих телефона.
Минаха се 2 дена.
Прати песента Толкова ли на Мира. Пак звъни.
Разплакана Виж не мога без теб! Ще посегна на живота си! Искам те!
- Хич не ме вълнува! Прави каквото искаш! Ще те блокирам!
- Наистина ли повече нищо не знача за теб!?
Тук беше момента да спра да се инатя, че нещата не знам къде биха отишли.
Абе виж просто съм страшно ядосан и сърдит, отнесе се много лошо към мен.
- Извинявай вече ще съм различна!
- Добре де дай да се видим.
После аз я нареждах, тя се извиняваше.
След време пак се пробва да ми държи тон.
А репликата ми бе.
- Абе върви си, щом искаш - но знаем как ще продължат нещата.
А после тя загуби своята идентичност.
И сега не знам как да ѝ я върна.
Няма да отстъпваш. Държиш си на твоето. И ако тая не се вразуми, знай, че не е единственото момиче.

2.   Има друг пич. Съжалявам, че ти го казвам. Жените са такива. Като си харесат друг мъж и гледат да разкарат настоящия по най-бързия начин. Тогава този човек изведнъж става по-черен и от дявола. Казвам ти го от личен опит. Търси си друга...

4.   Най-вероятно, според мен, просто като е започнала работа е срещнала друг и е търсила причина да се разделите.
Не го мисли, а продължи напред.
ж27

7.   Здравей, да започна с това, не мислиш ли, че е малко странно в един момент всичко да е било страхотно, а в другия не. Тя си търси причини и оправдания, за да излезеш ти черната овца. Не искам да определям кой е виносен и кой не, но сложи картите на масата и разбери, какво се крие зад нейните действия. Успех!

8.   Aвтор: Започна да мрънка в началото на тези проблемни месеци, казваше, че никой не знаел какво иска.. да твърди че е тя мъжа във връзката, да казва, че не мога да я разбера, че съм дете, че не я разбирам, да се нерви от всяка моя втора дума, казвайки че не мога да се изразявам. Изтри ни и общите снимки. Нямам намерение да я търся. Може на моменти да не съм бил достатъчно уверен. Твърдеше, че си е направила генерални изводи, без да казва конкретни работи, само да съм бил мъж... Нямам намерение да отстъпвам, все пак ми пожела лек живот и престанах да комуникирам.

9.   Aвтор: Започна да мрънка в началото на тези проблемни месеци, казваше, че никой не знаел какво иска.. да твърди че е тя мъжа във връзката, да казва, че не мога да я разбера, че съм дете, че не я разбирам, да се нерви от всяка моя втора дума, казвайки че не мога да се изразявам. Изтри ни и общите снимки. Нямам намерение да я търся. Може на моменти да не съм бил достатъчно уверен. Твърдеше, че си е направила генерални изводи, без да казва конкретни работи, само да съм бил мъж... Нямам намерение да отстъпвам, все пак ми пожела лек живот и престанах да комуникирам.

10.   То е от ясно по-ясно,че има друг,така че недей да търсиш вината в себе си.И след като тя не е коректна да си признае и да те остави и ти да подреждаш живота си,говори директно с нея,поискай да ти каже истината.Съветът на №1 между впрочем никак не е лош,послушай го........

12.   Според мен може би има друг, но като гледам на автора допълнителния коментар, ако тя е неуравновесена и не може да си държи нервите в нормално състояние... може би тотално си е набила филмите, че ти си дете и така. Но в основата на всичко е друг!

13.   Така и се оказа, на 4-тата седмица след раздялата, са я засекли в късните часове с единия и бивш, който колкото и бил изневерил и никога нямала да се върне при него. В крайна сметка е ясна картинката, казаха ми моите недостатъци, направиха 2-3 театъра... и :))

14.   ДО коментар 10: Имах едно горнище в нея, потърсих я да си го взема, заяви ми, че ще си го взема от приятелката и, ако искам да го получа. Явно няма очи да ме погледне :)

15.   При мен се беше случила аналогична ситуация.
След 5 години връзка тя отиде в университет, 1-ви курс. От както отиде там изведнъж стана по-студена с мен, започна да ми се нерви като я питам кога ще се видим. Тропаше с крака, плачеше само защото исках да я видя. Все беше заета, имала много да учи и какво ли още не. Докато един ден седнах да говоря с нея и я попитах директно какво става и отговора, който получих беше достатъчен:
- Мисля, че тръпката вече я няма, но не съм сигурна.
При което ми стана ясно на къде отиват нещата и се разделихме нормално, без драми. И не след 15 дни тя вече беше обвързана с настоящия си приятел.
т. е. тя си е намерила друг и се е чудила как да ме разкара и как да ми писне.
Гената 24

16.   Еми, много ясно, че е причината е бил друг мъж. Това е типичното поведение на жените, когато се появи новият. Взимай си каквото имаш при нея и се радвай, че леко си се отървал.

17.   Само се чудя, като се видя с приятелката и да и кажа ли някои работи, за това, че съм на ясно с тези работи...?

18.   Не и казвай. Така, че и покажеш, че все още ти пука и ще и изчеткаш егото. Печелившата стратегия е да се дистанцираш.
Номер 4