Дали е обич
Не искам да ви отегчавам със дълги истории, а моята е наистина такава, но ще се постарая да преразкажа по накратко. момиче на 24 години съм сегашния ми приятел е на 32. Връзката ни започна много бързо, неочаквано и при много по различни обстоятелства. Вече година и половина сме заедно. Живеем заедно, но сякаш нещо с него не ми достига. По принцип нямаме нищо общо един със друг, различен стил музика, различен манталитет, различно мислене, различни възгледи към живота, стил, стандарти съвсем различни. Обичам си го и държа на него естествено, но на моменти може би се вглъбявам и си мисля че не мога да му дам цялата си любов по някакъв начин, дори и си мисля понякога да му го кажа, че не мога да изпитам огромна обич към него. В момента приятеля ми е извън града а не чувствам такава огромна празнина че го няма. Не знам какво да правя чувствам се от известно време объркана и сякаш на моменти гузна. Преди него имах дълга връзка 5 години. Във старата ми връзка се раздавах толкова много, обичах толкова много. Възможно ли е след като съм се опарила след такава дълга връзка
Да съм изгубила качеството да обичам силно някого?

Коментари

1.   Това, че не обичаш човека до себе си така както ти се иска, не означава, че си загубила способността да обичаш силно някого. Вероятно още не си срещнала човека, с когото ще имаш възможност да разгърнеш тази способност. Възможно е да не си преодоляла напълно предишния си приятел и затова да имаш резерви към настоящия. Запитай се дали си с този човек, защото не искаш да останеш сама или защото изпитваш истинска любов към него. Само ти можеш да си отговориш и да решиш каква промяна да предприемеш.

2.   Не, не е възможно, просто не си срещнала своя човек ;) Ти сама каза колко много се рязминавате във всичко с този човек и в това е отговорът защо се чувстваш така. И аз си мислих, че съм обичала бившия си, но дойде момент, в който осъзнах колко сме различни и се чувствах също като теб. Е, оставих го и година след него съм в нова връзка и мога да видя разликата- сега се чувствам на мястото си с човек, с когото гледам в една посока, мислим еднакво, не ни трябват много думи да се разберем, защото усещаме желанията си и се разбираме с един поглед.

3.   Какво харесваш в него като нямате нищо общо?